Concursuri școlare/Rezultate – Școala Gimnazială "Grigore Moisil" – Năvodari

Concursuri școlare/Rezultate

 

Ne mândrim cu performanţele noastre!

AN ȘCOLAR 2019-2020

 

Calendar concursuri județene 2019-2020


Ne mândrim cu performanţele noastre!

AN ȘCOLAR 2018-2019

 

CENTRALIZARE CONCURSURI, SEMESTRUL II

centralizator premii Reciclăm creativ

Copilarie – cuvânt și culoare

ECO STIINTA FORMULAR CULEGERE DATE CONCURSURI ŞI OLIMPIADE sem II

Olimpiada de educatie civica

Premii Aventura cunoasterii

Premii concurs de geografie

Premii Descopera Romania

Premii Amicii, etapa I

Premii Amicii, etapa II

Premii Amicii, etapa III

rezultate Amicii, etapa I, I

rezultate Amicii, etapa I, Preg.

rezultate_Amicii isteți_cls I_etapa II

rezultate_Amicii isteți_cls P_ etapa II

rezultate_Amicii isteți_etapa III

Premii COMORI etapa I

Premii COMORI etapa II

Premii COMORI etapa III

rezultate clasa a II-a comori, et. I

rezultate clasa a II-a comori, etapa II

rezultate clasa a III-a comori, et. I

rezultate clasa a III-a comori, etapa II

rezultate clasa a IV-a comori, et. I

rezultate clasa a IV-a comori, etapa II

rezultate comori, et. III

Comper comunicare etapa 2

Comper etapa nationala

Comper matematica etapa 2

II_rezultate Euxin Math Năvodari, etapa II

III_rezultate Euxin Math Năvodari, etapa II

IV_rezultate Euxin Math Năvodari, etapa II

Premii Euxin Math etapa II

Premii Euxin Math etapa III

Rezultate Euxin Math Năvodari, etapa III

CENTRALIZARE CONCURSURI, SEMESTRUL I

Comper comunicare etapa 1

Comper matematica etapa 1

FORMULAR CULEGERE DATE CONCURSURI ŞI OLIMPIADE

Premii Euxin Math etapa I 2019


Festivalului Județean de folclor „Mlădițe dobrogene”

Elevii Școlii Gimnaziale „Grigore Moisil” Năvodari au participat sâmbătă, 1 iunie 2019 la etapa județeană a Festivalului Județean de folclor „Mlădițe dobrogene”, unde au obținut premii binemeritate.
Roșca Ruxandra -Premiul al II-lea, la categoria claselor III-IV
Grupul vocal „Fetele din Năvodari”-Premiul al II-lea, la categoria claselor III-IV
Grupul vocal „Dobrogencele”-Mențiune, la categoria claselor P-II
Felicitări micuțelor cântărețe! Tradiția poporului român nu se va pierde atâta timp cât o transmitem copiilor.

 

https://www.facebook.com/286200281429203/videos/883397371993446/?__tn__=kCH-R&eid=ARBgnRpaPT1mRDw8IVOaF_2URN4ML7x_DXq4Yg4jRi0ctY2nHMjnvLYcUzfYHyCENib1ZNmijEIc0FFV&hc_ref=ARTOLHG_IR2nakH0GbzMt8WEjweJM9jzt_i3TXxL1SSrb0lZzEbL-9HBzH3zwpNADGw&fref=nf&__xts__[0]=68.ARA5n1VZQRyysMR1AvmmzuMjOSUkWshBwCmtRD8LF4AI-rS8bFAAzo_nLm1KPMxrUTQ8kTULQQ0qQK8ZBfDVO6ahjT8EevfVc7cTTqLFZbn7diGT8pR1pYiN65o5oV8CbQPPLYYu96dohJ3jtEmfnoA4D8Kc_zbgd1ab-gJ7uLM6EzKo9tOhbdPN4I_sFCuNzXydXw4ytBEqyWLXVUBfJpdXrDLXZHB6gFSo_k00yIIPw6Piuz4S3Ar8I6JQ0aW81lywEyluSwyVKmYCBa1N9MGi8y1STWA3zlPRByvkFPbzZg9sIS96iViKYzjIbIDO7vcUEw_xme_bdG5FWlKc3uV75V-feHc


Anul şcolar 2017-2018   a debutat excelent pentru  elevii, învățătorii şi profesorii noştri care au obţinut rezultate deosebite la concursurile şi olimpiadele şcolare înscrise în calendarul competiţiilor Ministerului Educaţiei Naţionale. Felicitări tuturor!

Premii învățământ primar

 

ANEXA 1

CONCURSUL ŞCOLAR NAŢIONAL DE COMPETENŢĂ ŞI PERFORMANŢĂ COMPER COMUNICARE

EDIŢIA 2017-2018

 

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați

 

Coordonator

Limba și literatura română Etapa județeană I 19.01.2018 454/432 355 Muscoi Georgeta

 

CENTRALIZATOR

 

CLASELE Număr de elevi particianți PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
Pregătitoare 113/104 11 22 17 23
I 88/82 16 17 22 8
a II-a 95/91 17 21 17 17
a III-a 71/69 7 23 11 24
a IV-a 87/86 11 40 21 10
TOTAL 454/432 62 123 88 82

 

REZULTATELE CONCURSULUI COMPER – COMUNICARE – PE CLASE

ETAPA JUDEȚEANĂ I, 2017-2018

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi Premiul

 I

Premiul

al II-lea

Premiul

al III-lea

Menţiune
P A 28/26 3 5 7 6
P B 30/29 3 4 4 7
P C 28/23 8 3 5
P D 27/26 5 5 3 5
TOTAL 113/104 11 22 17 23

 

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi Premiul

I

Premiul

al II-lea

Premiul

al III-lea

Menţiune
I A 20/17 1 1 3 3
I B 13/13 1 2 5 1
I C 26/25 6 9 6 2
I D 24/23 8 4 6 2
I E 5/4 1 2
TOTAL 88/82 16 17 22 8

 

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi Premiul I Premiul

al II-lea

Premiul

al III-lea

Menţiune
a II-a A 13/12 2 2 2 1
a II-a B 25/25 5 4 4 7
a II-a C 27/27 7 10 7 2
a II-a D 16/13 1 4 2
a II-a E 14/14 2 1 4 5
TOTAL 95/91 17 21 17 17

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi Premiul I Premiul

al II-lea

Premiul

al III-lea

Menţiune
a III-a A 13/13 1 2 2 8
a III-a B 24/24 2 11 6 5
a III-a C 19/19 2 6 2 7
a III-a D 15/13 2 4 1 4
TOTAL 71/69 7 23 11 24

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi Premiul I Premiul

al II-lea

Premiul

al III-lea

Menţiune
a IV-a A 11/11 1 2 5 2
a IV-a B 16/16 7 7 1
a IV-a C 26/25 2 12 5 5
a IV-a D 23/23 1 12 7 3
a IV-a E 11/11 7 3
TOTAL 87/86 11 40 21 10

 

Lista elevilor premiați la etapa județeană I a Concursului Comper – Comunicare, 2017-2018

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Dumitrescu Laura Marina P A Mita Mariana 100 Premiul I
2. Tudor Andrada Elena P A Mita Mariana 100 Premiul I
3. Zamfir Florin P A Mita Mariana 100 Premiul I
4. Sandu Claudia Alexandra P B Adam Diana 100 Premiul I
5. Stănescu George Paul P B Adam Diana 100 Premiul I
6. Tote David Gabriel P B Adam Diana 100 Premiul I
7. Borcea Adina Elena P D Șandru Elena 100 Premiul I
8. Miler Alessia Georgiana P D Șandru Elena 100 Premiul I
9. Stan Ana Lavinia P D Șandru Elena 100 Premiul I
10. Tudorache Ianis Teodor P D Șandru Elena 100 Premiul I
11. Zaharia Cosmina P D Șandru Elena 100 Premiul I
12. Beregoi Alessia P A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
13. Ciubotaru Iustin Victor P A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
14. Dumitrache Teodora Maria P A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
15. Florea Antonia Elena P A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
16. Grădinaru Ianis Ștefănuț P A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
17. Ababei Tania P B Adam Diana 90 Premiul al II-lea
18. Agapie David P B Adam Diana 90 Premiul al II-lea
19. Dumitru Alexandra Maria P B Adam Diana 90 Premiul al II-lea
20. Văduva Florian Andrei P B Adam Diana 90 Premiul al II-lea
21. Amet Mechi P C Calcan Elena 90 Premiul al II-lea
22. Anghel Costin Antonio P C Calcan Elena 90 Premiul al II-lea
23. Cozma Emilian Andrei P C Calcan Elena 90 Premiul al II-lea
24. Dumitrașcu Ionuț Sebastian P C Calcan Elena 90 Premiul al II-lea
25. Iordache Adelina P C Calcan Elena 90 Premiul al II-lea
26. Petcu Radu Tudor P C Calcan Elena 90 Premiul al II-lea
27. Piper Raluca Andreea P C Calcan Elena 90 Premiul al II-lea
28. Stașenco Alexandra Gabriela P C Calcan Elena 90 Premiul al II-lea
29. Bunea Cosmin Andrei P D Șandru Elena 90 Premiul al II-lea
30. Coman Andra Cristina P D Șandru Elena 90 Premiul al II-lea
31. Dogaru Raul Ștefan P D Șandru Elena 90 Premiul al II-lea
32. Palfi Andrei Ovidiu P D Șandru Elena 90 Premiul al II-lea
33. Șerban Alesia Maria P D Șandru Elena 90 Premiul al II-lea
34. Batraon Eduard P A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
35. Buruiană Andra Miruna P A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
36. Donici Flavia P A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
37. Drăgoi Sophia Maria P A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
38. Fiofil Silviu P A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
39. Goldor Valentin Andrei P A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
40. Milea Jade Ștefania P A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
41. Enache Andrei Emilian P B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
42. Gherase Nicolae Leonard P B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
43. Iancu Cristina Ștefania P B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
44. Petrescu Vlad Andrei P B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
45. Lepădatu David Alexandru P C Calcan Elena 80 Premiul al III-lea
46. Popa Ionela Felicia P C Calcan Elena 80 Premiul al III-lea
47. Tihan Daria Ioana P C Calcan Elena 80 Premiul al III-lea
48. Drăgan Diana Maria P D Șandru Elena 80 Premiul al III-lea
49. Marchel Leontin P D Șandru Elena 80 Premiul al III-lea
50. Vernea Alexandru P D Șandru Elena 80 Premiul al III-lea
51. Cristea Eduard Ștefan P A Mita Mariana 70 Menţiune
52. Drugău Luca Ștefan P A Mita Mariana 70 Menţiune
53. Guzu Patrik Nicolas P A Mita Mariana 70 Menţiune
54. Ifrim Natalia Andreea P A Mita Mariana 70 Menţiune
55. Mușat George Octavian P A Mita Mariana 70 Menţiune
56. Ungureanu Amalia Marina P A Mita Mariana 70 Menţiune
57. Chiriac Andrei P B Adam Diana 70 Menţiune
58. Marin Darius Andrei P B Adam Diana 70 Menţiune
59. Mihai Ionuț Alexandru P B Adam Diana 70 Menţiune
60. Neguț Alexandra P B Adam Diana 70 Menţiune
61. Omer Alessia P B Adam Diana 70 Menţiune
62. Rădiș Lorena Andreea P B Adam Diana 70 Menţiune
63. Zăpucioiu Nicolas P B Adam Diana 70 Menţiune
64. Cotloană Ștefan Alexandru P C Calcan Elena 70 Menţiune
65. Dascălu Alexandra Elena P C Calcan Elena 70 Menţiune
66. Gheorghe Adelina Ioana P C Calcan Elena 70 Menţiune
67. Lazăr Cosmin Darius P C Calcan Elena 70 Menţiune
68. Popovici Andreea Teodora P C Calcan Elena 70 Menţiune
69. Cojocaru Eduard George P D Șandru Elena 70 Menţiune
70. Cojocaru Florentina Amalia P D Șandru Elena 70 Menţiune
71. Ene Anamaria P D Șandru Elena 70 Menţiune
72. Geacarel Ștefania Simona P D Șandru Elena 70 Menţiune
73. Ilie Melisa Iuliana P D Șandru Elena 70 Menţiune

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Briceag Andrei-Bogdan I C Heroiu Iulia 100 Premiul I
2. Mitea Tudor-Matei I C Heroiu Iulia 100 Premiul I
3. Nasturaş Ilinca-Adriana I C Heroiu Iulia 100 Premiul I
4. Panchici Alexandru-Gabriel I C Heroiu Iulia 100 Premiul I
5. Romaniuc Răzvan-Robert I C Heroiu Iulia 100 Premiul I
6. Vrânceanu Alessia – Nicoleta I C Heroiu Iulia 100 Premiul I
7. Boteanu Diana – Elena I D Popa Tudorița 100 Premiul I
8. Buruiană Gabriel -Ionuț I D Popa Tudorița 100 Premiul I
9. Ciurea Natalia – Ioana I D Popa Tudorița 100 Premiul I
10. Grigore Ștefan I D Popa Tudorița 100 Premiul I
11. Hangan Irina – Mihaela I D Popa Tudorița 100 Premiul I
12. Hinoveanu Emma – Maria I D Popa Tudorița 100 Premiul I
13. Radu Gabriel I D Popa Tudorița 100 Premiul I
14. Vlăsceanu Daria I D Popa Tudorița 100 Premiul I
15. Cojocaru Diana IA Ristache Antonela 95 Premiul I
16. Chirilă Marco I B Țărnă Gabriela-Carmen 95 Premiul I
17. Chițu Claudiu-Gabriel I B Țărnă Gabriela-Carmen 90 Premiul al II-lea
18. Naum Ioana-Camelia I B Țărnă Gabriela-Carmen 90 Premiul al II-lea
19. Aiftodoaie Andrada-Georgiana I C Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
20. Aluaş Tudor-Matteo I C Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
21. Blendia Ioana-Evelina I C Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
22. Constantin Erika-Ioana I C Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
23. Coviţ Cristian-Alexandru I C Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
24. Dumitrescu Alessia-Andreea I C Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
25. Pătrănoiu Christiana-Maria I C Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
26. Bucea Evelina – Gabriela I D Popa Tudorița 90 Premiul al II-lea
27. Cojocaru Marina – Clara I D Popa Tudorița 90 Premiul al II-lea
28. Nedelcu Nicola – Angello I D Popa Tudorița 90 Premiul al II-lea
29. Preda Sofia – Andreea I D Popa Tudorița 90 Premiul al II-lea
30. Frangulea Eliza IA Ristache Antonela 85 Premiul al II-lea
31. Belovan Corina-Elena I C Heroiu Iulia 85 Premiul al II-lea
32. Ivanof Nicolas-Antonio I C Heroiu Iulia 85 Premiul al II-lea
33. Stancu Raul I E Mazilu Floarea 85 Premiul al II-lea
34. Haralambie Cristian IA Ristache Antonela 80 Premiul al III-lea
35. Irodia Albert IA Ristache Antonela 80 Premiul al III-lea
36. Vasile Robert-Florin IA Ristache Antonela 80 Premiul al III-lea
37. Popescu Amalia-Ioana I B Țărnă Gabriela-Carmen 80 Premiul al III-lea
38. Rusnac Maria I B Țărnă Gabriela-Carmen 80 Premiul al III-lea
39. Huzum Emma-Gabriela I C Heroiu Iulia 80 Premiul al III-lea
40. Moraru Andreea I C Heroiu Iulia 80 Premiul al III-lea
41. Nagherneac Fabian-Laurenţiu I C Heroiu Iulia 80 Premiul al III-lea
42. Moroianu Bianca Maria I D Popa Tudorița 80 Premiul al III-lea
43. Parfenie Denis I E Mazilu Floarea 80 Premiul al III-lea
44. Constantin Kristhine-Rihanna I B Țărnă Gabriela-Carmen 75 Premiul al III-lea
45. Ene Alexia Georgiana I B Țărnă Gabriela-Carmen 75 Premiul al III-lea
46. Irimia Florentina-Irina I B Țărnă Gabriela-Carmen 75 Premiul al III-lea
47. Kinda Flavian I C Heroiu Iulia 75 Premiul al III-lea
48. Mocanu Darius-Ştefan I C Heroiu Iulia 75 Premiul al III-lea
49. Veţeanu Maria-Bianca I C Heroiu Iulia 75 Premiul al III-lea
50. Aftinici Albert – Constantin I D Popa Tudorița 75 Premiul al III-lea
51. Costea Briana Ștefania I D Popa Tudorița 75 Premiul al III-lea
52. Jacota Eveline I D Popa Tudorița 75 Premiul al III-lea
53. Mihaila Bogdan – Andrei I D Popa Tudorița 75 Premiul al III-lea
54. Omocea Daria – Eliza I D Popa Tudorița 75 Premiul al III-lea
55. Marin Andreea I E Mazilu Floarea 75 Premiul al III-lea
56. Giuglea Maria IA Ristache Antonela 70 Menţiune
57. Măriuț Darius -Nicolas IA Ristache Antonela 70 Menţiune
58. Zamfir Adelina-Ioana I B Țărnă Gabriela-Carmen 70 Menţiune
59. Crecan Erica-Alexandra I C Heroiu Iulia 70 Menţiune
60. Gafu Ellenis – Andreea I D Popa Tudorița 70 Menţiune
61. Hangan Tudor Gabriel I D Popa Tudorița 70 Menţiune
62. Buhuș Ana-Maria IA Ristache Antonela 65 Menţiune
63. Buţurcă Rareş- Ioan I C Heroiu Iulia 65 Menţiune

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Sasu Octavian a II-a A Nicolescu Aurelia 100 Premiul I
2. Trufașu George a II-a A Nicolescu Aurelia 100 Premiul I
3. Climov Bogdan-Manuel a II-a B Pricoiu Floarea 100 Premiul I
4. Macsinoiu Denis-Ciprian a II-a B Pricoiu Floarea 100 Premiul I
5. Costea Alisia Maria a II-a C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
6. Drăghici Daniel a II-a C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
7. Spiridon Andrei a II-a C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
8. Alexe Cosmin Mihai a II-a D Grădinaru Elena 100 Premiul I
9. Dumitrașcu Timotei a II-a E Preșa Georgiana 100 Premiul I
10. Climov Eduard-Rafael a II-a B Pricoiu Floarea 95 Premiul I
11. Manolache Denis-Ștefan a II-a B Pricoiu Floarea 95 Premiul I
12. Pricopi Georgiana-Aurelia a II-a B Pricoiu Floarea 95 Premiul I
13. Culea Daria Maria a II-a C Muscoi Georgeta 95 Premiul I
14. Dragnea Maria Alexandra a II-a C Muscoi Georgeta 95 Premiul I
15. Kișș Andrei Sebastian a II-a C Muscoi Georgeta 95 Premiul I
16. Moiseii Lixandru Darius a II-a C Muscoi Georgeta 95 Premiul I
17. Apzait Denisa Ailin a II-a E Preșa Georgiana 95 Premiul I
18. Oncescu Ștefania a II-a A Nicolescu Aurelia 90 Premiul al II-lea
19. Moise Alexandra-Ioana a II-a B Pricoiu Floarea 90 Premiul al II-lea
20. Oțeleanu Maria-Teodora a II-a B Pricoiu Floarea 90 Premiul al II-lea
21. Pasmangiu Sofia a II-a B Pricoiu Floarea 90 Premiul al II-lea
22. Ardeleanu Crina a II-a C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
23. Dobre Sonia Florentina a II-a C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
24. Focșa Alesia Maria a II-a C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
25. Grosu Bianca Gabriela a II-a C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
26. Marin Cosmina Georgiana a II-a C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
27. Toader Rareș Andrei a II-a C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
28. Besnea Andreea a II-a D Grădinaru Elena 90 Premiul al II-lea
29. Voicu Petruș a II-a A Nicolescu Aurelia 85 Premiul al II-lea
30. Mălăin Adina a II-a B Pricoiu Floarea 85 Premiul al II-lea
31. Bălțatu Aniela Georgiana a II-a C Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
32. Modiga Dalia Maria a II-a C Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
33. Popa Natalia Estefania a II-a C Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
34. Scurtu Andrei Iulian a II-a C Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
35. Andrei Lăcrămioara Bianca a II-a D Grădinaru Elena 85 Premiul al II-lea
36. Cosma Luca Andrei a II-a D Grădinaru Elena 85 Premiul al II-lea
37. Pletea Andrei Ionuț a II-a D Grădinaru Elena 85 Premiul al II-lea
38. Adam Albert a II-a E Preșa Georgiana 85 Premiul al II-lea
39. Penciuc Andrei a II-a A Nicolescu Aurelia 80 Premiul al III-lea
40. Cîrstea Ana-Roxana a II-a B Pricoiu Floarea 80 Premiul al III-lea
41. Neacșu Andrei a II-a B Pricoiu Floarea 80 Premiul al III-lea
42. Roșu Robert-Adrian a II-a B Pricoiu Floarea 80 Premiul al III-lea
43. Botă Octavian Dumitru a II-a C Muscoi Georgeta 80 Premiul al III-lea
44. Brădeanu Alexandru Gabriel a II-a C Muscoi Georgeta 80 Premiul al III-lea
45. Gradoc Andreea Ionela a II-a C Muscoi Georgeta 80 Premiul al III-lea
46. Moisei Pavel Cezar a II-a C Muscoi Georgeta 80 Premiul al III-lea
47. Tucă Ștefan Andrei a II-a C Muscoi Georgeta 80 Premiul al III-lea
48. Pricop Alberto – Octavian a II-a E Preșa Georgiana 80 Premiul al III-lea
49. Gutan Cristina a II-a A Nicolescu Aurelia 75 Premiul al III-lea
50. Vizureanu Rareș-Andrei a II-a B Pricoiu Floarea 75 Premiul al III-lea
51. Popescu Mihai Eduard a II-a C Muscoi Georgeta 75 Premiul al III-lea
52. Suliman Bogdan Ștefănuț a II-a C Muscoi Georgeta 75 Premiul al III-lea
53. Cristea Teodora Alina a II-a E Preșa Georgiana 75 Premiul al III-lea
54. Petrăchiuță Dumitru – Claudiu a II-a E Preșa Georgiana 75 Premiul al III-lea
55. Runcan Luca Cristian a II-a E Preșa Georgiana 75 Premiul al III-lea
56. Damian Mihaela a II-a A Nicolescu Aurelia 70 Menţiune
57. Bravu  Elena-Alexandra a II-a B Pricoiu Floarea 70 Menţiune
58. Croitoru Maria a II-a B Pricoiu Floarea 70 Menţiune
59. Gurgui Florin-Cristian a II-a B Pricoiu Floarea 70 Menţiune
60. Matei Ionuț-Bogdan a II-a B Pricoiu Floarea 70 Menţiune
61. Pascu Gabriela-Alexandra a II-a B Pricoiu Floarea 70 Menţiune
62. Joga Alexandra Gabriela a II-a C Muscoi Georgeta 70 Menţiune
63. Ferariu Tudor Ștefan a II-a E Preșa Georgiana 70 Menţiune
64. Jelescu Cristina Elena a II-a E Preșa Georgiana 70 Menţiune
65. Pascariu Roberto-Andrei a II-a E Preșa Georgiana 70 Menţiune
66. Ghinea Andreea-Diana a II-a B Pricoiu Floarea 65 Menţiune
67. Ursu Miruna-Theodora a II-a B Pricoiu Floarea 65 Menţiune
68. Berindeanu Paula Andreea a II-a C Muscoi Georgeta 65 Menţiune
69. Bardan Iustina a II-a D Grădinaru Elena 65 Menţiune
70. Bordoiu Denis Gabriel a II-a D Grădinaru Elena 65 Menţiune
71. Butaru Mario Sebastian Petre a II-a E Preșa Georgiana 65 Menţiune
72. Gherghișan Nicolas Ștefan a II-a E Preșa Georgiana 65 Menţiune

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Badea Raluca – Ioana a III-a B Mocanu Viorica 100 Premiul I
2. Plesoianu Thalida – Antonia a III-a B Mocanu Viorica 100 Premiul I
3. Cozma Bianca – Elena a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 100 Premiul I
4. Sandu Elena – Alexandra a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 100 Premiul I
5. Constantin Vanessa Ana Maria a III-a D Grigore Florica 100 Premiul I
6. Calinoiu Robert Cristian a III-a A Pravdencu Stanca 95 Premiul I
7. Ivanov Ana a III-a D Grigore Florica 95 Premiul I
8. Chiriac Crina – Diana a III-a B Mocanu Viorica 90 Premiul al II-lea
9. Ciocan Anaith – Maria a III-a B Mocanu Viorica 90 Premiul al II-lea
10. Cucu Virgil – Adrian a III-a B Mocanu Viorica 90 Premiul al II-lea
11. Craciunescu Rares – George a III-a B Mocanu Viorica 90 Premiul al II-lea
12. Marin Robert – Cristian a III-a B Mocanu Viorica 90 Premiul al II-lea
13. Cireașă Maria – Alexandra a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 90 Premiul al II-lea
14. Marinescu Lucia – Mădălina a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 90 Premiul al II-lea
15. Nichita Andrei a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 90 Premiul al II-lea
16. Popescu Maria – Alexandra a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 90 Premiul al II-lea
17. Caloianu Andreea Mihaela a III-a D Grigore Florica 90 Premiul al II-lea
18. Gechereanu Patricia Maria a III-a D Grigore Florica 90 Premiul al II-lea
19. Băjenaru Crina Alexia a III-a A Pravdencu Stanca 85 Premiul al II-lea
20. Marinescu Diana Ștefania a III-a A Pravdencu Stanca 85 Premiul al II-lea
21. Iancu Maria – Antonia a III-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
22. Mitea Robert – Marian a III-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
23. Mustata Cosmin – Marian a III-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
24. Slateanu Rares a III-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
25. Țale Maria Alexandra a III-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
26. Zamfir Alexia a III-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
27. Ciorchina Larisa – Mădălina a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 85 Premiul al II-lea
28. Velula Andy Timur a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 85 Premiul al II-lea
29. Dobre Florentina Madalina a III-a D Grigore Florica 85 Premiul al II-lea
30. Neacșu Mihail Bogdan a III-a D Grigore Florica 85 Premiul al II-lea
31. Constantinescu Adrian a III-a A Pravdencu Stanca 80 Premiul al III-lea
32. Adam Octavian Ștefan Cristian a III-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
33. Ciobotaru Daria – Valentina a III-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
34. Mirica David a III-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
35. Moraru Iuliana a III-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
36. Ene Delia Violeta a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 80 Premiul al III-lea
37. Sandu Rafael a III-a D Grigore Florica 80 Premiul al III-lea
38. Savin Roxana Maria a III-a A Pravdencu Stanca 75 Premiul al III-lea
39. Mitea Sara – Lorena a III-a B Mocanu Viorica 75 Premiul al III-lea
40. Nacescu Andrei – Codrut a III-a B Mocanu Viorica 75 Premiul al III-lea
41. Panchici Mihai a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 75 Premiul al III-lea
42. Marin Alberto Cristinel a III-a A Pravdencu Stanca 70 Menţiune
43. Sefchiu Efegean a III-a A Pravdencu Stanca 70 Menţiune
44. Trigos Bucur Rocio a III-a A Pravdencu Stanca 70 Menţiune
45. Tudor Denisa a III-a A Pravdencu Stanca 70 Menţiune
46. Ionescu Vladut – Mario a III-a B Mocanu Viorica 70 Menţiune
47. Rosca Maria – Ruxandra a III-a B Mocanu Viorica 70 Menţiune
48. Ciobanu Maria a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 70 Menţiune
49. Panchici Sebastian – Georgian a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 70 Menţiune
50. Tincu Ionuț Cristian a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 70 Menţiune
51. Ungureanu Lucian – Petrișor a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 70 Menţiune
52. Danciu Marian Constantin a III-a D Grigore Florica 70 Menţiune
53. Berchesan David Roberto a III-a A Pravdencu Stanca 65 Menţiune
54. Blăgan Andrei Valentin a III-a A Pravdencu Stanca 65 Menţiune
55. Stancu Mariana Alexandra a III-a A Pravdencu Stanca 65 Menţiune
56. Voicu Ștefania Valentina a III-a A Pravdencu Stanca 65 Menţiune
57. Cernețchi Ruxanda a III-a B Mocanu Viorica 65 Menţiune
58. Gradinaru Miruna – Ioana a III-a B Mocanu Viorica 65 Menţiune
59. Iancu Alexandru – Gabriel a III-a B Mocanu Viorica 65 Menţiune
60. Ciolacu Ștefania – Erika a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 65 Menţiune
61. Matache Sorin a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 65 Menţiune
62. Pârcălabescu Răzvan – Ștefan a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 65 Menţiune
63. Badea David Stefan a III-a D Grigore Florica 65 Menţiune
64. Constantin Andreea Denisa a III-a D Grigore Florica 65 Menţiune
65. Elsheikh Alexandra a III-a D Grigore Florica 65 Menţiune

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Alban Ingryd a IV-a B Brînduș Margareta 100 Premiul I
2. Boteanu Răzvan-George a IV-a B Brînduș Margareta 100 Premiul I
3. David Teodora a IV-a B Brînduș Margareta 100 Premiul I
4. Dobre Andreea a IV-a B Brînduș Margareta 100 Premiul I
5. Prisecaru Iness a IV-a B Brînduș Margareta 100 Premiul I
6. Neculae Andra-Maria a IV-a C Mitu Vasilica 100 Premiul I
7. Jianu Gabriela-Georgiana a IV-a D Tănase Elena 100 Premiul I
8. Calustian David a IV-a B Brînduș Margareta 95 Premiul I
9. Chirilă Bianca-Georgiana a IV-a B Brînduș Margareta 95 Premiul I
10. Dicu Mario-Daniel a IV-a A Bute Vasilica 95 Premiul I
11. Lungu Maria-Cristina a IV-a C Mitu Vasilica 95 Premiul I
12. Dumitrașcu Marco-Emanuel a IV-a B Brînduș Margareta 90 Premiul al II-lea
13. Vlad Andrei a IV-a B Brînduș Margareta 90 Premiul al II-lea
14. Parnică Cristi-Constantin a IV-a A Bute Vasilica 90 Premiul al II-lea
15. Agache Delia-Violeta a IV-a C Mitu Vasilica 90 Premiul al II-lea
16. Apostol Andreea-Simona a IV-a C Mitu Vasilica 90 Premiul al II-lea
17. Ciohodaru Andrei-Cosmin a IV-a C Mitu Vasilica 90 Premiul al II-lea
18. Dumitrașcu Elisa-Cristina a IV-a C Mitu Vasilica 90 Premiul al II-lea
19. Ivan Alesia-Elena a IV-a C Mitu Vasilica 90 Premiul al II-lea
20. Sălăgian Daria a IV-a C Mitu Vasilica 90 Premiul al II-lea
21. Sandu Jasmine-Marisa a IV-a C Mitu Vasilica 90 Premiul al II-lea
22. Tanasov Luca-Gabriel a IV-a C Mitu Vasilica 90 Premiul al II-lea
23. Bacî Rubie a IV-a E Popescu Luiza 90 Premiul al II-lea
24. Dragu Cristian-Eduard a IV-a E Popescu Luiza 90 Premiul al II-lea
25. Mandea Georgiana-Neli a IV-a E Popescu Luiza 90 Premiul al II-lea
26. Constantin Bianca-Ioana a IV-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
27. Felea Călin-Ștefan a IV-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
28. Harhată Laura-Cristina a IV-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
29. Manolache Bryanna-Maria a IV-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
30. Păduraru Maria a IV-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
31. Pîrvu Ionuț-Cristian a IV-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
32. Scurtu Sebastian-Alexandru a IV-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
33. Velcea Alexandra a IV-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
34. Folea Chivu Gabriel a IV-a B Brînduș Margareta 85 Premiul al II-lea
35. Hăisan Eduard a IV-a B Brînduș Margareta 85 Premiul al II-lea
36. Mihai Andrei a IV-a B Brînduș Margareta 85 Premiul al II-lea
37. Preda Patrik Andrei a IV-a B Brînduș Margareta 85 Premiul al II-lea
38. Rădulescu Rareș Ștefan a IV-a B Brînduș Margareta 85 Premiul al II-lea
39. Șpaiuc Riccardo-Emanuel a IV-a A Bute Vasilica 85 Premiul al II-lea
40. Bondoc Blanca-Ioana a IV-a C Mitu Vasilica 85 Premiul al II-lea
41. Macovei Maia-Alexandra a IV-a C Mitu Vasilica 85 Premiul al II-lea
42. Oțeleanu Luca-Alexandru a IV-a C Mitu Vasilica 85 Premiul al II-lea
43. Timofei Alexandru a IV-a C Mitu Vasilica 85 Premiul al II-lea
44. Gilea Ana-Maria a IV-a E Popescu Luiza 85 Premiul al II-lea
45. Matei Cristian a IV-a E Popescu Luiza 85 Premiul al II-lea
46. Maxim Yasmina a IV-a E Popescu Luiza 85 Premiul al II-lea
47. Nichifor Lorena-Andreea a IV-a E Popescu Luiza 85 Premiul al II-lea
48. Amaximoaie-Soare Davide a IV-a D Tănase Elena 85 Premiul al II-lea
49. Coman Crina-Antonia a IV-a D Tănase Elena 85 Premiul al II-lea
50. Negustoru Marius a IV-a Tănase Elena 85 Premiul al II-lea
51. Tudureanu Luca a IV-a D Tănase Elena 85 Premiul al II-lea
52. Alexe Cristiana Andreea a IV-a A Bute Vasilica 80 Premiul al III-lea
53. Cojocaru Diana-Ioana a IV-a A Bute Vasilica 80 Premiul al III-lea
54. Partea Laurențiu-Gabriel a IV-a A Bute Vasilica 80 Premiul al III-lea
55. Stoian Antonio-Emanuel a IV-a A Bute Vasilica 80 Premiul al III-lea
56. Bordeianu Ștefan-Daniel a IV-a C Mitu Vasilica 80 Premiul al III-lea
57. Popa Ianis-Costin a IV-a C Mitu Vasilica 80 Premiul al III-lea
58. Roșca Beatrice-Georgiana a IV-a C Mitu Vasilica 80 Premiul al III-lea
59. Zamfir Irnia-Florentina a IV-a C Mitu Vasilica 80 Premiul al III-lea
60. Pătru Ioan-Georgian a IV-a E Popescu Luiza 80 Premiul al III-lea
61. Turosu Mihaela a IV-a E Popescu Luiza 80 Premiul al III-lea
62. Gaidargiu Daria-Ana-Maria a IV-a D Tănase Elena 80 Premiul al III-lea
63. Huzum Elena-Isabel a IV-a D Tănase Elena 80 Premiul al III-lea
64. Memet Ioana a IV-a D Tănase Elena 80 Premiul al III-lea
65. Ticamiși Andrei a IV-a D Tănase Elena 80 Premiul al III-lea
66. Velicu Ioana-Daria a IV-a D Tănase Elena 80 Premiul al III-lea
67. Trifan Robert a IV-a B Brînduș Margareta 75 Premiul al III-lea
68. Ciobanu Cosmin-Ștefan a IV-a A Bute Vasilica 75 Premiul al III-lea
69. Măcxinoiu Eduard-Nicholas a IV-a C Mitu Vasilica 75 Premiul al III-lea
70. Telescu Alina-Ionela a IV-a E Popescu Luiza 75 Premiul al III-lea
71. Cudearov Ghennadi a IV-a D Tănase Elena 75 Premiul al III-lea
72. Dobriță Gabriel-Moise a IV-a D Tănase Elena 75 Premiul al III-lea
73. Purnavel Marco-Eduard a IV-a A Bute Vasilica 70 Mențiune
74. Chițu Georgiana-Alexandra a IV-a C Mitu Vasilica 70 Mențiune
75. Medeleanu Ștefan-Daniel a IV-a C Mitu Vasilica 70 Mențiune
76. Istrate Eduard-Adrian a IV-a C Tănase Elena 70 Mențiune
77. Crusnischi Laura-Melanie a IV-a C Bute Vasilica 65 Mențiune
78. Ivanof Luca-Andrei a IV-a C Mitu Vasilica 65 Mențiune
79. Moșteanu Andreea-Gabriela a IV-a C Mitu Vasilica 65 Mențiune
80. Popa Mihai-Liviu a IV-a C Mitu Vasilica 65 Mențiune
81. Rîță Daniel-Răzvan a IV-a D Tănase Elena 65 Mențiune
82. Stănescu Liliana a IV-a D Tănase Elena 65 Mențiune

 

 

        Director,                                                                    Coordonator,

Prof. Mangri Elena Ligia                                                    Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

 

 

ANEXA 2

Concursul Judeţean de Limba şi literatura română ,,Comorile condeiului”

Ediția a V-a  (2017-2018)

 

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați/ calificaţi

 

Coordonator

Limba și literatura română

,,Comorile condeiului”

Etapa pe școală 20.01.2018 177/168 86 Muscoi Georgeta

 

CENTRALIZATOR

 

CLASELE Nr. elevi înscriși/

prezenți

PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
a II-a 67/62 6 11 9 6
a III-a 61/54 4 5 7 8
a IV-a 49/52 4 2 4 20
TOTAL 177/168 14 18 20 34

 

Lista elevilor premiați (calificaţi) la etapa pe școală a Concursului Judeţean ,,Comorile condeiului“, ediția a V-a, 2017-2018

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Moiseii Lixandru Darius a II-a C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
2. Culea Daria Maria a II-a C Muscoi Georgeta 98,00 Premiul I
3. Dragnea Maria Alexandra a II-a C Muscoi Georgeta 98,00 Premiul I
4. Moise Alexandra Ioana a II-a B Pricoiu Floarea 98,00 Premiul I
5. Oţeleanu Maria Teodora a II-a B Pricoiu Floarea 98,00 Premiul I
6. Oncescu Andra a II-a A Nicolescu Aurelia 97,00 Premiul I
7. Kişş Andrei Sebastian a II-a C Muscoi Georgeta 96,50 Premiul al II-lea
8. Pricopi Georgiana Aurelia a II-a B Pricoiu Floarea 96,00 Premiul al II-lea
9. Alexe Cosmin Mihai a II-a D Grădinaru Elena 95,50 Premiul al II-lea
10. Marin Cosmina Georgiana a II-a C Muscoi Georgeta 95,50 Premiul al II-lea
11. Popa Natalia Estefania a II-a C Muscoi Georgeta 95,00 Premiul al II-lea
12. Cristea Teodora Alina a II-a E Preșa Georgiana 94,50 Premiul al II-lea
13. Dobre Sonia Florentina a II-a C Muscoi Georgeta 94,50 Premiul al II-lea
14. Drăghici Daniel a II-a C Muscoi Georgeta 94,50 Premiul al II-lea
15. Manolache Denis Ştefan a II-a B Pricoiu Floarea 94,50 Premiul al II-lea
16. Cîrstea Ana Roxana a II-a B Pricoiu Floarea 94,00 Premiul al II-lea
17. Focşa Alesia Maria a II-a C Muscoi Georgeta 94,00 Premiul al II-lea
18. Pasmangiu Sofia a II-a B Pricoiu Floarea 93,50 Premiul al III-lea
19. Ardeleanu Crina a II-a C Muscoi Georgeta 93,00 Premiul al III-lea
20. Costea Alisia Maria a II-a C Muscoi Georgeta 93,00 Premiul al III-lea
21. Jelescu Cristina Elena a II-a E Preșa Georgiana 93,00 Premiul al III-lea
22. Dumitrașcu Timotei a II-a E Preșa Georgiana 92,50 Premiul al III-lea
23. Spiridon Andrei a II-a C Muscoi Georgeta 92,50 Premiul al III-lea
24. Scurtu Andrei Iulian a II-a C Muscoi Georgeta 92,50 Premiul al III-lea
25. Neacşu Andrei a II-a B Pricoiu Floarea 92,00 Premiul al III-lea
26. Sasu Octavian a II-a A Nicolescu Aurelia 92,00 Premiul al III-lea
27. Toader Rareş Andrei a II-a C Muscoi Georgeta 91,70 Mențiune
28. Cosma Luca Andrei a II-a D Grădinaru Elena 91,50 Mențiune
29. Matei Ionuţ Bogdan a II-a B Pricoiu Floarea 91,00 Mențiune
30. Tucă Ștefan Andrei a II-a C Muscoi Georgeta 91,00 Mențiune
31. Măcsinoiu Denis Ciprian a II-a B Pricoiu Floarea 90.00 Mențiune
32. Vizureanu Rareş Andrei a II-a B Pricoiu Floarea 90.00 Mențiune

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Ciocan Anaith – Maria a III-a B Mocanu Viorica 98,50 Premiul I
2. Bajenaru Crina Alexia a III-a A Pravdencu Stanca 97,30 Premiul I
3. Chiriac Crina – Diana a III-a B Mocanu Viorica 97,00 Premiul I
4. Sandu Rafael a III-a D Grigore Florica 97,00 Premiul I
5. Gechereanu Patricia – Maria a III-a D Grigore Florica 96,00 Premiul al II-lea
6. Pleșoianu Thalida – Antonia a III-a B Mocanu Viorica 96,00 Premiul al II-lea
7. Nichita Andrei a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 95,50 Premiul al II-lea
8. Mitea Robert – Marian a III-a B Mocanu Viorica 95,00 Premiul al II-lea
9. Iancu Maria – Antonia a III-a B Mocanu Viorica 94,60 Premiul al II-lea
10. Mustata Cosmin – Marian a III-a B Mocanu Viorica 93,80 Premiul al III-lea
11. Zamfir Alexia a III-a B Mocanu Viorica 93,50 Premiul al III-lea
12. Caloianu Andreea – Mihaela a III-a D Grigore Florica 93,00 Premiul al III-lea
13. Cernețchi Ruxanda a III-a B Mocanu Viorica 93,00 Premiul al III-lea
14. Constantin Vanessa – Ana- Maria a III-a D Grigore Florica 93,00 Premiul al III-lea
15. Berchesan David Roberto a III-a A Pravdencu Stanca 92,50 Premiul al III-lea
16. Marin Robert – Cristian a III-a B Mocanu Viorica 92,00 Premiul al III-lea
17. Slăteanu Rareș a III-a B Mocanu Viorica 91,90 Mențiune
18. Ciobotaru Daria – Valentina a III-a B Mocanu Viorica 91,70 Mențiune
19. Marinescu Diana Ștefania a III-a A Pravdencu Stanca 91,00 Mențiune
20. Mitea Sara – Lorena a III-a B Mocanu Viorica 90,70 Mențiune
21. Constantinescu Adrian a III-a A Pravdencu Stanca 90,00 Mențiune
22. Craciunescu Rares – George a III-a B Mocanu Viorica 90,00 Mențiune
23. Iancu Alexandru – Gabriel a III-a B Mocanu Viorica 90,00 Mențiune
24. Ivanov  Ana a III-a D Grigore Florica 90,00 Mențiune

 

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Boteanu George –Răzvan a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 100 Premiul I
2. Sălăgian Daria a IV-a C Mitu Vasilica 98,00 Premiul I
3. Dobre Andreea – Maria a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 97,30 Premiul I
4. Ivan Alesia-Elena a IV-a C Mitu Vasilica 97,00 Premiul I
5. Lungu Maria-Cristina a IV-a C Mitu Vasilica 95,40 Premiul al II-lea
6. Felea Călin Ştefan a IV-a D Tănase Elena 94,00 Premiul al II-lea
7. Agache Delia-Violeta a IV-a C Mitu Vasilica 93,80 Premiul al III-lea
8. Sandu Jasmine-Marisa a IV-a C Mitu Vasilica 93,40 Premiul al III-lea
9. Ciohodaru Andrei-Cosmin a IV-a C Mitu Vasilica 92,80 Premiul al III-lea
10. Neculae Andra-Maria a IV-a C Mitu Vasilica 92,30 Premiul al III-lea
11. Matei Cristian a IV-a E Popescu Luiza 91,90 Mențiune
12. Bondoc Blanca-Ioana a IV-a C Mitu Vasilica 91,70 Mențiune
13. Cudearov Ghennadi a IV-a D Tănase Elena 91,00 Mențiune
14. Pădurariu Maria a IV-a D Tănase Elena 90,70 Mențiune
15. Prisecaru  Iness- Elena a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 90,60 Mențiune
16. Amet  Elmas a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 90,00 Mențiune
17. Bacî Rubie a IV-a E Popescu Luiza 90,00 Mențiune
18. Ciobanu Cosmin-Ştefan a IV-a A Bute Vasilica 90,00 Mențiune
19. Cojocariu Diana-Ioana a IV-a A Bute Vasilica 90,00 Mențiune
20. Constantin Bianca Ioana a IV-a D Tănase Elena 90,00 Mențiune
21. David Teodora a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 90,00 Mențiune
22. Dumitrașcu Elisa a IV-a C Mitu Vasilica 90,00 Mențiune
23. Folea Chivu- Gabriel a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 90,00 Mențiune
24. Harhată Laura Cristiana a IV-a D Tănase Elena 90,00 Mențiune
25. Jianu Gabriela Georgiana a IV-a D Tănase Elena 90,00 Mențiune
26. Manolache Bryanna Maria a IV-a D Tănase Elena 90,00 Mențiune
27. Maxim Yasmina a IV-a E Popescu Luiza 90,00 Mențiune
28. Mihai George -Andrei a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 90,00 Mențiune
29. Turosu Mihaela a IV-a E Popescu Luiza 90,00 Mențiune
30. Velicu Ioana Daria a IV-a D Tănase Elena 90,00 Mențiune

 

 

       Director,                                                                      Coordonator,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                     Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

 

ANEXA 3

 

CONCURSUL ŞCOLAR NAŢIONAL DE COMPETENŢĂ ŞI PERFORMANŢĂ

COMPER MATEMATICĂ

EDIŢIA 2017-2018

 

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați

 

Coordonator

Matematică Etapa județeană I 26.01.2018 446/425 231 Muscoi Georgeta

 

CENTRALIZATOR – CLASELE P-IV

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
Pregătitoare 113/105 50 10 17 15
I 88/83 6 10 15 18
a II-a 95/93 7 10 23 14
a III-a 66/65 2 1 7 3
a IV-a 84/79 4 4 4 11
TOTAL 446/425 69 35 66 61

 

REZULTATELE CONCURSULUI COMPER – MATEMATICĂ – PE CLASE

ETAPA JUDEȚEANĂ I, 2017-2018

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
P A 28/26 16 3 3 2
P B 30/27 11 5 7 2
P C 28/25 10 4 5
P D 27/27 13 2 3 6
TOTAL 113/105 50 10 17 15

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
I A 20/17 2 5
I B 13/12 3 1
I C 26/25 2 5 3 6
I D 24/24 4 5 5 6
I E 5/5 2
TOTAL 88/83 6 10 15 18

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
a II-a A 13/12 2 5 3
a II-a B 25/25 2 3 9 2
a II-a C 27/26 2 3 5 5
a II-a D 16/16 1 1 2 1
a II-a E 14/14 2 1 2 3
TOTAL 95/93 7 10 23 14

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
a III-a A 13/13
a III-a B 18/18 1 4 2
a III-a C 20/19 1
a III-a D 15/15 1 3 1
TOTAL 66/65 2 1 7 3

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi Premiul I Premiul

al II-lea

Premiul

al III-lea

Menţiune
a IV-a A 18/17 1
a IV-a B 6/6 3 4
a IV-a C 26/23 1 3 2
a IV-a D 23/22 4 1
a IV-a E 11/11 4
TOTAL 84/79 4 4 4 11

 

Lista elevilor premiați la etapa județeană I a Concursului Comper – Matematică, 2017-2018

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Batraon Eduard P A Mita Mariana 100 Premiul I
2. Beregoi Alessia P A Mita Mariana 100 Premiul I
3. Buruiană Andra Miruna P A Mita Mariana 100 Premiul I
4. Donici Flavia P A Mita Mariana 100 Premiul I
5. Drăgoi Sophia Maria P A Mita Mariana 100 Premiul I
6. Dumitrache Teodora Maria P A Mita Mariana 100 Premiul I
7. Dumitrescu Laura Marina P A Mita Mariana 100 Premiul I
8. Fiofil Silviu P A Mita Mariana 100 Premiul I
9. Grădinaru Ianis Ștefănuț P A Mita Mariana 100 Premiul I
10. Guzu Patrik Nicolas P A Mita Mariana 100 Premiul I
11. Milea Jade Ștefania P A Mita Mariana 100 Premiul I
12. Mușat George Octavian P A Mita Mariana 100 Premiul I
13. Tudor Andrada Elena P A Mita Mariana 100 Premiul I
14. Turcu Ania Andreea P A Mita Mariana 100 Premiul I
15. Vasiliu Antonio Robert P A Mita Mariana 100 Premiul I
16. Zamfir Florin P A Mita Mariana 100 Premiul I
17. Ababei Tania P B Adam Diana 100 Premiul I
18. Agapie David P B Adam Diana 100 Premiul I
19. Andronache Stefania P B Adam Diana 100 Premiul I
20. Chiriac Andrei P B Adam Diana 100 Premiul I
21. Dumitru Alexandra Maria P B Adam Diana 100 Premiul I
22. Olteanu Maria Sabina Madalina P B Adam Diana 100 Premiul I
23. Rădiș Lorena Andreea P B Adam Diana 100 Premiul I
24. Stănescu George Paul P B Adam Diana 100 Premiul I
25. Tote David Gabriel P B Adam Diana 100 Premiul I
26. Văduva Florian Andrei P B Adam Diana 100 Premiul I
27. Zăpucioiu Nicolas P B Adam Diana 100 Premiul I
28. Anghel Costin Antonio P C Calcan Elena 100 Premiul I
29. Aniței Maria Rebeca P C Calcan Elena 100 Premiul I
30. Cozma Emilian Andrei P C Calcan Elena 100 Premiul I
31. Dascălu Alexandra Elena P C Calcan Elena 100 Premiul I
32. Dumitrașcu Ionuț Sebastian P C Calcan Elena 100 Premiul I
33. Gheorghe Adelina Ioana P C Calcan Elena 100 Premiul I
34. Iordache Adelina P C Calcan Elena 100 Premiul I
35. Petcu Radu Tudor P C Calcan Elena 100 Premiul I
36. Piper Raluca Andreea P C Calcan Elena 100 Premiul I
37. Tihan Daria Ioana P C Calcan Elena 100 Premiul I
38. Cojocaru Florentina Amalia P D Șandru Elena 100 Premiul I
39. Coman Andra Cristina P D Șandru Elena 100 Premiul I
40. Cuțopal Giusi Gabriela P D Șandru Elena 100 Premiul I
41. Drăgan Diana Maria P D Șandru Elena 100 Premiul I
42. Ene Anamaria P D Șandru Elena 100 Premiul I
43. Geacarel Ștefania Simona P D Șandru Elena 100 Premiul I
44. Ilie Melisa Iuliana P D Șandru Elena 100 Premiul I
45. Miler Alessia Georgiana P D Șandru Elena 100 Premiul I
46. Stan Ana Lavinia P D Șandru Elena 100 Premiul I
47. Șerban Alesia Maria P D Șandru Elena 100 Premiul I
48. Tudorache Ianis Teodor P D Șandru Elena 100 Premiul I
49. Vernea Alexandru P D Șandru Elena 100 Premiul I
50. Zaharia Cosmina P D Șandru Elena 100 Premiul I
51. Călin Alexandru P A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
52. Cristea Eduard Ștefan P A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
53. Florea Antonia Elena P A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
54. Gherase Nicolae Leonard P B Adam Diana 90 Premiul al II-lea
55. Iancu Cristina Ștefania P B Adam Diana 90 Premiul al II-lea
56. Marin Darius Andrei P B Adam Diana 90 Premiul al II-lea
57. Petrescu Vlad Andrei P B Adam Diana 90 Premiul al II-lea
58. Sandu Claudia Alexandra P B Adam Diana 90 Premiul al II-lea
59. Borcea Adina Elena P D Șandru Elena 90 Premiul al II-lea
60. Lungu Mihai Claudiu P D Șandru Elena 90 Premiul al II-lea
61. Brînzariu Jasmine P A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
62. Drugău Luca Ștefan P A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
63. Romilă Sergiu Emil P A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
64. Cucu Alexandru P B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
65. Delicostea Alexandru Darius P B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
66. Jecu Denis P B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
67. Mihai Ionuț Alexandru P B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
68. Neguț Alexandra P B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
69. Nica Daria Maria P B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
70. Omer Alessia P B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
71. Constantin Denis Alexandru P C Calcan Elena 80 Premiul al III-lea
72. Cotloană Ștefan Alexandru P C Calcan Elena 80 Premiul al III-lea
73. Popovici Andreea Teodora P C Calcan Elena 80 Premiul al III-lea
74. Stașenco Alexandra Gabriela P C Calcan Elena 80 Premiul al III-lea
75. Bunea Cosmin Andrei P D Șandru Elena 80 Premiul al III-lea
76. Dogaru Raul Ștefan P D Șandru Elena 80 Premiul al III-lea
77. Palfi Andrei Ovidiu P D Șandru Elena 80 Premiul al III-lea
78. Bretea Victoria P A Mita Mariana 70 Mențiune
79. Ciubotaru Iustin Victor P A Mita Mariana 70 Mențiune
80. Ali Maradona P B Adam Diana 70 Mențiune
81. Gaiu Iulian Alexandru P B Adam Diana 70 Mențiune
82. Balliu Popa Daian P C Calcan Elena 70 Mențiune
83. Cristea Rareș Constantin P C Calcan Elena 70 Mențiune
84. Lazăr Cosmin Darius P C Calcan Elena 70 Mențiune
85. Machidon Andrei P C Calcan Elena 70 Mențiune
86. Raicu Adrian Alexandru P C Calcan Elena 70 Mențiune
87. Ali Șaban Rafael P D Șandru Elena 70 Mențiune
88. Andrei Denis Gabriel P D Șandru Elena 70 Mențiune
89. Cojocaru Eduard George P D Șandru Elena 70 Mențiune
90. Machedon Alexandru P D Șandru Elena 70 Mențiune
91. Marchel Leontin P D Șandru Elena 70 Mențiune
92. Răileanu Andrei Leonardo Cătălin P D Șandru Elena 70 Mențiune

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Vrânceanu Alessia – Nicoleta I C Heroiu Iulia 100 Premiul I
2. Vlăsceanu Daria I D Popa Tudorița 100 Premiul I
3. Nasturaş Ilinca-Adriana I C Heroiu Iulia 95 Premiul I
4. Buruiană Gabriel -Ionuț I D Popa Tudorița 95 Premiul I
5. Florea Erika – Alessandra I D Popa Tudorița 95 Premiul I
6. Hangan Irina – Mihaela I D Popa Tudorița 95 Premiul I
7. Huzum Emma-Gabriela I C Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
8. Veţeanu Maria-Bianca I C Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
9. Cojocaru Marina – Clara I D Popa Tudorița 90 Premiul al II-lea
10. Hinoveanu Emma – Maria I D Popa Tudorița 90 Premiul al II-lea
11. Preda Sofia – Andreea I D Popa Tudorița 90 Premiul al II-lea
12. Radu Gabriel I D Popa Tudorița 90 Premiul al II-lea
13. Briceag Andrei-Bogdan I C Heroiu Iulia 85 Premiul al II-lea
14. Constantin Erika-Ioana I C Heroiu Iulia 85 Premiul al II-lea
15. Panchici Alexandru-Gabriel I C Heroiu Iulia 85 Premiul al II-lea
16. Ciurea Natalia – Ioana I D Popa Tudorița 85 Premiul al II-lea
17. Naum Ioana-Camelia I B Țărnă Gabriela-Carmen 80 Premiul al III-lea
18. Aluaş Tudor-Matteo I C Heroiu Iulia 80 Premiul al III-lea
19. Mitea Tudor-Matei I C Heroiu Iulia 80 Premiul al III-lea
20. Grigore Ștefan I D Popa Tudorița 80 Premiul al III-lea
21. Hangan Tudor Gabriel I D Popa Tudorița 80 Premiul al III-lea
22. Parfenie Denis I E Mazilu Floarea 80 Premiul al III-lea
23. Măriuț Darius -Nicolas IA Ristache Antonela 75 Premiul al III-lea
24. Vasile Robert-Florin IA Ristache Antonela 75 Premiul al III-lea
25. Ene Alexia Georgiana I B Țărnă Gabriela-Carmen 75 Premiul al III-lea
26. Frunză Fabrizio-Ionuț I B Țărnă Gabriela-Carmen 75 Premiul al III-lea
27. Coviţ Cristian-Alexandru I C Heroiu Iulia 75 Premiul al III-lea
28. Boteanu Diana – Elena I D Popa Tudorița 75 Premiul al III-lea
29. Gafu Ellenis – Andreea I D Popa Tudorița 75 Premiul al III-lea
30. Mihaila Bogdan – Andrei I D Popa Tudorița 75 Premiul al III-lea
31. Stancu Raul I E Mazilu Floarea 75 Premiul al III-lea
32. Irodia Albert IA Ristache Antonela 70 Mențiune
33. Mega Andreea IA Ristache Antonela 70 Mențiune
34. Tudoroiu Elena IA Ristache Antonela 70 Mențiune
35. Aiftodoaie Andrada-Georgiana I C Heroiu Iulia 70 Mențiune
36. Blendia Ioana-Evelina I C Heroiu Iulia 70 Mențiune
37. Romaniuc Răzvan-Robert I C Heroiu Iulia 70 Mențiune
38. Jacota Eveline I D Popa Tudorița 70 Mențiune
39. Nedelcu Nicola – Angello I D Popa Tudorița 70 Mențiune
40. Omocea Daria – Eliza I D Popa Tudorița 70 Mențiune
41. Frangulea Eliza IA Ristache Antonela 65 Mențiune
42. Măriuț Darius -Nicolas IA Ristache Antonela 65 Mențiune
43. Chirilă Marco I B Țărnă Gabriela-Carmen 65 Mențiune
44. Crecan Erica-Alexandra I C Heroiu Iulia 65 Mențiune
45. Ivanof Nicolas-Antonio I C Heroiu Iulia 65 Mențiune
46. Nagherneac Fabian-Laurenţiu I C Heroiu Iulia 65 Mențiune
47. Aluculesei Cristina – Gabriela I D Popa Tudorița 65 Mențiune
48. Costea Briana Ștefania I D Popa Tudorița 65 Mențiune
49. Moroianu Bianca Maria I D Popa Tudorița 65 Mențiune

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Culea Daria Maria a II-a C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
2. Drăghici Daniel a II-a C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
3. Dumitrașcu Timotei a II-a E Preșa Georgiana 100 Premiul I
4. Climov Eduard-Rafael a II-a B Pricoiu Floarea 95 Premiul I
5. Macsinoiu Denis-Ciprian a II-a B Pricoiu Floarea 95 Premiul I
6. Alexe Cosmin Mihai a II-a D Grădinaru Elena 95 Premiul I
7. Pascariu Roberto-Andrei a II-a E Preșa Georgiana 95 Premiul I
8. Sasu Octavian a II-a A Nicolescu Aurelia 90 Premiul al II-lea
9. Bravu  Elena-Alexandra a II-a B Pricoiu Floarea 90 Premiul al II-lea
10. Moise Alexandra-Ioana a II-a B Pricoiu Floarea 90 Premiul al II-lea
11. Manolache Denis-Ștefan a II-a B Pricoiu Floarea 90 Premiul al II-lea
12. Kișș Andrei Sebastian a II-a C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
13. Spiridon Andrei a II-a C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
14. Oncescu Ștefania a II-a A Nicolescu Aurelia 85 Premiul al II-lea
15. Ardeleanu Crina a II-a C Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
16. Besnea Andreea a II-a D Grădinaru Elena 85 Premiul al II-lea
17. Petrăchiuță Dumitru – Claudiu a II-a E Preșa Georgiana 85 Premiul al II-lea
18. Lazăr Valentin a II-a A Nicolescu Aurelia 80 Premiul al III-lea
19. Neacșu Andrei a II-a B Pricoiu Floarea 80 Premiul al III-lea
20. Nica Darius-Adrian a II-a B Pricoiu Floarea 80 Premiul al III-lea
21. Pasmangiu Sofia a II-a B Pricoiu Floarea 80 Premiul al III-lea
22. Vizureanu Rareș-Andrei a II-a B Pricoiu Floarea 80 Premiul al III-lea
23. Botă Octavian Dumitru a II-a C Muscoi Georgeta 80 Premiul al III-lea
24. Dragnea Maria Alexandra a II-a C Muscoi Georgeta 80 Premiul al III-lea
25. Marin Cosmina Georgiana a II-a C Muscoi Georgeta 80 Premiul al III-lea
26. Moiseii Lixandru Darius a II-a C Muscoi Georgeta 80 Premiul al III-lea
27. Pletea Andrei Ionuț a II-a D Grădinaru Elena 80 Premiul al III-lea
28. Pricop Alberto – Octavian a II-a E Preșa Georgiana 80 Premiul al III-lea
29. Gutan Cristina a II-a A Nicolescu Aurelia 75 Premiul al III-lea
30. Penciuc Andrei a II-a A Nicolescu Aurelia 75 Premiul al III-lea
31. Trufașu George a II-a A Nicolescu Aurelia 75 Premiul al III-lea
32. Voicu Petruș a II-a A Nicolescu Aurelia 75 Premiul al III-lea
33. Cîrstea Ana-Roxana a II-a B Pricoiu Floarea 75 Premiul al III-lea
34. Climov Bogdan-Manuel a II-a B Pricoiu Floarea 75 Premiul al III-lea
35. Mălăin Adina a II-a B Pricoiu Floarea 75 Premiul al III-lea
36. Oțeleanu Maria-Teodora a II-a B Pricoiu Floarea 75 Premiul al III-lea
37. Pricopi Georgiana-Aurelia a II-a B Pricoiu Floarea 75 Premiul al III-lea
38. Toader Rareș Andrei a II-a C Muscoi Georgeta 75 Premiul al III-lea
39. Cosma Luca Andrei a II-a D Grădinaru Elena 75 Premiul al III-lea
40. Runcan Luca Cristian a II-a E Preșa Georgiana 75 Premiul al III-lea
41. Damian Mihaela a II-a A Nicolescu Aurelia 70 Mențiune
42. Gurgui Florin-Cristian a II-a B Pricoiu Floarea 70 Mențiune
43. Ursu Miruna-Theodora a II-a B Pricoiu Floarea 70 Mențiune
44. Berindeanu Paula Andreea a II-a C Muscoi Georgeta 70 Mențiune
45. Brădeanu Alexandru Gabriel a II-a C Muscoi Georgeta 70 Mențiune
46. Focșa Alesia Maria a II-a C Muscoi Georgeta 70 Mențiune
47. Modiga Dalia Maria a II-a C Muscoi Georgeta 70 Mențiune
48. Tucă Ștefan Andrei a II-a C Muscoi Georgeta 70 Mențiune
49. Apzait Denisa Ailin a II-a E Preșa Georgiana 70 Mențiune
50. Asan Noni Sercan a II-a E Preșa Georgiana 70 Mențiune
51. Cristea Teodora Alina a II-a E Preșa Georgiana 70 Mențiune
52. Drăgan David a II-a A Nicolescu Aurelia 65 Mențiune
53. Militaru Markos a II-a A Nicolescu Aurelia 65 Mențiune
54. Andrei Lăcrămioara Bianca a II-a D Grădinaru Elena 65 Mențiune

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Nichita Andrei a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 100 Premiul I
2. Neacșu Mihail Bogdan a III-a D Grigore Florica 100 Premiul I
3. Chiriac Crina- Diana a III-a B Mocanu Viorica 90 Premiul al II-lea
4. Ciocan Anaith – Maria a III-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
5. Marin Robert -Cristian a III-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
6. Mustață Cosmin- Marian a III-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
7. Caloianu Andreea Mihaela a III-a D Grigore Florica 80 Premiul al III-lea
8. Constantin Vanessa Ana Maria a III-a D Grigore Florica 80 Premiul al III-lea
9. Sandu Rafael a III-a D Grigore Florica 80 Premiul al III-lea
10. Pleșoianu Thalida- Antonia a III-a B Mocanu Viorica 75 Premiul al III-lea
11. Gechereanu Patricia Maria a III-a D Grigore Florica 70 Mențiune
12. Cernețchi Ruxanda a III-a B Mocanu Viorica 65 Mențiune
13. Țale Maria- Alexandra a III-a B Mocanu Viorica 65 Mențiune

 

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Boteanu Răzvan-George a IV-a B Brînduș Margareta 100 Premiul I
2. Prisecaru Iness a IV-a B Brînduș Margareta 95 Premiul I
3. Rădulescu Rareș Ștefan a IV-a B Brînduș Margareta 95 Premiul I
4. Amet Elmas a IV-a B Brînduș Margareta 70 Mențiune
5. Chirilă Bianca-Georgiana a IV-a B Brînduș Margareta 65 Mențiune
6. Giuglea Mario a IV-a B Brînduș Margareta 65 Mențiune
7. Mihai Andrei a IV-a B Brînduș Margareta 65 Mențiune
8. Untaru Luca-Valentin a IV-a A Bute Vasilica 75 Premiul al III-lea
9. Sălăgian Daria a IV-a C Mitu Vasilica 100 Premiul I
10. Agache Delia-Violeta a IV-a C Mitu Vasilica 80 Premiul al III-lea
11. Ciohodaru Andrei-Cosmin a IV-a C Mitu Vasilica 75 Premiul al III-lea
12. Roșca Beatrice-Georgiana a IV-a C Mitu Vasilica 75 Premiul al III-lea
13. Neculae Andra-Maria a IV-a C Mitu Vasilica 70 Mențiune
14. Dumitrașcu Elisa-Cristina a IV-a C Mitu Vasilica 65 Mențiune
15. Turosu Mihaela a IV-a E Popescu Luiza 70 Mențiune
16. Gilea Ana-Maria a IV-a E Popescu Luiza 65 Mențiune
17. Matei Cristian a IV-a E Popescu Luiza 65 Mențiune
18. Telescu Alina-Ionela a IV-a E Popescu Luiza 65 Mențiune
19. Felea Călin-Ștefan a IV-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
20. Constantin Bianca-Ioana a IV-a D Tănase Elena 85 Premiul al II-lea
21. Harhată Laura-Cristina a IV-a D Tănase Elena 85 Premiul al II-lea
22. Negustoru Marius a IV-a D Tănase Elena 85 Premiul al II-lea
23. Ticamiși Andrei a IV-a D Tănase Elena 70 Mențiune

 

        Director,                                                                      Coordonator,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                     Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

 

 

                                                

ANEXA 4

 

Concursul Judeţean de Matematică

,,Euxin Math”, Ediția a V-a, 2017-2018

 

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați/ calificaţi

 

Coordonator

Matematică

 ,,Euxin Math”

Etapa pe școală 27.01.2018 157/143 80 Muscoi Georgeta

 

CENTRALIZATOR

 

CLASELE Nr. elevi înscriși/

prezenți

PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
a II-a 69/63 3 2 6 19
a III-a 37/34 6 7 7
a IV-a 51/46 4 9 6 11
TOTAL 157/143 7 17 19 37

 

Lista elevilor premiați (calificaţi) la etapa pe școală a Concursului Judeţean de Matematică ,,Euxin Math“, ediția a V-a, 2017-2018

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Dumitrașcu Timotei a II-a E Preșa Georgiana 100 Premiul I
2. Lazăr Valentin a II-a A Nicolescu Aurelia 100 Premiul I
3. Moise Alexandra Ioana a II-a B Pricoiu Floarea 98,00 Premiul I
4. Besnea Andreea a II-a D Grădinaru Elena 96,00 Premiul al II-lea
5. Culea Daria Maria a II-a C Muscoi Georgeta 95,00 Premiul al II-lea
6. Cosma Luca Andrei a II-a D Grădinaru Elena 93,00 Premiul al III-lea
7. Moiseii Lixandru Darius a II-a C Muscoi Georgeta 93,00 Premiul al III-lea
8. Scurtu Andrei Iulian a II-a C Muscoi Georgeta 93,00 Premiul al III-lea
9. Toader Rareş Andrei a II-a C Muscoi Georgeta 93,00 Premiul al III-lea
10. Tucă Ștefan Andrei a II-a C Muscoi Georgeta 93,00 Premiul al III-lea
11. Drăghici Daniel a II-a C Muscoi Georgeta 92,00 Premiul al III-lea
12. Ardeleanu Crina a II-a C Muscoi Georgeta 91,00 Mențiune
13. Bordoiu Denis Gabriel a II-a D Grădinaru Elena 91,00 Mențiune
14. Climov Bogdan Manuel a II-a B Pricoiu Floarea 91,00 Mențiune
15. Dragnea Maria Alexandra a II-a C Muscoi Georgeta 91,00 Mențiune
16. Jelescu Cristina Elena a II-a E Preșa Georgiana 91,00 Mențiune
17. Kişş Andrei Sebastian a II-a C Muscoi Georgeta 91,00 Mențiune
18. Manolache Denis Ştefan a II-a B Pricoiu Floarea 91,00 Mențiune
19. Pascariu Roberto Andrei a II-a E Preșa Georgiana 91,00 Mențiune
20. Pasmangiu Sofia a II-a B Pricoiu Floarea 91,00 Mențiune
21. Botă Octavian Dumitru a II-a C Muscoi Georgeta 90,00 Mențiune
22. Cristea Teodora Alina a II-a E Preșa Georgiana 90,00 Mențiune
23. Focşa Alesia Maria a II-a C Muscoi Georgeta 90,00 Mențiune
24. Neacşu Andrei a II-a B Pricoiu Floarea 90,00 Mențiune
25. Oţeleanu Maria Teodora a II-a B Pricoiu Floarea 90,00 Mențiune
26. Penciuc Andrei a II-a A Nicolescu Aurelia 90,00 Mențiune
27. Sasu Octavian a II-a A Nicolescu Aurelia 90,00 Mențiune
28. Spiridon Andrei a II-a C Muscoi Georgeta 90,00 Mențiune
29. Ursu Miruna Theodora a II-a B Pricoiu Floarea 90,00 Mențiune
30. Cîrstea Ana Roxana a II-a B Pricoiu Floarea 90,00 Mențiune

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Pleșoianu Thalida- Antonia a III-a B Mocanu Viorica 96,50 Premiul al II-lea
2. Nichita Andrei a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 95,00 Premiul al II-lea
3. Mitea Robert- Marian a III-a B Mocanu Viorica 94,50 Premiul al II-lea
4. Cozma Bianca – Elena a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 94,00 Premiul al II-lea
5. Marin Robert -Cristian a III-a B Mocanu Viorica 94,00 Premiul al II-lea
6. Zamfir Alexia- Diana a III-a B Mocanu Viorica 94,00 Premiul al II-lea
7. Caloianu Andreea – Mihaela a III-a D Grigore Florica 93,00 Premiul al III-lea
8. Chiriac Crina- Diana a III-a B Mocanu Viorica 93,00 Premiul al III-lea
9. Constantin Vanessa – Ana- Maria a III-a D Grigore Florica 93,00 Premiul al III-lea
10. Crăciunescu Rareș -George a III-a B Mocanu Viorica 93,00 Premiul al III-lea
11. Ivanov  Ana a III-a D Grigore Florica 93,00 Premiul al III-lea
12. Ciocan Anaith – Maria a III-a B Mocanu Viorica 92,50 Premiul al III-lea
13. Neacşu Mihail – Bogdan a III-a D Grigore Florica 92,50 Premiul al III-lea
14. Iancu Maria -Antonia a III-a B Mocanu Viorica 91,50 Mențiune
15. Mustață Cosmin- Marian a III-a B Mocanu Viorica 91,00 Mențiune
16. Sandu Rafael a III-a D Grigore Florica 91,00 Mențiune
17. Berchesan David Roberto a III-a A Pravdencu Stanca 90,50 Mențiune
18. Marinescu Diana Ștefania a III-a A Pravdencu Stanca 90,50 Mențiune
19. Sandu Elena – Alexandra a III-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 90,00 Mențiune
20. Slăteanu Rareș a III-a B Mocanu Viorica 90,00 Mențiune

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Boteanu  George –Răzvan a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 100 Premiul I
2. Dobre Andreea – Maria a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 100 Premiul I
3. Dumitrașcu Elisa a IV-a C Mitu Vasilica 100 Premiul I
4. Prisecaru Iness- Elena a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 97,00 Premiul I
5. Agache Delia-Violeta a IV-a C Mitu Vasilica 95,00 Premiul al II-lea
6. Felea Călin Ştefan a IV-a D Tănase Elena 95,00 Premiul al II-lea
7. Harhată Laura Cristiana a IV-a D Tănase Elena 95,00 Premiul al II-lea
8. Alban Ingryd Maria a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 94,50 Premiul al II-lea
9. Oțeleanu Luca a IV-a C Mitu Vasilica 94,50 Premiul al II-lea
10. Sălăgian Daria a IV-a C Mitu Vasilica 94,50 Premiul al II-lea
11. Manolache Bryanna Maria a IV-a D Tănase Elena 94,00 Premiul al II-lea
12. Matei Cristian a IV-a E Popescu Luiza 94,00 Premiul al II-lea
13. Turosu Mihaela a IV-a E Popescu Luiza 94,00 Premiul al II-lea
14. Pădurariu Maria a IV-a D Tănase Elena 93,50 Premiul al III-lea
15. Ivan Alesia-Elena a IV-a C Mitu Vasilica 93,00 Premiul al III-lea
16. Pătru Georgian a IV-a E Popescu Luiza 93,00 Premiul al III-lea
17. Rădulescu Rareș -Ștefan a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 92,50 Premiul al III-lea
18. Vlad Andrei- Alexandru a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 92,50 Premiul al III-lea
19. Trifan Robert – Mihai a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 92,00 Premiul al III-lea
20. Neculae Andra-Maria a IV-a C Mitu Vasilica 91,50 Mențiune
21. Velcea Alexandra a IV-a D Tănase Elena 91,50 Mențiune
22. Amet  Elmas a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 91,00 Mențiune
23. Ciohodaru Andrei-Cosmin a IV-a C Mitu Vasilica 90,50 Mențiune
24. David  Teodora a IV-a B Brînduș Mirela Margareta 90,50 Mențiune
25. Pîrvu Ionuţ Cristian a IV-a D Tănase Elena 90,50 Mențiune
26. Bondoc Blanca-Ioana a IV-a C Mitu Vasilica 90,00 Mențiune
27. Huzum  Elena Isabel a IV-a D Tănase Elena 90,00 Mențiune
28. Negustoru Marius a IV-a D Tănase Elena 90,00 Mențiune
29. Sandu Jasmine-Marisa a IV-a C Mitu Vasilica 90,00 Mențiune
30. Velicu Ioana Daria a IV-a D Tănase Elena 90,00 Mențiune

 

       Director,                                                                      Coordonator,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                     Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

 

 

Concursul Judeţean de cultură generală ,,Amicii isteți”

Ediția a III-a  (2016-2017)

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați/ calificaţi

 

Coordonator

Cultură generală

„Amicii isteți”

Etapa I 24.02.2017 169/163 53/50 Muscoi Georgeta

CENTRALIZATOR

CLASELE Nr. elevi înscriși/

prezenți

PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
P 84/79 7 3 15
I 85/84 10 8 5 5
TOTAL 169/163 17 8 8 20


Lista elevilor premiați (calificaţi) la etapa I a Concursului judeţean de cultură generală ,,Amicii isteți“, ediția a III-a, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1.        Cojocaru Diana P A Holovici Stela 100 Premiul I
2.        Belovan Corina Elena P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
3.        Ivanof Nicolas Antonio P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
4.        Mitea Tudor Matei P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
5.        Moraru Andreea P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
6.        Hinoveanu Emma Maria P D Popa Tudorița 100 Premiul I
7.        Preda Sofia Andreea P D Popa Tudorița 100 Premiul I
8.        Vasile Robert P A Holovici Stela 92,00 Premiul al III-lea
9.        Naum Ioana Camelia                       P B Țărnă Gabriela-Carmen 92,00 Premiul al III-lea
10.    Blendia Ioana Evelina P C Heroiu Iulia 92,00 Premiul al III-lea
11.    Frangulea Eliza P A Holovici Stela 90,00 Mențiune
12.    Rusnac Maria P B Țărnă Gabriela-Carmen 90,00 Mențiune
13.    Briceag Andrei Bogdan P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
14.    Constantin Erika Ioana P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
15.    Coviţ Cristian Alexandru P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
16.    Crecan Erica Alexandra P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
17.    Mocanu Darius Ştefan P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
18.    Năsturaş Ilinca Adriana P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
19.    Pătrănoiu Christiana Maria P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
20.    Pitran Alexa- Ştefania P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
21.    Buruiană Gabriel Ionuț P D Popa Tudorița 90,00 Mențiune
22.    Ciurea Natalia Ioana P D Popa Tudorița 90,00 Mențiune
23.    Hangan Irina Mihaela P D Popa Tudorița 90,00 Mențiune
24.    Vlăsceanu Daria P D Popa Tudorița 90,00 Mențiune
25.    Vrânceanu Alessia Nicoleta P D Popa Tudorița 90,00 Mențiune

 

1.        Cîrstea Ana-Roxana I B Curban-Gazi Ummetan 100 Premiul I
2.        Culea Daria Maria I C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
3.        Moise Alexandra-Ioana I B Curban-Gazi Ummetan 100 Premiul I
4.        Scurtu Andrei Iulian I C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
5.        Spiridon Andrei I C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
6.        Voicu Petruș I A Nicolescu Aurelia 100 Premiul I
7.        Dumitrașcu Timotei I B Curban-Gazi Ummetan 97,50 Premiul I
8.        Mălăin Adina Maria I B Curban-Gazi Ummetan 97,50 Premiul I
9.        Tucă Ștefan Andrei I C Muscoi Georgeta 97,50 Premiul I
10.    Pricop Alberto Octavian I E Preșa Georgiana 97,00 Premiul I
11.    Ardeleanu Crina I C Muscoi Georgeta 95,00 Premiul al II-lea
12.    Bălțatu Aniela Georgiana I C Muscoi Georgeta 95,00 Premiul al II-lea
13.    Botă Octavian Dumitru I C Muscoi Georgeta 95,00 Premiul al II-lea
14.    Focșa Alesia Maria I C Muscoi Georgeta 95,00 Premiul al II-lea
15.    Oțeleanu Maria-Teodora I B Curban-Gazi Ummetan 95,00 Premiul al II-lea
16.    Trufașu George I A Nicolescu Aurelia 95,00 Premiul al II-lea
17.    Brădeanu Alexandru Gabriel I C Muscoi Georgeta 94,80 Premiul al II-lea
18.    Pascariu Roberto Andrei I E Preșa Georgiana 94,00 Premiul al II-lea
19.    Alexe Cosmin Mihai I D Grădinaru Elena 92,50 Premiul al III-lea
20.    Cosma Luca Andrei I D Grădinaru Elena 92,50 Premiul al III-lea
21.    Hrițcu Bianca Ioana I C Muscoi Georgeta 92,50 Premiul al III-lea
22.    Pasmangiu Sofia I B Curban-Gazi Ummetan 92,50 Premiul al III-lea
23.    Pricopi Georgiana-Aurelia I B Curban-Gazi Ummetan 92,50 Premiul al III-lea
24.    Toader Rareș Andrei I C Muscoi Georgeta 91,50 Mențiune
25.    Climov Eduard-Rafael I B Curban-Gazi Ummetan 91,50 Mențiune
26. Vizureanu Rareș-Andrei I B Curban-Gazi Ummetan 90,50 Mențiune
27. Neacșu Andrei I B Curban-Gazi Ummetan 90,00 Mențiune
28. Popa Natalia Estefania I C Muscoi Georgeta 90,00 Mențiune


Director,                                                            Responsabil Cerc Pedagogic Năvodari,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                     Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

Concursul Judeţean de cultură generală ,,Amicii isteți”

Ediția a III-a  (2016-2017)

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați/ calificaţi

 

Coordonator

Cultură generală

„Amicii isteți”

Etapa a II-a 25.03.2017 53/52 21/21 Muscoi Georgeta

CENTRALIZATOR

CLASELE Nr. elevi înscriși/

prezenți

PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
P 25/25 3 2 2
I 28/27 8 4 2
TOTAL 53/52 11 6 4


Lista elevilor premiați (calificaţi) la etapa locală a Concursului judeţean de cultură generală ,,Amicii isteți“, ediția a III-a, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1.        Hinoveanu Emma Maria CP D Popa Tudorița 100 Premiul I
2.        Năsturaş Ilinca Adriana CP C Heroiu Iulia 100 Premiul I
3.        Preda Sofia Andreea CP D Popa Tudorița 100 Premiul I
4.        Buruiană Gabriel Ionuț CP D Popa Tudorița 96,00 Premiul al II-lea
5.        Rusnac Maria CP B Țărnă Gabriela Carmen 95,00 Premiul al II-lea
6.        Mitea Tudor Matei CP C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
7.        Vrânceanu Alessia Nicoleta CP D Popa Tudorița 90,00 Mențiune

 

1.        Bălțatu Aniela Georgiana I C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
2.        Culea Daria Maria I C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
3.        Oțeleanu Maria – Teodora I B Ceabuca Petrana 100 Premiul I
4.        Cîrstea Ana – Roxana I B Ceabuca Petrana 98,00 Premiul I
5.        Mălăin Adina Maria I B Ceabuca Petrana 98,00 Premiul I
6.        Moise Alexandra – Ioana I B Ceabuca Petrana 97,50 Premiul I
7.        Pricopi Georgiana – Aurelia I B Ceabuca Petrana 97,50 Premiul I
8.        Toader Rareș Andrei I C Muscoi Georgeta 97,50 Premiul I
9.        Pasmangiu Sofia I C Ceabuca Petrana 95,00 Premiul al II-lea
10.    Scurtu Andrei Iulian I C Muscoi Georgeta 95,00 Premiul al II-lea
11.    Trufașu George I A Nicolescu Aurelia 95,00 Premiul al II-lea
12.    Tucă Ștefan Andrei I C Muscoi Georgeta 95,00 Premiul al II-lea
13.    Botă Octavian Dumitru I C Muscoi Georgeta 91,25 Mențiune
14.    Dumitrașcu Timotei I B Ceabuca Petrana 90,00 Mențiune


Director,                                                            Responsabil Cerc Pedagogic Năvodari,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                     Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

PROIECTUL JUDEȚEAN ,,AVENTURA CUNOAȘTERII”

Concurs de cultură generală

Ediția a IV-a  (2016-2017)

 

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați

 

Organizator

Cultură generală

 

Etapa județeană 06.05.2017 26/20 17 Școala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari

CENTRALIZATOR

CLASELE Nr. elevi înscriși/

prezenți

PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
I 17/15 8 3 2 2
a III-a 9/5 2
TOTAL 26/20 8 3 2 4

Lista elevilor premiați la etapa județeană a Concursului de cultură generală ,,Aventura cunoașterii“, ediția a IV-a, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1.        Dumitraşcu Timotei I B Ceabuca Petrana 100 Premiul I
2.        Oţeleanu Maria-Teodora I B Ceabuca Petrana 100 Premiul I
3.        Spiridon Andrei I C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
4.        Moise Alexandra-Ioana I B Ceabuca Petrana 98,00 Premiul I
5.        Scurtu Andrei-Iulian I C Muscoi Georgeta 98,00 Premiul I
6.        Botă Octavian-Dumitru I C Muscoi Georgeta 91,00 Premiul I
7.        Drăghici Daniel I C Muscoi Georgeta 91,00 Premiul I
8.        Pasmangiu Sofia I B Ceabuca Petrana 91,00 Premiul I
9.        Toader Rareş-Andrei I C Muscoi Georgeta 90,00 Premiul al II-lea
10.    Culea Daria-Maria I C Muscoi Georgeta 86,00 Premiul al II-lea
11.    Focşa Alesia-Maria I C Muscoi Georgeta 86,00 Premiul al II-lea
12.    Ardeleanu Crina I C Muscoi Georgeta 84,00 Premiul al III-lea
13.    Moiseii Lixandru-Darius I C Muscoi Georgeta 82,00 Premiul al III-lea
14.    Hriţcu Bianca-Ioana I C Muscoi Georgeta 73,50 Mențiune
15.    Bălţatu Aniela-Georgiana I C Muscoi Georgeta 72,00 Mențiune
16.    Ivan Alesia-Elena a III-a C Mitu Vasilica 70,00 Mențiune
17.    Matei Cristian a III-a E Popescu Luiza 70,00 Mențiune


Director,                                                               Responsabil concursuri școlare,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                     Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

Concursul Judeţean de Limba şi literatura română ,,Comorile condeiului”

Ediția a IV-a  (2016-2017)

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați/ calificaţi

 

Coordonator

Limba și literatura română

,,Comorile condeiului”

Etapa a II-a 25.02.2017 65 23 Muscoi Georgeta

 CENTRALIZATOR

CLASELE Nr. elevi înscriși/

prezenți

PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
a II-a 20/20 1 1
a III-a 25/24 1 1 9
a IV-a 20/19 1 1 1 7
TOTAL 65/63 2 2 3 16


Lista elevilor premiați (calificaţi) la etapa a II-a Concursului Judeţean ,,Comorile condeiului“, ediția a IV-a, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Pleșoianu Thalida- Antonia a II-a B Mocanu Viorica 97,00 Premiul I
2. Cozma Bianca – Elena a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 92,30 Premiul al III-lea

 

1. Boteanu Răzvan a III-a B Gheorghiță Luminița 95,00 Premiul al II-lea
2. Sălăgian Daria a III-a C Mitu Vasilica 92,80 Premiul al III-lea
3. Alban Ingryd a III-a B Gheorghiță Luminița 91,00 Mențiune
4. Felea Călin- Ştefan a III-a D Tănase Elena 91,00 Mențiune
5. Dumitrașcu Elisa a III-a C Mitu Vasilica 90,90 Mențiune
6. Dobre Andreea a III-a B Gheorghiță Luminița 90,80 Mențiune
7. Ivan Alesia-Elena a III-a C Mitu Vasilica 90,50 Mențiune
8. Matei Cristian a III-a E Popescu Luiza 90,50 Mențiune
9. Bondoc Blanca-Ioana a III-a C Mitu Vasilica 90,00 Mențiune
10. Ciohodaru Andrei-Cosmin a III-a C Mitu Vasilica 90,00 Mențiune
11. Neculae Andra-Maria a III-a C Mitu Vasilica 90,00 Mențiune

 

1. Năsturaş Flavia Maria a IV-a B Adam Diana 98,00 Premiul I
2. Bălăucă Cosmin a IV-a B Adam Diana 95,10 Premiul al II-lea
3. Burlacu   Rareş – Constantin a IV-a C Grigore Florica 93,50 Premiul al III-lea
4. Băncescu Mario Ştefan a IV-a B Adam Diana 91,60 Mențiune
5. Borisov Cristina a IV-a B Adam Diana 91,10 Mențiune
6. Leonciuc Gabriela a IV-a B Adam Diana 90,50 Mențiune
7. Cozma Ioana a IV-a A Mita Mariana 90,00 Mențiune
8. Lazăr Amalia a IV-a A Mita Mariana 90,00 Mențiune
9. Maneca Maia a IV-a A Mita Mariana 90,00 Mențiune
10. Nita Izabela a IV-a A Mita Mariana 90,00 Mențiune


Director,                                                            Responsabil Cerc Pedagogic Năvodari,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                     Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

Concursul Judeţean de Limba şi literatura română ,,Comorile condeiului”

Ediția a IV-a  (2016-2017)

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați

Limba și literatura română

,,Comorile condeiului”

Etapa a III-a 8.04.2017 23 12

CENTRALIZATOR

CLASELE Nr. elevi înscriși/

prezenți

PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
a II-a 2 1
a III-a 11 1 1 3 2
a IV-a 10 4
TOTAL 23 2 1 3 6

 Lista elevilor premiați la etapa a III-a a Concursului Judeţean ,,Comorile condeiului“, ediția a IV-a, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Pleșoianu Thalida- Antonia a II-a B Mocanu Viorica 97,00 Premiul I
2. Cozma Bianca – Elena a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 83,00

 

1. Sălăgian Daria a III-a C Mitu Vasilica 99.00 Premiul I
2. Boteanu Răzvan a III-a B Gheorghiță Luminița 95.50 Premiul al II-lea
3. Dobre Andreea a III-a B Gheorghiță Luminița 92.60 Premiul al III-lea
4. Matei Cristian a III-a E Popescu Luiza 92.30 Premiul al III-lea
5. Neculae Andra-Maria a III-a C Mitu Vasilica 92.00 Premiul al III-lea
6. Ivan Alesia-Elena a III-a C Mitu Vasilica 91.00 Mențiune
7. Dumitrașcu Elisa a III-a C Mitu Vasilica 90.60 Mențiune
8. Bondoc Blanca-Ioana a III-a C Mitu Vasilica 83.00
9. Ciohodaru Andrei-Cosmin a III-a C Mitu Vasilica 81.50
10. Alban Ingryd a III-a B Gheorghiță Luminița 80.00
11. Felea Călin- Ştefan a III-a D Tănase Elena 75.00

 

1. Bălăucă Cosmin a IV-a B Adam Diana 91.80 Mențiune
2. Lazăr Amalia a IV-a A Mita Mariana 91.00 Mențiune
3. Burlacu   Rareş – Constantin a IV-a C Grigore Florica 90.00 Mențiune
4. Borisov Cristina a IV-a B Adam Diana 90.00 Mențiune
5. Năsturaş Flavia Maria a IV-a B Adam Diana 88.00
6. Nita Izabela a IV-a A Mita Mariana 86.40
7. Leonciuc Gabriela a IV-a B Adam Diana 84.00
8. Maneca Maia a IV-a A Mita Mariana 80.00
9. Cozma Ioana a IV-a A Mita Mariana 79.80
10. Băncescu Mario Ştefan a IV-a B Adam Diana 73.60


Director,                                                            Responsabil Cerc Pedagogic Năvodari,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                     Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

CONCURSUL ŞCOLAR NAŢIONAL DE COMPETENŢĂ ŞI PERFORMANŢĂ COMPER COMUNICARE

EDIŢIA 2016-2017  

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați

 

Coordonator

Limba și literatura română Etapa a II-a 31.03.2017 417/371 340 Muscoi Georgeta

 CENTRALIZATOR

CLASELE Număr de elevi participanți PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
Pregătitoare 91/76 33 20 8 6
I 90/81 34 16 15 10
a II-a 78/67 3 15 22 12
a III-a 95/85 11 20 21 15
a IV-a 63/62 10 16 24 7
TOTAL 417/371 91 87 90 72


REZULTATELE CONCURSULUI COMPER – COMUNICARE – PE CLASE

ETAPA a II-a, 2016-2017

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
P A 22/18 3 6 3
P B 16/11 3 4 4
P C 27/24 13 6 1 2
P D 26/23 14 4 3 1
TOTAL 91/76 33 20 8 6

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
I A 14/10 5 3 1 1
I B 27/22 7 5 3 6
I C 26/26 16 5 2 3
I D 11/11 3 4
I E 12/12 3 3 5
TOTAL 90/81 34 16 15 10

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
a II-a A 13/13 1 4 3
a II-a B 24/20 1 10 5 4
a II-a C 21/20 3 7 3
a II-a D 20/14 2 1 6 2
TOTAL 78/67 3 15 22 12

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi Premiul I Premiul

al II-lea

Premiul

al III-lea

Menţiune
a III-a A 14/13 4 2 6
a III-a B 19/13 4 1 3 2
a III-a C 26/26 6 7 7 3
a III-a D 23/22 1 7 3 4
a III-a E 13/11 1 6
TOTAL 95/85 11 20 21 15

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi Premiul I Premiul

al II-lea

Premiul

al III-lea

Menţiune
a IV-a A 23/22 4 10 6 2
a IV-a B 27/27 3 3 14 4
a IV-a D 13/13 3 3 4 1
TOTAL 63/62 10 16 24 7

 Lista elevilor premiați la etapa a II-a a Concursului Comper – Comunicare, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Cojocaru Diana PA Holovici Stela 100 Premiul I
2. Vasile Robert PA Holovici Stela 100 Premiul I
3. Haralambie Cristian PA Holovici Stela 93 Premiul I
4. Giuglea Maria PA Holovici Stela 90 Premiul al II-lea
5. Frangulea Eliza PA Holovici Stela 90 Premiul al II-lea
6. Micu Andreea PA Holovici Stela 90 Premiul al II-lea
7. Totolos Mario PA Holovici Stela 90 Premiul al II-lea
8. Mega Andreea PA Holovici Stela 90 Premiul al II-lea
9. Savoaia Gabriel PA Holovici Stela 89 Premiul al II-lea
10. Tudoroiu Elena PA Holovici Stela 70 Mențiune
11. Ursu Stefan PA Holovici Stela 70 Mențiune
12. Constantin Izabela PA Holovici Stela 65 Mențiune
13. Chițu Claudiu-Gabriel PB Țărnă Gabriela-Carmen 100 Premiul I
14. Naum Ioana-Camelia PB Țărnă Gabriela-Carmen 100 Premiul I
15. Popescu Amalia-Ioana PB Țărnă Gabriela-Carmen 100 Premiul I
16. Ene Georgiana- Alexia PB Țărnă Gabriela-Carmen 90 Premiul al II-lea
17. Irimia Florentina-Irina PB Țărnă Gabriela-Carmen 90 Premiul al II-lea
18. Buhoniță Ianys Mihai PB Țărnă Gabriela-Carmen 90 Premiul al II-lea
19. Miu Ștefan-Andrei PB Țărnă Gabriela-Carmen 82 Premiul al II-lea
20. Zamfir Adelina-Ioana PB Țărnă Gabriela-Carmen 80 Premiul al III-lea
21. Frunză Fabrizio-Ionuț PB Țărnă Gabriela-Carmen 80 Premiul al III-lea
22. Lazăr Luana-Andreea PB Țărnă Gabriela-Carmen 80 Premiul al III-lea
23. Lupoi Karla-Ștefania PB Țărnă Gabriela-Carmen 75 Premiul al III-lea
24. Belovan Corina-Elena PC Heroiu Iulia 100 Premiul I
25. Briceag Andrei-Bogdan PC Heroiu Iulia 100 Premiul I
26. Moraru Andreea PC Heroiu Iulia 100 Premiul I
27. Nasturaş Ilinca-Adriana PC Heroiu Iulia 100 Premiul I
28. Aluaş Tudor-Matteo PC Heroiu Iulia 100 Premiul I
29. Dumitrescu Alessia-Andreea PC Heroiu Iulia 100 Premiul I
30. Huzum Emma-Gabriela PC Heroiu Iulia 100 Premiul I
31. Panchici Alexandru-Gabriel PC Heroiu Iulia 100 Premiul I
32. Crecan Erica-Alexandra PC Heroiu Iulia 100 Premiul I
33. Mitea Tudor-Matei PC Heroiu Iulia 100 Premiul I
34. Veţeanu Maria-Bianca PC Heroiu Iulia 100 Premiul I
35. Constantin Erika-Ioana PC Heroiu Iulia 100 Premiul I
36. Blendia Ioana-Evelina PC Heroiu Iulia 94 Premiul I
37. Aiftodoaie Andrada-Georgiana PC Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
38. Romaniuc Răzvan-Robert PC Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
39. Ivanof Nicolas-Antonio PC Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
40. Coviţ Cristian-Alexandru PC Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
41. Kinda Flavian PC Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
42. Buţurcă Rareş- Ioan PC Heroiu Iulia 84 Premiul al II-lea
43. Andrei Cristian-Mihai PC Heroiu Iulia 78 Premiul al III-lea
44. Nagherneac Fabian-Laurenţiu PC Heroiu Iulia 70 Mențiune
45. Pitran Alexa-Ştefania PC Heroiu Iulia 64 Mențiune
46. Florea Erika – Alessandra PD Popa Tudorița 100 Premiul I
47. Hangan Irina – Mihaela PD Popa Tudorița 100 Premiul I
48. Vlăsceanu Daria PD Popa Tudorița 100 Premiul I
49. Hangan Tudor Gabriel PD Popa Tudorița 100 Premiul I
50. Hinoveanu Emma – Maria PD Popa Tudorița 100 Premiul I
51. Opreanu Mattia – Gabriel PD Popa Tudorița 100 Premiul I
52. Preda Sofia – Andreea PD Popa Tudorița 100 Premiul I
53. Omocea Daria – Eliza PD Popa Tudorița 100 Premiul I
54. Cojocaru Marina – Clara PD Popa Tudorița 100 Premiul I
55. Vrânceanu Alessia – Nicoleta PD Popa Tudorița 95 Premiul I
56. Ciurea Natalia – Ioana PD Popa Tudorița 94 Premiul I
57. Gafu Ellenis – Andreea PD Popa Tudorița 94 Premiul I
58. Radu Gabriel PD Popa Tudorița 94 Premiul I
59. Buruiană Gabriel -Ionuț PD Popa Tudorița 93 Premiul I
60. Grigore Ștefan PD Popa Tudorița 90 Premiul al II-lea
61. Moroianu Bianca Maria PD Popa Tudorița 90 Premiul al II-lea
62. Tutungiu Ianis – Cristian PD Popa Tudorița 83 Premiul al II-lea
63. Nedelcu Nicola – Angello PD Popa Tudorița 83 Premiul al II-lea
64. Bucea Evelina – Gabriela PD Popa Tudorița 80 Premiul al III-lea
65. Mihaila Bogdan – Andrei PD Popa Tudorița 80 Premiul al III-lea
66. Jacota Eveline PD Popa Tudorița 74 Premiul al III-lea
67. Ghiță Ciprian – Georgian PD Popa Tudorița 69 Mențiune


Lista elevilor premiați la etapa a II-a a Concursului Comper – Comunicare, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Oncescu Ștefania IA Nicolescu Aurelia 100 Premiul I
2. Trufașu George IA Nicolescu Aurelia 100 Premiul I
3. Dumitrașcu Timotei IB Ceabuca Petrana 100 Premiul I
4. Moise Alexandra-Ioana IB Ceabuca Petrana 100 Premiul I
5. Pasmangiu Sofia IB Ceabuca Petrana 100 Premiul I
6. Neacșu Andrei IB Ceabuca Petrana 100 Premiul I
7. Pricopi Georgiana-Aurelia IB Ceabuca Petrana 100 Premiul I
8. Drăghici Daniel IC Muscoi Georgeta 100 Premiul I
9. Hrițcu Bianca Ioana IC Muscoi Georgeta 100 Premiul I
10. Ardeleanu Crina IC Muscoi Georgeta 100 Premiul I
11. Marin Cosmina Georgiana IC Muscoi Georgeta 100 Premiul I
12. Dobre Sonia Florentina IC Muscoi Georgeta 100 Premiul I
13. Moiseii Lixandru Darius IC Muscoi Georgeta 100 Premiul I
14. Pletea Andrei Ionuț ID Grădinaru Elena 100 Premiul I
15. Dinu Marius Sebastian IE Preșa Georgiana 100 Premiul I
16. Petrăchiuță Dumitru – Claudiu IE Preșa Georgiana 100 Premiul I
17. Sasu Octavian IA Nicolescu Aurelia 95 Premiul I
18. Gutan Cristina IA Nicolescu Aurelia 95 Premiul I
19. Lazăr Valentin IA Nicolescu Aurelia 95 Premiul I
20. Oțeleanu Maria-Teodora IB Ceabuca Petrana 95 Premiul I
21. Manolache Denis-Ștefan IB Ceabuca Petrana 95 Premiul I
22. Culea Daria Maria IC Muscoi Georgeta 95 Premiul I
23. Dragnea Maria Alexandra IC Muscoi Georgeta 95 Premiul I
24. Popa Natalia Estefania IC Muscoi Georgeta 95 Premiul I
25. Toader Rareș Andrei IC Muscoi Georgeta 95 Premiul I
26. Bălțatu Aniela Georgiana IC Muscoi Georgeta 95 Premiul I
27. Focșa Alesia Maria IC Muscoi Georgeta 95 Premiul I
28. Popescu Mihai Eduard IC Muscoi Georgeta 95 Premiul I
29. Botă Octavian Dumitru IC Muscoi Georgeta 95 Premiul I
30. Kișș Andrei Sebastian IC Muscoi Georgeta 95 Premiul I
31. Scurtu Andrei Iulian IC Muscoi Georgeta 95 Premiul I
32. Cosma Luca Andrei ID Grădinaru Elena 95 Premiul I
33. Besnea Andreea ID Grădinaru Elena 95 Premiul I
34. Apzait Denisa Ailin IE Preșa Georgiana 95 Premiul I
35. Penciuc Andrei IA Nicolescu Aurelia 90 Premiul al II-lea
36. Matei Ionuț-Bogdan IB Ceabuca Petrana 90 Premiul al II-lea
37. Ursu Miruna-Theodora IB Ceabuca Petrana 90 Premiul al II-lea
38. Tucă Ștefan Andrei IC Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
39. Modiga Dalia Maria IC Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
40. Militaru Markos IA Nicolescu Aurelia 85 Premiul al II-lea
41. Damian Mihaela IA Nicolescu Aurelia 85 Premiul al II-lea
42. Cîrstea Ana-Roxana IB Ceabuca Petrana 85 Premiul al II-lea
43. Vizureanu Rareș-Andrei IB Ceabuca Petrana 85 Premiul al II-lea
44. Climov Eduard-Rafael IB Ceabuca Petrana 85 Premiul al II-lea
45. Costea Alisia Maria IC Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
46. Gradoc Andreea Ionela IC Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
47. Berindeanu Paula Andreea IC Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
48. Jelescu Cristina Elena IE Preșa Georgiana 85 Premiul al II-lea
49. Runcan Luca Cristian IE Preșa Georgiana 85 Premiul al II-lea
50. Butaru Mario Sebastian Petre IE Preșa Georgiana 85 Premiul al II-lea
51. Bravu  Elena-Alexandra IB Ceabuca Petrana 80 Premiul al III-lea
52. Mălăin Adina IB Ceabuca Petrana 80 Premiul al III-lea
53. Nica Darius-Adrian IB Ceabuca Petrana 80 Premiul al III-lea
54. Alexe Cosmin Mihai ID Grădinaru Elena 80 Premiul al III-lea
55. Bordoiu Denis Gabriel ID Grădinaru Elena 80 Premiul al III-lea
56. Bardan Iustina ID Grădinaru Elena 80 Premiul al III-lea
57. Pricop Alberto – Octavian IE Preșa Georgiana 80 Premiul al III-lea
58. Cristea Teodora Alina IE Preșa Georgiana 80 Premiul al III-lea
59. Pascariu Roberto-Andrei IE Preșa Georgiana 80 Premiul al III-lea
60. Voicu Petruș IA Nicolescu Aurelia 75 Premiul al III-lea
61. Suliman Bogdan Ștefănuț IC Muscoi Georgeta 75 Premiul al III-lea
62. Brădeanu Alexandru Gabriel IC Muscoi Georgeta 75 Premiul al III-lea
63. Andrei Lăcrămioara Bianca ID Grădinaru Elena 75 Premiul al III-lea
64. Adam Albert IE Preșa Georgiana 75 Premiul al III-lea
65. Ferariu Tudor Ștefan IE Preșa Georgiana 75 Premiul al III-lea
66. Climov Bogdan-Manuel IB Ceabuca Petrana 70 Mențiune
67. Florea Denisa-Ioana IB Ceabuca Petrana 70 Mențiune
68. Gurgui Florin-Cristian IB Ceabuca Petrana 70 Mențiune
69. Ioniță Bianca-Florentina IB Ceabuca Petrana 70 Mențiune
70. Joga Alexandra Gabriela IC Muscoi Georgeta 70 Mențiune
71. Moisei Pavel Cezar IC Muscoi Georgeta 70 Mențiune
72. Tatu Larisa IA Nicolescu Aurelia 65 Mențiune
73. Croitoru Maria IB Ceabuca Petrana 65 Mențiune
74. Pascu Gabriela-Alexandra IB Ceabuca Petrana 65 Mențiune
75. Basa Andrei Mihai IC Muscoi Georgeta 65 Mențiune


Lista elevilor premiați la etapa a II-a a Concursului Comper – Comunicare, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Marin Robert – Cristian a II-a B Mocanu Viorica 95 Premiul I
2. Butacu Cristian Andrei a II-a D Butacu Mirela 95 Premiul I
3. Dobre Florentina Mădălina a II-a D Butacu Mirela 95 Premiul I
4. Marinescu Diana Ștefania a II-a A Pravdencu Stanca 90 Premiul al II-lea
5. Plesoianu Thalida – Antonia a II-a B Mocanu Viorica 90 Premiul al II-lea
6. Cozma Bianca – Elena a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 90 Premiul al II-lea
7. Constantin Vanessa Ana Maria a II-a D Butacu Mirela 90 Premiul al II-lea
8. Chiriac Crina – Diana a II-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
9. Ciocan Anaith – Maria a II-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
10. Mitea Robert – Marian a II-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
11. Zamfir Alexia a II-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
12. Ciobotaru Daria – Valentina a II-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
13. Cucu Virgil – Adrian a II-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
14. Mustata Cosmin – Marian a II-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
15. Gradinaru Miruna – Ioana a II-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
16. Slateanu Rares a II-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
17. Nichita Andrei a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 85 Premiul al II-lea
18. Ungureanu  Lucian – Petrișor a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 85 Premiul al II-lea
19. Calinoiu Robert Cristian a II-a A Pravdencu Stanca 80 Premiul al III-lea
20. Voicu Ștefania Valentina a II-a A Pravdencu Stanca 80 Premiul al III-lea
21. Rosca Maria – Ruxandra a II-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
22. Ionescu Vladut – Mario a II-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
23. Iancu Maria – Antonia a II-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
24. Ciobanu Maria a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 80 Premiul al III-lea
25. Sandu Elena – Alexandra a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 80 Premiul al III-lea
26. Enache Răzvan Aron a II-a D Butacu Mirela 80 Premiul al III-lea
27. Năstase Maria a II-a D Butacu Mirela 80 Premiul al III-lea
28. Constantinescu Adrian a II-a A Pravdencu Stanca 75 Premiul al III-lea
29. Berchesan David Roberto a II-a A Pravdencu Stanca 75 Premiul al III-lea
30. Craciunescu Rares – George a II-a B Mocanu Viorica 75 Premiul al III-lea
31. Moraru Iuliana a II-a B Mocanu Viorica 75 Premiul al III-lea
32. Ciorchină Larisa – Mădălina a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 75 Premiul al III-lea
33. Popescu Maria – Alexandra a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 75 Premiul al III-lea
34. Tincu Ionuț-  Cristian a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 75 Premiul al III-lea
35. Bulgariu Erika Elena a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 75 Premiul al III-lea
36. Pârcălăbescu Razvan -Ștefan a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 75 Premiul al III-lea
37. Badea David Ștefan a II-a D Butacu Mirela 75 Premiul al III-lea
38. Caloianu Andreea Mihaela a II-a D Butacu Mirela 75 Premiul al III-lea
39. Simion Bogdan Florian a II-a D Butacu Mirela 75 Premiul al III-lea
40. Neacșu Mihail Bogdan a II-a D Butacu Mirela 75 Premiul al III-lea
41. Băjenaru Crina Alexia a II-a A Pravdencu Stanca 70 Mențiune
42. Tudor Denisa a II-a A Pravdencu Stanca 70 Mențiune
43. Cernețchi Ruxanda a II-a B Mocanu Viorica 70 Mențiune
44. Mitea Sara – Lorena a II-a B Mocanu Viorica 70 Mențiune
45. Cireașă Maria – Alexandra a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 70 Mențiune
46. Marin Alberto Cristinel a II-a A Pravdencu Stanca 65 Mențiune
47. Adam Octavian Ștefan Cristian a II-a B Mocanu Viorica 65 Mențiune
48. Iancu Alexandru – Gabriel a II-a B Mocanu Viorica 65 Mențiune
49. Marinescu Lucia – Mădălina a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 65 Mențiune
50. Timofte Marius – Iustin a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 65 Mențiune
51. Hotnog Andrei Rareș a II-a D Butacu Mirela 65 Mențiune
52. Ivanov Ana a II-a D Butacu Mirela 65 Mențiune

 

Lista elevilor premiați la etapa a II-a a Concursului Comper – Comunicare, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Parnică Cristi-Constantin a III-a A Marin Veronica 90 Premiul al II-lea
2. Prișcoveanu Angelina-Ioana a III-a A Marin Veronica 85 Premiul al II-lea
3. Stoian Antonio-Emanuel a III-a A Marin Veronica 85 Premiul al II-lea
4. Negrii Maria-Gabriela a III-a A Marin Veronica 85 Premiul al II-lea
5. Cojocaru Diana-Ioana a III-a A Marin Veronica 80 Premiul al III-lea
6. Echimescu Silviu-Antonio a III-a A Marin Veronica 75 Premiul al III-lea
7. Ciobanu Cosmin-Ștefan a III-a A Marin Veronica 70 Mențiune
8. Alexe Cristiana Andreea a III-a A Marin Veronica 70 Mențiune
9. Dicu Mario-Daniel a III-a A Marin Veronica 65 Mențiune
10. Purnavel Marco-Eduard a III-a A Marin Veronica 65 Mențiune
11. Partea Laurențiu-Gabriel a III-a A Marin Veronica 65 Mențiune
12. Crusnischi Laura-Melanie a III-a A Marin Veronica 65 Mențiune
13. Boteanu Răzvan-George a III-a B Gheorghiță Luminița 100 Premiul I
14. Dobre Andreea a III-a B Gheorghiță Luminița 100 Premiul I
15. Hăisan Eduard a III-a B Gheorghiță Luminița 95 Premiul I
16. Alban Ingryd a III-a B Gheorghiță Luminița 95 Premiul I
17. Dumitrașcu Marco-Emanuel a III-a B Gheorghiță Luminița 85 Premiul al II-lea
18. Vlad Andrei a III-a B Gheorghiță Luminița 75 Premiul al III-lea
19. Chirilă Bianca-Georgiana a III-a B Gheorghiță Luminița 75 Premiul al III-lea
20. Trifan Robert a III-a B Gheorghiță Luminița 75 Premiul al III-lea
21. Mihai Andrei a III-a B Gheorghiță Luminița 70 Mențiune
22. David Teodora a III-a B Gheorghiță Luminița 70 Mențiune
23. Medeleanu Ștefan-Daniel a III-a C Mitu Vasilica 100 Premiul I
24. Ivan Alesia-Elena a III-a C Mitu Vasilica 100 Premiul I
25. Neculae Andra-Maria a III-a C Mitu Vasilica 100 Premiul I
26. Dumitrașcu Elisa-Cristina a III-a C Mitu Vasilica 100 Premiul I
27. Sălăgian Daria a III-a C Mitu Vasilica 95 Premiul I
28. Măcxinoiu Eduard-Nicholas a III-a C Mitu Vasilica 95 Premiul I
29. Lungu Maria-Cristina a III-a C Mitu Vasilica 90 Premiul al II-lea
30. Oțeleanu Luca-Alexandru a III-a C Mitu Vasilica 90 Premiul al II-lea
31. Timofei Alexandru a III-a C Mitu Vasilica 85 Premiul al II-lea
32. Agache Delia-Violeta a III-a C Mitu Vasilica 85 Premiul al II-lea
33. Apostol Andreea-Simona a III-a C Mitu Vasilica 85 Premiul al II-lea
34. Moșteanu Andreea-Gabriela a III-a C Mitu Vasilica 85 Premiul al II-lea
35. Roșca Beatrice-Georgiana a III-a C Mitu Vasilica 85 Premiul al II-lea
36. Tanasov Luca-Gabriel a III-a C Mitu Vasilica 80 Premiul al III-lea
37. Bondoc Planca-Ioana a III-a C Mitu Vasilica 80 Premiul al III-lea
38. Ciohodaru Andrei-Cosmin a III-a C Mitu Vasilica 80 Premiul al III-lea
39. Zamfir Irnia-Florentina a III-a C Mitu Vasilica 80 Premiul al III-lea
40. Macovei Maia-Alexandra a III-a C Mitu Vasilica 75 Premiul al III-lea
41. Grigore Yannis-Adrian a III-a C Mitu Vasilica 75 Premiul al III-lea
42. Sandu Jasmine-Marisa a III-a C Mitu Vasilica 75 Premiul al III-lea
43. Bordeianu Ștefan-Daniel a III-a C Mitu Vasilica 70 Mențiune
44. Popa Ianis-Costin a III-a C Mitu Vasilica 70 Mențiune
45. Ivanof Luca-Andrei a III-a C Mitu Vasilica 65 Mențiune
46. Felea Călin-Ștefan a III-a D Tănase Elena 100 Premiul I
47. Manolache Bryanna-Maria a III-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
48. Păduraru Maria a III-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
49. Memet Ioana a III-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
50. Harhată Laura-Cristina a III-a D Tănase Elena 85 Premiul al II-lea
51. Negustoru Marius a III-a D Tănase Elena 85 Premiul al II-lea
52. Pîrvu Ionuț-Cristian a III-a D Tănase Elena 85 Premiul al II-lea
53. Velicu Ioana-Daria a III-a D Tănase Elena 85 Premiul al II-lea
54. Constantin Bianca-Ioana a III-a D Tănase Elena 80 Premiul al III-lea
55. Jianu Gabriela-Georgiana a III-a D Tănase Elena 80 Premiul al III-lea
56. Ticamiși Andrei a III-a D Tănase Elena 80 Premiul al III-lea
57. Tudureanu Luca a III-a D Tănase Elena 75 Premiul al III-lea
58. Huzum Elena-Isabel a III-a D Tănase Elena 70 Mențiune
59. Velcea Alexandra a III-a D Tănase Elena 70 Mențiune
60. Scurtu Sebastian-Alexandru a III-a D Tănase Elena 70 Mențiune
61. Gaidargiu Daria-Ana-Maria a III-a D Tănase Elena 65 Mențiune
62. Matei Cristian a III-a E Popescu Luiza 85 Premiul al II-lea
63. Bacî Rubie a III-a E Popescu Luiza 80 Premiul al III-lea
64. Dragu Cristian-Eduard a III-a E Popescu Luiza 80 Premiul al III-lea
65. Pătru Ioan-Georgian a III-a E Popescu Luiza 80 Premiul al III-lea
66. Maxim Yasmina a III-a E Popescu Luiza 80 Premiul al III-lea
67. Gilea Ana-Maria a III-a E Popescu Luiza 75 Premiul al III-lea
68. Nichifor Lorena-Andreea a III-a E Popescu Luiza 75 Premiul al III-lea

 

Lista elevilor premiați la etapa a II-a a Concursului Comper – Comunicare, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Chirilov Iulian a IV-a A Mita Mariana 100 Premiul I
2. Viziteu Andrei Iulian a IV-a A Mita Mariana 100 Premiul I
3. Grigore Elena a IV-a A Mita Mariana 100 Premiul I
4. Maneca Maia a IV-a A Mita Mariana 100 Premiul I
5. Borisov Cristina a IV-a B Adam Diana 100 Premiul I
6. Baciu Darius Andrei a IV-a B Adam Diana 95 Premiul I
7. Năsturaș Flavia Maria a IV-a B Adam Diana 95 Premiul I
8. Nichifor Alexandru a IV-a D Șandru Elena 95 Premiul I
9. Farcaș Anton Alexandru a IV-a D Șandru Elena 95 Premiul I
10. Machidon Gabriela Valentina a IV-a D Șandru Elena 95 Premiul I
11. Cusmenco Ionut Catalin a IV-a A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
12. Butu Ana Maria a IV-a A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
13. Bujor Laura Maria a IV-a A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
14. Ciuca Albert a IV-a A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
15. Masloschi Alexandru Sebastian a IV-a A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
16. Bălăucă Cosmin Ionuț a IV-a B Adam Diana 90 Premiul al II-lea
17. Dorobantu Larisa Adriana a IV-a A Mita Mariana 85 Premiul al II-lea
18. Nita Izabela Elena a IV-a A Mita Mariana 85 Premiul al II-lea
19. Mihai Ana Maria a IV-a A Mita Mariana 85 Premiul al II-lea
20. Totolos Andrada a IV-a A Mita Mariana 85 Premiul al II-lea
21. Micodin Ionut Theodor a IV-a A Mita Mariana 85 Premiul al II-lea
22. Becheru Cristian Bogdan a IV-a B Adam Diana 85 Premiul al II-lea
23. Mocanu Minodora a IV-a B Adam Diana 85 Premiul al II-lea
24. Drăghici Sorina Elena a IV-a D Șandru Elena 85 Premiul al II-lea
25. Dobre Georgiana a IV-a D Șandru Elena 85 Premiul al II-lea
26. Gurgas Ruth a IV-a D Șandru Elena 85 Premiul al II-lea
27. Cozma Ioana Alexandra a IV-a A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
28. Cozma Dragos a IV-a A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
29. Bira Denisa Maria a IV-a A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
30. Roman Alin a IV-a A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
31. Chira Eduard a IV-a A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
32. Băncescu Mario Ștefan a IV-a B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
33. Grădinaru David Andrei a IV-a B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
34. Groza Alexandru Nicolae a IV-a B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
35. Oașe Luiza Nicoletta a IV-a B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
36. Panduru Emma a IV-a B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
37. Brădeanu Ștefan a IV-a B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
38. Săucă Roberta Sarah a IV-a B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
39. Mitroi Elena a IV-a B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
40. Tair Yasemin Melian a IV-a B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
41. Enoiu Andrei a IV-a D Șandru Elena 80 Premiul al III-lea
42. Drăghici Remus Florin a IV-a D Șandru Elena 80 Premiul al III-lea
43. Panainte Miruna Ioana a IV-a A Mita Mariana 75 Premiul al III-lea
44. Bădărău Andrei Tiberiu a IV-a B Adam Diana 75 Premiul al III-lea
45. Nicolau Alexandru Gabriel a IV-a B Adam Diana 75 Premiul al III-lea
46. Iancu Alexandra Maria a IV-a B Adam Diana 75 Premiul al III-lea
47. Trifan Robert Iulian a IV-a B Adam Diana 75 Premiul al III-lea
48. Văcaru Andrei a IV-a B Adam Diana 75 Premiul al III-lea
49. Mihălceanu Albert Ioan a IV-a D Șandru Elena 75 Premiul al III-lea
50. Neculae Manyx Claudiu a IV-a D Șandru Elena 75 Premiul al III-lea
51. Lazar Amalia Georgiana a IV-a A Mita Mariana 70 Mențiune
52. Pocora Marius a IV-a A Mita Mariana 70 Mențiune
53. Albu Octavian a IV-a B Adam Diana 70 Mențiune
54. Leonciuc Murărescu Gabriela Alexandra a IV-a B Adam Diana 70 Mențiune
55. Nicolau Raul Mihăiță a IV-a B Adam Diana 70 Mențiune
56. Lupu Flavius Andrei a IV-a B Adam Diana 70 Mențiune
57. Cioacă Emanuel a IV-a D Șandru Elena 65 Mențiune


Director,                                                                    Coordonator,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                     Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

CONCURSUL ŞCOLAR NAŢIONAL DE COMPETENŢĂ ŞI PERFORMANŢĂ COMPER MATEMATICĂ

EDIŢIA 2016-2017

 

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați

 

Coordonator

Matematică Etapa a II-a 07.04.2017 409/ 203 Muscoi Georgeta

 CENTRALIZATOR – CLASELE P-IV

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
Pregătitoare 93/79 32 18 7 12
I 91/78 9 22 19 9
a II-a 76/58 1 8 18 8
a III-a 96/ 1   5 10
a IV-a 53/34 3 7 6 7
TOTAL 409/ 46 56 55 46

 REZULTATELE CONCURSULUI COMPER – MATEMATICĂ – PE CLASE

ETAPA a II-a, 2016-2017

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
P A 22/19 5 3 1 5
P B 18/12 3 3 3
P C 27/24 11 8 2 2
P D 26/24 16 4 1 2
TOTAL 93/79 32 18 7 12

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
I A 14/9 1 3 2 1
I B 27/20 1 4 9 3
I C 27/27 4 11 4 2
I D 11/11 2 2 1
I E 12/11 1 2 4 2
TOTAL 91/78 9 22 19 9

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
a II-a A 13/13 1 3 1
a II-a B 22/16 3 8 2
a II-a C 21/20 1 3 4 1
a II-a D 20/9   1 3 4
TOTAL 76/58 1 8 18 8

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
a III-a A 14/9 1
a III-a B 19 1 2 2
a III-a C 26 2 2
a III-a D 23/21 1 3 5
a III-a E 14/11
TOTAL 96/ 1   5 10

 

CLASELE Număr de elevi înscrişi/prezenţi Premiul I Premiul

al II-lea

Premiul

al III-lea

Menţiune
a IV-a A 23/20 3 3 4
a IV-a B 27/25 3 3 2
a IV-a D 13/9 1 1 3
TOTAL 53/34 3 7 6 7

Lista elevilor premiați la etapa Ia IIa a Concursului Comper – Matematică, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Belovan Corina-Elena P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
2. Briceag Andrei-Bogdan P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
3. Coviţ Cristian-Alexandru P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
4. Nasturaş Ilinca-Adriana P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
5. Panchici Alexandru-Gabriel P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
6. Boteanu Diana – Elena P D Popa Tudorița 100 Premiul I
7. Buruiana Gabriel – Ionut P D Popa Tudorița 100 Premiul I
8. Ciurea Natalia – Ioana P D Popa Tudorița 100 Premiul I
9. Florea Erika – Alessandra P D Popa Tudorița 100 Premiul I
10. Grigore Stefan P D Popa Tudorița 100 Premiul I
11. Hangan Irina – Mihaela P D Popa Tudorița 100 Premiul I
12. Hinoveanu Emma – Maria P D Popa Tudorița 100 Premiul I
13. 1jacota Eveline P D Popa Tudorița 100 Premiul I
14. Omocea Daria – Eliza P D Popa Tudorița 100 Premiul I
15. Opreanu Mattia – Gabriel P D Popa Tudorița 100 Premiul I
16. Preda Sofia – Andreea P D Popa Tudorița 100 Premiul I
17. Radu Gabriel P D Popa Tudorița 100 Premiul I
18. Vlasceanu Daria P D Popa Tudorița 100 Premiul I
19. Totolos  Mario P A Holovici Stela 99 Premiul I
20. Aluaş Tudor-Matteo P C Heroiu Iulia 99 Premiul I
21. Mihaila Bogdan – Andrei P D Popa Tudorița 98 Premiul I
22. Micu  Andreea P A Holovici Stela 95 Premiul I
23. Vasile  Robert P A Holovici Stela 95 Premiul I
24. Aiftodoaie Andrada-Georgiana P C Heroiu Iulia 95 Premiul I
25. Blendia Ioana-Evelina P C Heroiu Iulia 95 Premiul I
26. Moraru Andreea P C Heroiu Iulia 95 Premiul I
27. Veţeanu Maria-Bianca P C Heroiu Iulia 95 Premiul I
28. Constantin Erika-Ioana P C Heroiu Iulia 94 Premiul I
29. Hangan Tudor Gabriel P D Popa Tudorița 94 Premiul I
30. Ursu  Ștefan P A Holovici Stela 93 Premiul I
31. Cojocaru Marina – Clara P D Popa Tudorița 93 Premiul I
32. Frangulea  Eliza P A Holovici Stela 92 Premiul I
33. Naum Ioana-Camelia P B Țărnă Gabriela-Carmen 90 Premiul al II-lea
34. Huzum Emma-Gabriela P C Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
35. Mitea Tudor-Matei P C Heroiu Iulia 90 Premiul al II-lea
36. Moroianu Bianca Maria P D Popa Tudorița 90 Premiul al II-lea
37. Vranceanu Alessia – Nicoleta P D Popa Tudorița 90 Premiul al II-lea
38. Cojocaru  Diana P A Holovici Stela 89 Premiul al II-lea
39. Mega  Andreea P A Holovici Stela 89 Premiul al II-lea
40. Chitu Claudiu-Claudiu P B Țărnă Gabriela-Carmen 89 Premiul al II-lea
41. Dumitrescu Alessia-Andreea P C Heroiu Iulia 89 Premiul al II-lea
42. Bucea Evelina – Gabriela P D Popa Tudorița 89 Premiul al II-lea
43. Irimia Florentina-Irina P B Țărnă Gabriela-Carmen 88 Premiul al II-lea
44. Romaniuc Răzvan-Robert P C Heroiu Iulia 87 Premiul al II-lea
45. Pătrănoiu Christiana-Maria P C Heroiu Iulia 85 Premiul al II-lea
46. Gafu Ellenis – Andreea P D Popa Tudorița 85 Premiul al II-lea
47. Giuglea  Maria P A Holovici Stela 84 Premiul al II-lea
48. Crecan Erica-Alexandra P C Heroiu Iulia 84 Premiul al II-lea
49. Pitran Alexa-Ştefania P C Heroiu Iulia 84 Premiul al II-lea
50. Kinda Flavian P C Heroiu Iulia 82 Premiul al II-lea
51. Buţurcă Rareş- Ioan P C Heroiu Iulia 80 Premiul al III-lea
52. Nedelcu Nicola – Angello P D Popa Tudorița 80 Premiul al III-lea
53. Rusnac Maria P B Țărnă Gabriela-Carmen 79 Premiul al III-lea
54. Ivanof Nicolas-Antonio P C Heroiu Iulia 77 Premiul al III-lea
55. Chirila Marco P B Țărnă Gabriela-Carmen 75 Premiul al III-lea
56. Veniciuc  Larisa P A Holovici Stela 74 Premiul al III-lea
57. Popescu Amalia-Ioana P B Țărnă Gabriela-Carmen 71 Premiul al III-lea
58. Buhuș  Ana  Maria P A Holovici Stela 70 Mențiune
59. Ene Georgiana- Alexia P B Țărnă Gabriela-Carmen 70 Mențiune
60. Aftinici Albert – Constantin P D Popa Tudorița 70 Mențiune
61. Tudoroiu  Elena P A Holovici Stela 69 Mențiune
62. Aluculesei Cristina – Gabriela P D Popa Tudorița 69 Mențiune
63. Andrei Cristian-Mihai P C Heroiu Iulia 68 Mențiune
64. Nagherneac Fabian-Laurenţiu P C Heroiu Iulia 68 Mențiune
65. Jipa Andrei-Leonard P B Țărnă Gabriela-Carmen 67 Mențiune
66. Haralambie  Cristian P A Holovici Stela 66 Mențiune
67. Huicu  Mario P A Holovici Stela 66 Mențiune
68. Lupoi Karla-Stefania P B Țărnă Gabriela-Carmen 65 Mențiune
69. Săvoaia  Gabriel P A Holovici Stela 63 Mențiune

Lista elevilor premiați la etapa a II-a a Concursului Comper – Matematică, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Dumitrașcu Timotei I B Ceabuca Petrana 100 Premiul I
2. Ardeleanu Crina I C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
3. Dragnea Maria Alexandra I C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
4. Cosma Luca Andrei I D Grădinaru Elena 100 Premiul I
5. Pricop Alberto – Octavian I E Preșa Georgiana 100 Premiul I
6. Sasu Octavian I A Nicolescu Aurelia 95 Premiul I
7. Bălțatu Aniela Georgiana I C Muscoi Georgeta 95 Premiul I
8. Spiridon Andrei I C Muscoi Georgeta 95 Premiul I
9. Alexe Cosmin Mihai I D Grădinaru Elena 95 Premiul I
10. Lazăr Valentin I A Nicolescu Aurelia 90 Premiul al II-lea
11. Oncescu Ștefania I A Nicolescu Aurelia 90 Premiul al II-lea
12. Macsinoiu Denis-Ciprian I B Ceabuca Petrana 90 Premiul al II-lea
13. Moise Alexandra-Ioana I B Ceabuca Petrana 90 Premiul al II-lea
14. Culea Daria Maria I C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
15. Drăghici Daniel I C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
16. Marin Cosmina Georgiana I C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
17. Scurtu Andrei Iulian I C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
18. Suliman Bogdan Ștefănuț I C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
19. Toader Rareș Andrei I C Muscoi Georgeta 90 Premiul al II-lea
20. Penciuc Andrei I A Nicolescu Aurelia 85 Premiul al II-lea
21. Cîrstea Ana-Roxana I B Ceabuca Petrana 85 Premiul al II-lea
22. Oțeleanu Maria-Teodora I B Ceabuca Petrana 85 Premiul al II-lea
23. Botă Octavian Dumitru I C Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
24. Hrițcu Bianca Ioana I C Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
25. Modiga Dalia Maria I C Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
26. Moisei Pavel Cezar I C Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
27. Tucă Ștefan Andrei I C Muscoi Georgeta 85 Premiul al II-lea
28. Besnea Andreea I D Grădinaru Elena 85 Premiul al II-lea
29. Pletea Andrei Ionuț I D Grădinaru Elena 85 Premiul al II-lea
30. Jelescu Cristina Elena I E Preșa Georgiana 85 Premiul al II-lea
31. Runcan Luca Cristian I E Preșa Georgiana 85 Premiul al II-lea
32. Trufașu George I A Nicolescu Aurelia 80 Premiul al III-lea
33. Voicu Petruș I A Nicolescu Aurelia 80 Premiul al III-lea
34. Mălăin Adina I B Ceabuca Petrana 80 Premiul al III-lea
35. Pasmangiu Sofia I B Ceabuca Petrana 80 Premiul al III-lea
36. Vizureanu Rareș-Andrei I B Ceabuca Petrana 80 Premiul al III-lea
37. Focșa Alesia Maria I C Muscoi Georgeta 80 Premiul al III-lea
38. Moiseii Lixandru Darius I C Muscoi Georgeta 80 Premiul al III-lea
39. Popescu Mihai Eduard I C Muscoi Georgeta 80 Premiul al III-lea
40. Dinu Marius Sebastian I E Preșa Georgiana 80 Premiul al III-lea
41. Bravu  Elena-Alexandra I B Ceabuca Petrana 75 Premiul al III-lea
42. Climov Bogdan-Manuel I B Ceabuca Petrana 75 Premiul al III-lea
43. Climov Eduard-Rafael I B Ceabuca Petrana 75 Premiul al III-lea
44. Croitoru Maria I B Ceabuca Petrana 75 Premiul al III-lea
45. Ghinea Andreea-Diana I B Ceabuca Petrana 75 Premiul al III-lea
46. Pricopi Georgiana-Aurelia I B Ceabuca Petrana 75 Premiul al III-lea
47. Berindeanu Paula Andreea I C Muscoi Georgeta 75 Premiul al III-lea
48. Apzait Denisa Ailin I E Preșa Georgiana 75 Premiul al III-lea
49. Cristea Teodora Alina I E Preșa Georgiana 75 Premiul al III-lea
50. Pascariu Roberto-Andrei I E Preșa Georgiana 75 Premiul al III-lea
51. Gutan Cristina I A Nicolescu Aurelia 70 Mențiune
52. Manolache Denis-Ștefan I B Ceabuca Petrana 70 Mențiune
53. Neacșu Andrei I B Ceabuca Petrana 70 Mențiune
54. Kișș Andrei Sebastian I C Muscoi Georgeta 70 Mențiune
55. Popa Natalia Estefania I C Muscoi Georgeta 70 Mențiune
56. Petrăchiuță Dumitru – Claudiu I E Preșa Georgiana 70 Mențiune
57. Florea Denisa-Ioana I B Ceabuca Petrana 65 Mențiune
58. Bordoiu Denis Gabriel I D Grădinaru Elena 65 Mențiune
59. Butaru Mario Sebastian Petre I E Preșa Georgiana 65 Mențiune


Lista elevilor premiați la etapa a II-a a Concursului Comper – Matematică, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Nichita Andrei a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 95 Premiul I
2. Marin Robert – Cristian a II-a B Mocanu Viorica 90 Premiul al II-lea
3. Țale Maria Alexandra a II-a B Mocanu Viorica 90 Premiul al II-lea
4. Ciorchina Larisa – Mădălina a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 90 Premiul al II-lea
5. Dobre Florentina Mădălina a II-a D Butacu Mirela 90 Premiul al II-lea
6. Calinoiu Robert Cristian a II-a A Pravdencu Stanca 85 Premiul al II-lea
7. Mustata Cosmin – Marian a II-a B Mocanu Viorica 85 Premiul al II-lea
8. Marinescu Lucia – Mădălina a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 85 Premiul al II-lea
9. Popescu Maria – Alexandra a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 85 Premiul al II-lea
10. Berchesan David Roberto a II-a A Pravdencu Stanca 80 Premiul al III-lea
11. Marinescu Diana Ștefania a II-a A Pravdencu Stanca 80 Premiul al III-lea
12. Voicu Ștefania Valentina a II-a A Pravdencu Stanca 80 Premiul al III-lea
13. Chiriac Crina -Diana a II-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
14. Cucu Virgil – Adrian a II-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
15. Craciunescu Rares – George a II-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
16. Plesoianu Thalida – Antonia a II-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
17. Rosca Maria – Ruxandra a II-a B Mocanu Viorica 80 Premiul al III-lea
18. Cozma Bianca – Elena a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 80 Premiul al III-lea
19. Pârcălabescu Răzvan – Ștefan a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 80 Premiul al III-lea
20. Caloianu Andreea Mihaela a II-a D Butacu Mirela 80 Premiul al III-lea
21. Hotnog Andrei Rareș a II-a D Butacu Mirela 80 Premiul al III-lea
22. Ciobotaru Daria -Valentina a II-a B Mocanu Viorica 75 Premiul al III-lea
23. Ciocan Anaith -Maria a II-a B Mocanu Viorica 75 Premiul al III-lea
24. Mitea Sara – Lorena a II-a B Mocanu Viorica 75 Premiul al III-lea
25. Sandu Elena – Alexandra a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 75 Premiul al III-lea
26. Tincu Ionuț Cristian a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 75 Premiul al III-lea
27. Enache Răzvan Aron a II-a D Butacu Mirela 75 Premiul al III-lea
28. Constantinescu Adrian a II-a A Pravdencu Stanca 70 Mențiune
29. Ciobanu Maria a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 70 Mențiune
30. Badea David Ștefan a II-a D Butacu Mirela 70 Mențiune
31. Constantin Vanessa Ana Maria a II-a D Butacu Mirela 70 Mențiune
32. Năstase Maria a II-a D Butacu Mirela 70 Mențiune
33. Iancu Alexandru – Gabriel a II-a B Mocanu Viorica 65 Mențiune
34. Ionescu Vladut – Mario a II-a B Mocanu Viorica 65 Mențiune
35. Raicu Anamaria Lăcrămioara a II-a D Butacu Mirela 65 Mențiune

Lista elevilor premiați la etapa a II-a a Concursului Comper – Matematică, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Boteanu Răzvan-George a III-a B Gheorghiță Luminița 100 Premiul I
2. Felea Călin-Ștefan a III-a D Tănase Elena 90 Premiul al II-lea
3. Medeleanu Ștefan-Daniel a III-a C Mitu Vasilica 90 Premiul al II-lea
4. Jianu Gabriela-Georgiana a III-a D Tănase Elena 85 Premiul al II-lea
5. Dumitrașcu Elisa-Cristina a III-a C Mitu Vasilica 80 Premiul al III-lea
6. Măcxinoiu Eduard-Nicholas a III-a C Mitu Vasilica 80 Premiul al III-lea
7. Sălăgian Daria a III-a C Mitu Vasilica 80 Premiul al III-lea
8. Alban Ingryd a III-a B Gheorghiță Luminița 75 Premiul al III-lea
9. Dobre Andreea a III-a B Gheorghiță Luminița 75 Premiul al III-lea
10. Rădulescu Darius Andrei a III-a B Gheorghiță Luminița 70 Mențiune
11. Bondoc Planca-Ioana a III-a C Mitu Vasilica 70 Mențiune
12. Parnică Cristi-Constantin a III-a A Marin Veronica 65 Mențiune
13. Ticamiși Andrei a III-a D Tănase Elena 65 Mențiune
14. Velcea Alexandra a III-a D Tănase Elena 65 Mențiune
15. Prisecaru Iness a III-a B Gheorghiță Luminița 65 Mențiune
16. Chițu Georgiana-Alexandra a III-a C Mitu Vasilica 65 Mențiune
17. Ciohodaru Andrei-Cosmin a III-a C Mitu Vasilica 65 Mențiune
18. Ivan Alesia-Elena a III-a C Mitu Vasilica 65 Mențiune
19. Lungu Maria-Cristina a III-a C Mitu Vasilica 65 Mențiune

 Lista elevilor premiați la etapa a II-a a Concursului Comper – Matematică, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Albu Octavian a IV-a B Adam Diana 95 Premiul I
2. Bancescu Mario Stefan a IV-a B Adam Diana 95 Premiul I
3. Becheru Cristian Bogdan a IV-a B Adam Diana 95 Premiul I
4. Chirilov Iulian a IV-a A Mita Mariana 90 Premiul al II-lea
5. Balauca Cosmin Ionut a IV-a B Adam Diana 90 Premiul al II-lea
6. Groza Alexandru Nicolae a IV-a B Adam Diana 90 Premiul al II-lea
7. Butu Ana Maria a IV-a A Mita Mariana 85 Premiul al II-lea
8. Maneca Maia a IV-a A Mita Mariana 85 Premiul al II-lea
9. Nasturas Flavia Maria a IV-a B Adam Diana 85 Premiul al II-lea
10. Farcaș Anton Alexandru a IV-a D Șandru Elena 85 Premiul al II-lea
11. Dorobantu Larisa Adriana a IV-a A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
12. Lazar Amalia Georgiana a IV-a A Mita Mariana 80 Premiul al III-lea
13. Baciu Darius Andrei a IV-a B Adam Diana 80 Premiul al III-lea
14. Cozma Ioana Alexandra a IV-a A Mita Mariana 75 Premiul al III-lea
15. Lupu Flavius Andrei a IV-a B Adam Diana 75 Premiul al III-lea
16. Mihălceanu Albert Ioan a IV-a D Șandru Elena 75 Premiul al III-lea
17. Nita Izabela Elena a IV-a A Mita Mariana 70 Mențiune
18. Enoiu Andrei Adrian a IV-a D Șandru Elena 70 Mențiune
19. Machidon Gabriela a IV-a D Șandru Elena 70 Mențiune
20. Grigore Elena a IV-a A Mita Mariana 65 Mențiune
21. Panainte Miruna Ioana a IV-a A Mita Mariana 65 Mențiune
22. Viziteu Andrei Iulian a IV-a A Mita Mariana 65 Mențiune
23. Baltaru Andreea Anamaria a IV-a D Șandru Elena 65 Mențiune


Director,                                                                      Coordonator,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                     Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

 

Concursul Judeţean de Matematică ,,Euxin Math”, Ediția a IV-a, 2016-2017

Etapa a II-a, 11.03.2017

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați/ calificaţi

Matematică

 ,,Euxin Math”

Etapa locală 11.03.2017 65/59 6

 CENTRALIZATOR

CLASELE Nr. elevi înscriși/

prezenți

PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
a II-a 20/15 1 1
a III-a 25/24 1 1
a IV-a 20/20 1 1
TOTAL 65/65 2 1 3

 Lista elevilor premiați (calificaţi) la etapa locală a Concursului Judeţean de Matematică ,,Euxin Math“, ediția a IV-a, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Marin Robert-Cristian a II-a B Mocanu Viorica 94,00 Premiul al II-lea
2. Mustață Cosmin-Marian a II-a B Mocanu Viorica 90,00 Mențiune
3. Boteanu Răzvan a III-a B Gheorghiță Luminița 97,00 Premiul I
4. Dumitrașcu Elisa-Cristina a III-a C Mitu Vasilica 90,00 Mențiune
5. Perjoc Luana-Maria a IV-a C Grigore Florica 97,50 Premiul I
6. Năsturaș Flavia-Maria a IV-a B Adam Diana 90,00 Mențiune


Director,                                                                      Coordonator,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                     Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

Concursul Judeţean de Matematică ,,Euxin Math”, Ediția a IV-a, 2016-2017

Etapa a III-a, 11.03.2017

 

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați

Matematică

 ,,Euxin Math”

Etapa județeană 13.05.2017 6/6 2

 CENTRALIZATOR

CLASELE Nr. elevi înscriși/

prezenți

PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
a II-a 2 1
a III-a 2 1
a IV-a 2
TOTAL 6 1


Lista elevilor premiați la etapa județeană a Concursului Judeţean de Matematică ,,Euxin Math“, ediția a IV-a, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Marin Robert-Cristian a II-a B Mocanu Viorica 91,50 Mențiune
2. Boteanu Răzvan a III-a B Gheorghiță Luminița 100 Premiul I

 

       Director,                                                                      Coordonator,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                     Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

 

 

PROIECT JUDEȚEAN „RECICLĂM CREATIV!”, Ediția a II-a, 2016-2017

Secţiunea III: ECO – ŞTIINŢĂ, CULTURĂ ȘI ARTĂ – Concurs pe teme ecologiceclasele II-IV (participare directă)

Rezultate obţinute – Etapa județeană – 18.03.2017

REZULTATE ECO-STIINTA+SUBIECTE+BAREME

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Unitatea şcolară Clasa Punctaj obținut Prof. îndrumător
1. Zamfir Alexia – Diana Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a II-a 100 Mocanu Viorica
2. Drenea Izabela Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a II-a 96,00 Rizoiu Aurelian
3. Țuțuianu Șerban Andrei Școala Gimnazială „Ion Jalea” Nr, 24 Constanța a II-a 96,00 Tanasou Gabriela
4. Căpitan Marco Şcoala Primară ,,I, Creangă” Schitu a II-a 95,00 Barabaș Nicoleta
5. Goran Alexandru Școala Gimnazială „George Enescu” Năvodari a II-a 94,00 Agapie Doina
6. Roșca Maria- Ruxandra Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a II-a 94,00 Mocanu Viorica
7. Chirilă Diana Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a II-a 93,00 Nicolae Lucica
8. Chiriac Crina- Diana Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a II-a 92,00 Mocanu Viorica
9. Gavrilă Eduard Paul Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a II-a 92,00 Bârsan Elena
10. Iliușco Radu Școala Gimnazială „George Enescu” Năvodari a II-a 92,00 Agapie Doina
11. Nichita Andrei Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a II-a 92,00 Pătrănoiu Gabriela
12. Șerban Christian Școala Gimnazială „Ion Jalea” Nr, 24 Constanța a II-a 92,00 Tanasou Gabriela
13. Huzum Ioana-Eliza Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a II-a 91,00 Petrică Stana
14. Răstoacă Bogdana Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a II-a 91,00 Petrică Stana
15. Tudorachi Iulia Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a II-a 91,00 Petrică Stana
16. Pleșoianu Thalida- Antonia Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a II-a 91,00 Mocanu Viorica
17. Ciobotaru Daria- Valentina Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a II-a 90,00 Mocanu Viorica
18. Colțan Alesia Maria Liceul Tehnologic „Jean Dinu”, Adamclisi a II-a 90,00 Tîrpan Valeriana
19. Colibă Cristina-Ștefania Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a II-a 89,00 Petrică Stana
20. Cotea Daria Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a II-a 89,00 Bucur Emilia
21. Dumitru Alina Roberta Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a II-a 89,00 Bârsan Elena
22. Asciu Maria Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a II-a 88,00 Nicolae Lucica
23. Ciurea Ana-Maria Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a II-a 88,00 Cornei Zina
24. Floria Beatriz Denisa Școala Gimnazială „Mircea Dragomirescu” Medgidia -Structura Școala Gimnazială „Iuliu Prodan” Valea Dacilor a II-a 88,00 Bolocan Doina
25. Sandu Elena Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a II-a 88,00 Pătrănoiu Gabriela
26. Svanovici Alexandra Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a II-a 88,00 Nicolae Lucica
27. Ghiorlan David-Ionuț Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a II-a 86,00 Cornei Zina
28. Ilina Cristiana Mihaela Gabriela Liceul Tehnologic „Jean Dinu”, Adamclisi a II-a 86,00 Tîrpan Valeriana
29. Badea Ioana Școala Gimnazială ,,Gheorghe Lazăr” Corbu a II-a 85,00 Gălbinașu Gheorghița
30. Cozma Bianca Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a II-a 85,00 Pătrănoiu Gabriela
31. Botezatu Oana- Maria Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a II-a 84,00 Petrică Stana
32. Gogoriță Estera Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a II-a 84,00 Rizoiu Aurelian
33. Laza Mihaela Şcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” Corbu

Structura Şcoala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Corbu

a II-a 84,00 Bădăluță Daniela
34. Vasilescu Vlad Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a II-a 83,00 Bucur Emilia
35. Cuzmin Emilia Școala Gimnazială „George Enescu” Năvodari a II-a 81,00 Agapie Doina
36. Ficiu Vlad Şcoala Primară ,,I, Creangă” Schitu a II-a 80,00 Barabaș Nicoleta
37. Bănică Bogdan Ştefan Școala Gimnazială „Mircea Dragomirescu” Medgidia -Structura Școala Gimnazială „Iuliu Prodan” Valea Dacilor a II-a 79,00 Bolocan Doina
38. Cauda Francesca Maria Liceul Tehnologic „Jean Dinu”, Adamclisi a II-a 78,00 Tîrpan Valeriana
39. Cornei Alexandru Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a II-a 77,00 Rizoiu Aurelian
40. Andone Ioana Şcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” Corbu

Structura Şcoala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Corbu

a II-a 76,00 Bădăluță Daniela
41. Apostol Alexia Maria Școala Gimnazială „Ion Jalea” Nr, 24 Constanța a II-a 73,00 Tanasou Gabriela
42. Filip Paul Gabriel Liceul Tehnologic „Jean Dinu”, Adamclisi a II-a 73,00 Tîrpan Valeriana
43. Omurzac Denisa Școala Gimnazială „Mircea Dragomirescu” Medgidia -Structura Școala Gimnazială „Iuliu Prodan” Valea Dacilor a II-a 71,00 Bolocan Doina
44. Temneanu Crina Școala Gimnazială ,,Gheorghe Lazăr” Corbu a II-a 70,00 Gălbinașu Gheorghița
45. Mocanu Gigi Școala Gimnazială „Mircea Dragomirescu” Medgidia -Structura Școala Gimnazială „Iuliu Prodan” Valea Dacilor a II-a 68,00 Stoian Mirela
46. Barbălată Florea Marian Școala Gimnazială „Mircea Dragomirescu” Medgidia -Structura Școala Gimnazială „Iuliu Prodan” Valea Dacilor a II-a 67,00 Stoian Mirela
47. Vlădescu Andrei Școala Gimnazială ,,Gheorghe Lazăr” Corbu a II-a 62,00 Gălbinașu Gheorghița
48. Vodă Sorin Andrei Şcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” Corbu

Structura Şcoala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Corbu

a II-a 53,00 Bădăluță Daniela
49. Memiş Geaner Școala Gimnazială „Mircea Dragomirescu” Medgidia -Structura Școala Gimnazială „Iuliu Prodan” Valea Dacilor a II-a 37,00 Stoian Mirela
50. Ambroze George Daniel Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a II-a Bârsan Elena
51. Argeșanu Alexia Școala Gimnazială nr, 22 „I, C ,Brătianu” Constanța a II-a Tudorache Maria
52. Costache Valentin Sebastian Școala Gimnazială nr, 22 „I, C ,Brătianu” Constanța a II-a Tudorache Maria
53. Deac Andrei Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a II-a Cornei Zina
54. Huțuțui Elena Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a II-a Bucur Emilia
55. Marin Robert- Cristian Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a II-a Mocanu Viorica
56. Nadolu Arianna Şcoala Primară ,,I, Creangă” Schitu a II-a Barabaș Nicoleta
57. Stan Cristian Gabriel Școala Gimnazială nr, 22 „I, C ,Brătianu” Constanța a II-a Tudorache Maria
58. Tincu Ionuț Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a II-a Pătrănoiu Gabriela

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Unitatea şcolară Clasa Punctaj obținut Prof. îndrumător
1. Agache Delia Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 100 Mitu Vasilica
2. Dragu  Ștefan Școala Gimnazială Nr, 16 „M,I, Dobrogianu” a III-a 100 Antohi Simona
3. Dragu Gabriela Yolanda Şcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” Corbu

Structura Şcoala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Corbu

a III-a 100 Roșoagă Raluca
4. Neculae Andra Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 100 Mitu Vasilica
5. Pășcălău Daria Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 100 Suditu Victoria
6. Zaharia Tudor Școala Gimnazială Nr, 16 „M,I, Dobrogianu” a III-a 100 Badea Camelia
7. Mureanu  Răzvan Școala Gimnazială Nr, 16 „M,I, Dobrogianu” a III-a 99,00 Badea Camelia
8. Dumitrache Alessia-Ioana Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 98,00 Suditu Victoria
9. Rucăreanu Alexandru Ionuț Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a III-a 98,00 Agiurgioaiei Luminița
10. Chirilă Bianca Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 97,00 Gheorghiță Luminița
11. Cojocariu Diana- Ioana Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 97,00 Marin Veronica
12. Dobre Andreea Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 97,00 Gheorghiță Luminița
13. Iscu Diana-Alexandra Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 97,00 Suditu Victoria
14. Mihai Andreea Școala Gimnazială nr, 1 Amzacea a III-a 97,00 Danilov Laura Larisa
15. Semplican Bianca Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 97,00 Rizoiu Maria
16. Țîrlea Nechifor Rafaela Școala Gimnazială nr, 22 „I, C ,Brătianu” Constanța a III-a 97,00 Chitic Roxana
17. Tîmpău Diana Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 97,00 Gălbinașu Elena
18. Constantin Bianca- Ioana Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 94,00 Tănase Elena
19. Drăghici Daria-Elena Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 94,00 Suditu Victoria
20. Ivan Alesia Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 94,00 Mitu Vasilica
21. Latu Diana Școala Gimnazială ,,Gheorghe Lazăr” Corbu a III-a 94,00 Ristea Anișoara
22. Marciuc Casia Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 94,00 Rizoiu Maria
23. Mitri Sorina-Antonia Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 94,00 Suditu Victoria
24. Negustoru Marius Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 94,00 Tănase Elena
25. Pușcașu Elena Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 94,00 Huminic Carmen
26. Spau Andreea Școala Gimnazială Nr, 16 „M,I, Dobrogianu” a III-a 94,00 Antohi Simona
27. Teodorescu Lucian Școala Gimnazială Nr, 16 „M,I, Dobrogianu” a III-a 94,00 Antohi Simona
28. Tones Ianis Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a III-a 94,00 Agiurgioaiei Luminița
29. Calustian David Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 93,00 Gheorghiță Luminița
30. Grosu  Ema Școala Gimnazială Nr, 16 „M,I, Dobrogianu” a III-a 93,00 Antohi Simona
31. Zaharia Daniela Școala Gimnazială ,,Gheorghe Lazăr” Corbu a III-a 93,00 Ristea Anișoara
32. Alban Ingrid Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 92,00 Gheorghiță Luminița
33. Gaidargiu Daria- Anamaria Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 92,00 Tănase Elena
34. Grecu Andreea Mădălina Școala Gimnazială „Mircea Dragomirescu” Medgidia -Structura Școala Gimnazială „Iuliu Prodan” Valea Dacilor a III-a 92,00 Bârzan Daniela Elena
35. Iordache Alexandra Școala Gimnazială nr, 22 „I, C ,Brătianu” Constanța a III-a 92,00 Moise Ionela  Mihaela
36. Matei Cristian Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 92,00 Popescu Luiza
37. Paraschiv Angeline Școala Gimnazială nr, 22 „I, C ,Brătianu” Constanța a III-a 92,00 Moise Ionela  Mihaela
38. Pîrvu Ionuţ- Cristian Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 92,00 Tănase Elena
39. Urdea David Școala Gimnazială nr, 1 Amzacea a III-a 92,00 Danilov Laura Larisa
40. Chelaru Ștefania Alina Liceul Tehnologic „Jean Dinu”, Adamclisi a III-a 91,00 Matei Mihaela
41. Cristea Irene Școala Gimnazială ,,Gheorghe Lazăr” Corbu a III-a 91,00 Curteanu Loredana
42. Dumitrică Ștefan Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 91,00 Rizoiu Maria
43. Lungu Cristina Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 91,00 Mitu Vasilica
44. Mirică Victor Școala Gimnazială Nr, 16 „M,I, Dobrogianu” a III-a 91,00 Badea Camelia
45. Salim Sara Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 91,00 Gălbinașu Elena
46. Băjan Andreea Isabella Școala Gimnazială nr, 22 „I, C ,Brătianu” Constanța a III-a 90,00 Moise Ionela  Mihaela
47. Gherase  Alexandra Școala Gimnazială Nr, 16 „M,I, Dobrogianu” a III-a 90,00 Badea Camelia
48. Mitu Eduard Andrei Școala Gimnazială nr, 22 „I, C ,Brătianu” Constanța a III-a 90,00 Chitic Roxana
49. Neamțu Alexandru Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 90,00 Rizoiu Maria
50. Nichifor Lorena Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 90,00 Popescu Luiza
51. Nițu Mihai Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 90,00 Rizoiu Maria
52. Andrei Daniel Școala Gimnazială ,,Gheorghe Lazăr” Corbu a III-a 89,00 Ristea Anișoara
53. Neagu Ștefan Şcoala Gimnazială Nr, 37 Constanţa a III-a 89,00 Iancu Liliana
54. Pîrleală Andrei Şcoala Gimnazială Nr, 37 Constanţa a III-a 89,00 Iancu Liliana
55. Rădulescu Rareș Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 88,00 Gheorghiță Luminița
56. Coman Ana-Maria Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 87,00 Gălbinașu Elena
57. Ghiță Nicolas Flavian Școala Gimnazială nr, 22 „I, C ,Brătianu” Constanța a III-a 87,00 Chitic Roxana
58. Holomei Cristina Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 87,00 Gălbinașu Elena
59. Bondoc Blanca Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 86,00 Mitu Vasilica
60. Ciobanu Cosmin- Ştefan Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 86,00 Marin Veronica
61. Talabă Andrada Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 86,00 Gălbinașu Elena
62. Bacî Rubie Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 84,00 Popescu Luiza
63. Dumitrașcu Elisa Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 84,00 Mitu Vasilica
64. Maxim Yasmina Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 84,00 Popescu Luiza
65. Harhată Laura- Cristiana Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 84,00 Tănase Elena
66. Vilău Robert Școala Gimnazială ,,Gheorghe Lazăr” Corbu a III-a 83,00 Curteanu Loredana
67. Zaharia Noris Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 83,00 Huminic Carmen
68. Apetre Eduard Valeriu Şcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” Corbu

Structura Şcoala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Corbu

a III-a 82,00 Roșoagă Raluca
69. Caramangiu Izabela Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 82,00 Huminic Carmen
70. Cotoi Cristina Ionela Şcoala Gimnazială „Gheorghe Lazăr” Corbu

Structura Şcoala Gimnazială „Vasile Alecsandri” Corbu

a III-a 82,00 Roșoagă Raluca
71. Drezaliu Delia Oana Școala Gimnazială nr, 22 „I, C ,Brătianu” Constanța a III-a 82,00 Gheorghe Daniela
72. Cocota Tudor Ionuț Liceul Tehnologic „Jean Dinu”, Adamclisi a III-a 81,00 Matei Mihaela
73. Tones Costin Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a III-a 80,00 Agiurgioaiei Luminița
74. Echimescu Silviu – Antonio Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a 79,00 Marin Veronica
75. Vintilă Costi Florin Școala Gimnazială „Mircea Dragomirescu” Medgidia -Structura Școala Gimnazială „Iuliu Prodan” Valea Dacilor a III-a 79,00 Bârzan Daniela Elena
76. Manea Stoica Valentin Școala Gimnazială nr, 22 „I, C ,Brătianu” Constanța a III-a 77,00 Gheorghe Daniela
77. Dumitru Maria Iuliana Liceul Tehnologic „Jean Dinu”, Adamclisi a III-a 76,00 Matei Mihaela
78. Tudosă  Dragoș Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a III-a 74,00 Huminic Carmen
79. Sofrone Robert Ionut Școala Gimnazială nr, 22 „I, C ,Brătianu” Constanța a III-a 73,00 Gheorghe Daniela
80. Tudorache Antonio Şcoala Gimnazială Nr, 37 Constanţa a III-a 73,00 Iancu Liliana
81. Stan Andreea Școala Gimnazială nr, 1 Amzacea a III-a 70,00 Danilov Laura Larisa
82. Crețu Beatrice Școala Gimnazială ,,Gheorghe Lazăr” Corbu a III-a absent Curteanu Loredana
83. Velcea Alexandra Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a III-a absent Tănase Elena
Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Unitatea şcolară Clasa Punctaj obținut Prof. îndrumător
1. Anghel Alessia Ioana Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a IV-a 100 Isăchioaia Dumitra
2. Caramanlâ Aylin Școala Gimnazială „Ion Jalea” Nr, 24 Constanța a IV-a 100 Dădărlad Daniela
3. Dobre Cristina Şcoala Gimnazială Nr, 29 „Mihai Viteazul” Constanța a IV-a 100 Răileanu Gabriela
4. Farcaș Anton Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 100 Șandru Elena
5. Maraloiu Victor Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a IV-a 100 Șerban Mariana
6. Mihălceanu Albert Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 100 Șandru Elena
7. Panainte Miruna Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 100 Mita Mariana
8. Poteleanu Florin- Andrei Școala Gimnazială ,,Gheorghe Lazăr” Corbu a IV-a 100 Enache Nela
9. Stroe Ariana- Ştefania Şcoala Gimnazială Nr, 22 „I,C, Brătianu“ Constanţa a IV-a 100 Stanciu Corina/ Stroe Tanţa
10. Bagia Ariana Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 97,00 Șandru Elena
11. Bujor Laura Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 97,00 Mita Mariana
12. Buțu Ana Maria Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 97,00 Mita Mariana
13. Ghetler Maria-Clara Şcoala Primară ,,I, Creangă” Schitu a IV-a 97,00 Badea Cristina
14. Herda Andreea- Alexandra Şcoala Gimnazială Nr, 22 „I,C, Brătianu“ Constanţa a IV-a 97,00 Stanciu Corina/ Stroe Tanţa
15. Maravela Anisia Teodora Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a IV-a 97,00 Isăchioaia Dumitra
16. Perjoc Luana Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 97,00 Grigore Florica
17. Acai Arman Şcoala Gimnazială nr, 37 Constanța a IV-a 96,00 Zaharia Alina
18. Boitan Alexia Florena

 

Școala Gimnazială Nr, 39 – Nicolae Tonitza, Constanța a IV-a 96,00 Stancu Marilena
19. Panduru Emma Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 96,00 Adam Diana
20. Bardi Alexandru Școala Gimnazială „Ion Jalea” Nr, 24 Constanța a IV-a 95,00 Chircu Cristina
21. Caraivan Diana Andreea Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a IV-a 95,00 Cazacu Georgeta
22. Ciutea Adela Ioana Școala Gimnazială „Ion Jalea” Nr, 24 Constanța a IV-a 95,00 Suciu Florentina
23. Coadă Amalia Teodora Școala Gimnazială „Ion Jalea” Nr, 24 Constanța a IV-a 95,00 Suciu Florentina
24. Ghitiu Diana Maria Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a IV-a 95,00 Cazacu Georgeta
25. Lăzăroaia Ioana Şcoala Gimnazială nr, 37 Constanța a IV-a 95,00 Zaharia Alina
26. Abagiu Irina Școala Gimnazială „Ion Jalea” Nr, 24 Constanța a IV-a 94,00 Chircu Cristina
27. Alexe Luca Școala Gimnazială Nr, 16 „M,I, Dobrogianu” a IV-a 94,00 Gurgu Nicoleta
28. Borisov Cristina Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 94,00 Adam Diana
29. Chirilov Iulian Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 94,00 Mita Mariana
30. Coman Alexandru-Gabriel Şcoala Primară ,,I, Creangă” Schitu a IV-a 94,00 Badea Cristina
31. Mastacan Ciprian Andrei Şcoala Primară ,,I, Creangă” Schitu a IV-a 94,00 Badea Cristina
32. Nistor Ionuț -Alexandru Școala Gimnazială ,,Gheorghe Lazăr” Corbu a IV-a 94,00 Enache Nela
33. Scanghel Mihaela Școala Gimnazială Nr, 16 „M,I, Dobrogianu” a IV-a 94,00 Gurgu Nicoleta
34. Ursu Liviana-Gabriela Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a IV-a 93,00 Dăscălașu Mariana
35. Ermilov David-Cristian Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a IV-a 92,00 Dăscălașu Mariana
36. Oprea Alexandra-Hristina Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a IV-a 92,00 Dăscălașu Mariana
37. Tănase Ana Maria Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a IV-a 92,00 Isăchioaia Dumitra
38. Simion Andreea Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a IV-a 91,00 Dăscălașu Mariana
39. Șapera Alexia Maria Școala Gimnazială „Ion Jalea” Nr, 24 Constanța a IV-a 91,00 Dădărlad Daniela
40. Chirculescu Alex Şcoala Gimnazială Nr, 29 „Mihai Viteazul” Constanța a IV-a 90,00 Răileanu Gabriela
41. Cişmilianu Matei Şcoala Gimnazială Nr, 29 „Mihai Viteazul” Constanța a IV-a 90,00 Răileanu Gabriela
42. Crețu Andreea Școala Gimnazială ,,Gheorghe Lazăr” Corbu a IV-a 90,00 Enache Nela
43. Grigore Elena Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 90,00 Mita Mariana
44. Ianculescu Amalia Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a IV-a 90,00 Șerban Mariana
45. Leaua Bogdan Școala Gimnazială Nr, 16 „M,I, Dobrogianu” a IV-a 90,00 Gurgu Nicoleta
46. Durcă Bianca Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 89,00 Grigore Florica
47. Leonciuc Gabriela Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 89,00 Adam Diana
48. Brădeanu Ștefan Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 88,00 Adam Diana
49. Dragnea Robert Florin Școala Gimnazială Nr, 7 „Remus Opreanu” Constanța a IV-a 88,00 Șerban Mariana
50. Groza Cristina Anamaria

 

Școala Gimnazială Nr, 39 – Nicolae Tonitza, Constanța a IV-a 88,00 Stancu Marilena
51. Stănescu Andrei Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 88,00 Grigore Florica
52. Aiftodoaie Amalia Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 87,00 Șandru Elena
53. Dobrotă Bianca Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a IV-a 87,00 Dăscălașu Mariana
54. Dumitru Mădălina Georgiana Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a IV-a 87,00 Cazacu Georgeta
55. Ciciu Alexandru Școala Gimnazială „Ion Jalea” Nr, 24 Constanța a IV-a 86,00 Chircu Cristina
56. Turcu Andreea Școala Gimnazială „Ion Jalea” Nr, 24 Constanța a IV-a 86,00 Suciu Florentina
57. Burlacu Rareș Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 82,00 Grigore Florica
58. Scârtocia Mihnea Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 82,00 Grigore Florica
59. Untaru Bianca Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 81,00 Șandru Elena
60. Turiceanu Rafaela Şcoala Gimnazială nr, 37 Constanța a IV-a 80,00 Zaharia Alina
61. Podaru Emma-Alicia Şcoala Gimnazială Nr, 22 „I,C, Brătianu“ Constanţa a IV-a 79,00 Stanciu Corina/ Stroe Tanţa
62. Zamfir Ștefan Școala Gimnazială „Grigore Moisil” Năvodari a IV-a 76,00 Adam Diana
63. Gordin Alexandru Anton

 

Școala Gimnazială Nr, 39 – Nicolae Tonitza, Constanța a IV-a 71,00 Stancu Marilena
64. Enache Evelina-Cristiana Şcoala Gimnazială „Tudor Arghezi” Năvodari a IV-a absent Dăscălașu Mariana
65. Silaghi Diana Școala Gimnazială nr, 1 Amzacea a IV-a absent Cutova Ileana
66. Sperlă Sebastian Școala Gimnazială nr, 1 Amzacea a IV-a absent Cutova Ileana
67. Stroescu Nicușor Școala Gimnazială nr, 1 Amzacea a IV-a absent Cutova Ileana

Concursul Judeţean de Limba şi literatura română

,,Comorile condeiului”

Ediția a IV-a  (2016-2017)

 

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați/ calificaţi

 

Coordonator

Limba și literatura română

,,Comorile condeiului”

Etapa a II-a 25.02.2017 65 23 Muscoi Georgeta

 

CENTRALIZATOR

 

CLASELE Nr. elevi înscriși/

prezenți

PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
a II-a 20/20 1 1
a III-a 25/24 1 1 9
a IV-a 20/19 1 1 1 7
TOTAL 65/63 2 2 3 16

 

Lista elevilor premiați (calificaţi) la etapa a II-a Concursului Judeţean ,,Comorile condeiului“, ediția a IV-a, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1. Pleșoianu Thalida- Antonia a II-a B Mocanu Viorica 97,00 Premiul I
2. Cozma Bianca – Elena a II-a C Pătrănoiu Xeniea Gabriela 92,30 Premiul al III-lea

 

1. Boteanu Răzvan a III-a B Gheorghiță Luminița 95,00 Premiul al II-lea
2. Sălăgian Daria a III-a C Mitu Vasilica 92,80 Premiul al III-lea
3. Alban Ingryd a III-a B Gheorghiță Luminița 91,00 Mențiune
4. Felea Călin- Ştefan a III-a D Tănase Elena 91,00 Mențiune
5. Dumitrașcu Elisa a III-a C Mitu Vasilica 90,90 Mențiune
6. Dobre Andreea a III-a B Gheorghiță Luminița 90,80 Mențiune
7. Ivan Alesia-Elena a III-a C Mitu Vasilica 90,50 Mențiune
8. Matei Cristian a III-a E Popescu Luiza 90,50 Mențiune
9. Bondoc Blanca-Ioana a III-a C Mitu Vasilica 90,00 Mențiune
10. Ciohodaru Andrei-Cosmin a III-a C Mitu Vasilica 90,00 Mențiune
11. Neculae Andra-Maria a III-a C Mitu Vasilica 90,00 Mențiune

 

1. Năsturaş Flavia Maria a IV-a B Adam Diana 98,00 Premiul I
2. Bălăucă Cosmin a IV-a B Adam Diana 95,10 Premiul al II-lea
3. Burlacu   Rareş – Constantin a IV-a C Grigore Florica 93,50 Premiul al III-lea
4. Băncescu Mario Ştefan a IV-a B Adam Diana 91,60 Mențiune
5. Borisov Cristina a IV-a B Adam Diana 91,10 Mențiune
6. Leonciuc Gabriela a IV-a B Adam Diana 90,50 Mențiune
7. Cozma Ioana a IV-a A Mita Mariana 90,00 Mențiune
8. Lazăr Amalia a IV-a A Mita Mariana 90,00 Mențiune
9. Maneca Maia a IV-a A Mita Mariana 90,00 Mențiune
10. Nita Izabela a IV-a A Mita Mariana 90,00 Mențiune

 Comorile condeiului etapa II

    

Concursul Judeţean de cultură generală ,,Amicii isteți”

Ediția a III-a  (2016-2017)  

 

Disciplina

Nivelul

(școală, locală, județeană, națională)

 

Data desfășurării

 

Nr. elevi înscriși/

prezenți

 

Nr. elevi premiați/ calificaţi

 

Coordonator

Cultură generală

„Amicii isteți”

Etapa I 24.02.2017 169/163 53/50 Muscoi Georgeta


CENTRALIZATOR

CLASELE Nr. elevi înscriși/

prezenți

PREMIUL I PREMIUL

al II-lea

PREMIUL

al III-lea

MENŢIUNE
P 84/79 7 3 15
I 85/84 10 8 5 5
TOTAL 169/163 17 8 8 20

 

Lista elevilor premiați (calificaţi) la etapa I a Concursului judeţean de cultură generală ,,Amicii isteți“, ediția a III-a, 2016-2017

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1.        Cojocaru Diana P A Holovici Stela 100 Premiul I
2.        Belovan Corina Elena P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
3.        Ivanof Nicolas Antonio P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
4.        Mitea Tudor Matei P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
5.        Moraru Andreea P C Heroiu Iulia 100 Premiul I
6.        Hinoveanu Emma Maria P D Popa Tudorița 100 Premiul I
7.        Preda Sofia Andreea P D Popa Tudorița 100 Premiul I
8.        Vasile Robert P A Holovici Stela 92,00 Premiul al III-lea
9.        Naum Ioana Camelia                       P B Țărnă Gabriela-Carmen 92,00 Premiul al III-lea
10.    Blendia Ioana Evelina P C Heroiu Iulia 92,00 Premiul al III-lea
11.    Frangulea Eliza P A Holovici Stela 90,00 Mențiune
12.    Rusnac Maria P B Țărnă Gabriela-Carmen 90,00 Mențiune
13.    Briceag Andrei Bogdan P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
14.    Constantin Erika Ioana P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
15.    Coviţ Cristian Alexandru P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
16.    Crecan Erica Alexandra P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
17.    Mocanu Darius Ştefan P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
18.    Năsturaş Ilinca Adriana P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
19.    Pătrănoiu Christiana Maria P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
20.    Pitran Alexa- Ştefania P C Heroiu Iulia 90,00 Mențiune
21.    Buruiană Gabriel Ionuț P D Popa Tudorița 90,00 Mențiune
22.    Ciurea Natalia Ioana P D Popa Tudorița 90,00 Mențiune
23.    Hangan Irina Mihaela P D Popa Tudorița 90,00 Mențiune
24.    Vlăsceanu Daria P D Popa Tudorița 90,00 Mențiune
25.    Vrânceanu Alessia Nicoleta P D Popa Tudorița 90,00 Mențiune

 

1.        Cîrstea Ana-Roxana I B Curban-Gazi Ummetan 100 Premiul I
2.        Culea Daria Maria I C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
3.        Moise Alexandra-Ioana I B Curban-Gazi Ummetan 100 Premiul I
4.        Scurtu Andrei Iulian I C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
5.        Spiridon Andrei I C Muscoi Georgeta 100 Premiul I
6.        Voicu Petruș I A Nicolescu Aurelia 100 Premiul I
7.        Dumitrașcu Timotei I B Curban-Gazi Ummetan 97,50 Premiul I
8.        Mălăin Adina Maria I B Curban-Gazi Ummetan 97,50 Premiul I
9.        Tucă Ștefan Andrei I C Muscoi Georgeta 97,50 Premiul I
10.    Pricop Alberto Octavian I E Preșa Georgiana 97,00 Premiul I
11.    Ardeleanu Crina I C Muscoi Georgeta 95,00 Premiul al II-lea
12.    Bălțatu Aniela Georgiana I C Muscoi Georgeta 95,00 Premiul al II-lea
13.    Botă Octavian Dumitru I C Muscoi Georgeta 95,00 Premiul al II-lea
14.    Focșa Alesia Maria I C Muscoi Georgeta 95,00 Premiul al II-lea
15.    Oțeleanu Maria-Teodora I B Curban-Gazi Ummetan 95,00 Premiul al II-lea
16.    Trufașu George I A Nicolescu Aurelia 95,00 Premiul al II-lea
17.    Brădeanu Alexandru Gabriel I C Muscoi Georgeta 94,80 Premiul al II-lea
18.    Pascariu Roberto Andrei I E Preșa Georgiana 94,00 Premiul al II-lea
19.    Alexe Cosmin Mihai I D Grădinaru Elena 92,50 Premiul al III-lea
20.    Cosma Luca Andrei I D Grădinaru Elena 92,50 Premiul al III-lea
21.    Hrițcu Bianca Ioana I C Muscoi Georgeta 92,50 Premiul al III-lea
22.    Pasmangiu Sofia I B Curban-Gazi Ummetan 92,50 Premiul al III-lea
23.    Pricopi Georgiana-Aurelia I B Curban-Gazi Ummetan 92,50 Premiul al III-lea
24.    Toader Rareș Andrei I C Muscoi Georgeta 91,50 Mențiune
25.    Climov Eduard-Rafael I B Curban-Gazi Ummetan 91,50 Mențiune
26. Vizureanu Rareș-Andrei I B Curban-Gazi Ummetan 90,50 Mențiune
27. Neacșu Andrei I B Curban-Gazi Ummetan 90,00 Mențiune
28. Popa Natalia Estefania I C Muscoi Georgeta 90,00 Mențiune


Amicii isteti etapa I

 

Director,                                                                                     Responsabil Cerc Pedagogic Năvodari,

Prof. Mangri Ligia Elena                                                                      Prof. înv. primar Muscoi Georgeta

 

CENTRALIZATOR PREMII

Comorile condeiului etapa I

Comper comunicare etapa 1

Comper matematica etapa 1

Euxin Math etapa I

Concursul Judeţean de Limba şi literatura română
,,Comorile condeiului”

Ediția a IV-a

Rezultate obţinute – Etapa I – 16 decembrie 2016

Clasele a II-a

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Unitatea şcolară Clasa Punctaj obţinut Prof. îndrumător
1.        Marin Robert -Cristian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 100 Mocanu Viorica
2.        Zamfir Alexia- Diana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 99,80 Mocanu Viorica
3.        Crăciunescu Rareș- George Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 99,70 Mocanu Viorica
4.        Pleșoianu Thalida- Antonia Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 99,60 Mocanu Viorica
5.        Ciocan Anaith- Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 99,30 Mocanu Viorica
6.        Mitea Robert- Marian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 98,90 Mocanu Viorica
7.        Drăgan Darius Constantin Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 98,70 Butacu Mirela
8.        Chiriac Crina- Diana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 97,90 Mocanu Viorica
9.        Cozma Bianca – Elena Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C 97,60 Pătrănoiu Xeniea Gabriela
10.    Mustață Cosmin -Marian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 97,50 Mocanu Viorica
11.    Roșca Maria Ruxandra Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 97,50 Mocanu Viorica
12.    Cojocaru Ramona- Cristiana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 97,20 Mocanu Viorica
13.    Țale Maria- Alexandra Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 97,00 Mocanu Viorica
14.    Calinoiu  Robert  Cristian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a A 96,90 Pravdencu Stanca
15.    Constantin Vanessa Ana Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 96,70 Butacu Mirela
16.    Neacșu Mihail Bogdan Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 96,70 Butacu Mirela
17.    Slăteanu Rareș Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 96,70 Mocanu Viorica
18.    Dobre Florentina Mădălina Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 96,60 Butacu Mirela
19.    Enache Răzvan Aron Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 96,50 Butacu Mirela
20.    Iancu Antonia -Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 96,10 Mocanu Viorica
21. Hotnog Andrei Rareș Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 95,40 Butacu Mirela
22. Iancu Alexandru- Gabriel Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 95,20 Mocanu Viorica
23. Ionescu Vlăduț- Mario Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 94,50 Mocanu Viorica
24. Constantinescu  Adrian  Ștefan Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a A 93,80 Pravdencu Stanca
25. Butacu Cristian Andrei Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 91,80 Butacu Mirela
26. Ciobanu Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C 91,80 Pătrănoiu Xeniea Gabriela
27.    Badea David Ștefan Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 91,00 Butacu Mirela
28.    Ivanov Ana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 91,00 Butacu Mirela
29.    Nichita Andrei Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C 91,00 Pătrănoiu Xeniea Gabriela
30.    Raicu Anamaria Lăcrămioara Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 89,80 Butacu Mirela
31.    Mirică David Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 89,10 Mocanu Viorica
32.    Băjenaru  Crina  Alexia Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a A 88,80 Pravdencu Stanca
33.    Moise Maria -Alexandra Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 88,30 Mocanu Viorica
34.    Trigos  Bucur  Rocio Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a A 88,20 Pravdencu Stanca
35.    Cireaşă Maria – Alexandra Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C 87,80 Pătrănoiu Xeniea Gabriela
36.    Marinescu  Diana  Ștefania Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a A 87,50 Pravdencu Stanca
37.    Ciobotaru Daria- Valentina Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 87,00 Mocanu Viorica
38.    Sandu Elena – Alexandra Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C 86,00 Pătrănoiu Xeniea Gabriela
39.    Năstase Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 85,70 Butacu Mirela
40.    Mitea Sara- Lorena Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 84,30 Mocanu Viorica
41.    Sefchiu  Efegean Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a A 83,50 Pravdencu Stanca
42.    Caloianu Andreea Mihaela Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 82,90 Butacu Mirela
43.    Voicu  Ștefania  Valentina Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a A 81,90 Pravdencu Stanca
44.    Marinescu Lucia – Mădălina Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C 80,50 Pătrănoiu Xeniea Gabriela
45.    Moraru Iuliana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 76,30 Mocanu Viorica
46.    Cucu Virgil Adrian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 76,20 Mocanu Viorica
47.    Berchesan  David  Roberto Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a A 74,80 Pravdencu Stanca
48.    Popescu Maria – Alexandra Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C 73,40 Pătrănoiu Xeniea Gabriela
49.    Ungureanu Lucian – Petrişor Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C 72,80 Pătrănoiu Xeniea Gabriela
50.    Gheorghete Nicoleta Adriana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a D 72,10 Butacu Mirela
51.    Ciolacu Ştefania  Erika Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C 69,30 Pătrănoiu Xeniea Gabriela
52.    Marin  Alberto  Cristinel Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a A 67,90 Pravdencu Stanca
53.    Cernețchi Ruxanda Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a B 64,00 Mocanu Viorica
54.    Corsei  Riana  Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a A 60,70 Pravdencu Stanca
55.    Velula Andy Timur Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C 58,50 Pătrănoiu Xeniea Gabriela
56.    Blăgan  Andrei  Valentin Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a A 56,80 Pravdencu Stanca
57.    Pârcălabescu Răzvan – Ştefan Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C 51,50 Pătrănoiu Xeniea Gabriela
58.    Ciorchină Larisa – Mădălina Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C 42,00 Pătrănoiu Xeniea Gabriela
59.    Tincu Ionuț Cristian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a II-a C ABSENT Pătrănoiu Xeniea Gabriela

 

Concursul Judeţean de Limba şi literatura română ,,Comorile condeiului”

Ediția a IV-a

Rezultate obţinute – Etapa I – 16 decembrie 2016

Clasele a III-a

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Unitatea şcolară Clasa Punctaj obţinut Prof. îndrumător
1.        Telescu Alina Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a E 98,80 Popescu Luiza
2.        Scurtu Sebastian- Alexandru Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 98,00 Tănase Elena
3.        Sălăgian Daria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a C 97,90 Mitu Vasilica
4.        Boteanu Răzvan Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a B 97,00 Gheorghiță Luminița
5.        Neculae Andra-Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a C 95,00 Mitu Vasilica
6.        Dumitrașcu Elisa Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a C 95,00 Mitu Vasilica
7.        Chirilă Bianca Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a B 95,00 Gheorghiță Luminița
8.        Alban Ingryd Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a B 95,00 Gheorghiță Luminița
9.        Dobre Andreea Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a B 95,00 Gheorghiță Luminița
10.    Felea Călin- Ştefan Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 95,00 Tănase Elena
11.    Calustian David Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a B 93,00 Gheorghiță Luminița
12.    Prisecaru Iness  Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a B 93,00 Gheorghiță Luminița
13.    Sandu Jasmine-Marisa Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a C 93,00 Mitu Vasilica
14.    Agache Delia-Violeta Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a C 93,00 Mitu Vasilica
15.    Jianu Gabriela- Georgiana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 93,00 Tănase Elena
16.    Ivan Alesia-Elena Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a C 93,00 Mitu Vasilica
17.    Bondoc Blanca-Ioana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a C 90,00 Mitu Vasilica
18.    Pîrvu Ionuţ- Cristian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 90,00 Tănase Elena
19.    Bacî Rubie Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a E 90,00 Popescu Luiza
20.    Cojocariu Diana Ioana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a A 90,00 Marin Veronica
21.    Matei Cristian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a E 90,00 Popescu Luiza
22.    Zamfir Irina-Florentina Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a C 90,00 Mitu Vasilica
23.    Ciohodaru Andrei-Cosmin Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a C 90,00 Mitu Vasilica
24.    Preda Patrick Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a B 90,00 Gheorghiță Luminița
25.    David Teodora Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a B 90,00 Gheorghiță Luminița
26. Pădurariu Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 77,70 Tănase Elena
27. Nichifor Lorena Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a E 77,60 Popescu Luiza
28. Timofei Alexandru Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a C 75,00 Mitu Vasilica
29. Rădulescu Darius Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a B 74,80 Gheorghiță Luminița
30. Velcea Alexandra Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 73,00 Tănase Elena
31. Oțeleanu Luca-Alexandru Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a C 70,90 Mitu Vasilica
32. Manolache Bryanna- Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 68,80 Tănase Elena
33. Harhată Laura- Cristiana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 68,40 Tănase Elena
34. Velicu Ioana- Daria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 66,50 Tănase Elena
35. Negustoru Marius Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 66,00 Tănase Elena
36. Macovei Maia-Alexandra Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a C 65,30 Mitu Vasilica
37. Gaidargiu Daria- Anamaria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 61,00 Tănase Elena
38. Constantin Bianca- Ioana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 58,30 Tănase Elena
39. Gîlea Ana-Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a E 57,80 Popescu Luiza
40. Dragu Cristian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a E 57,30 Popescu Luiza
41. Huzum Elena- Isabel Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 53,80 Tănase Elena
42. Mandea Georgiana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a E 53,80 Popescu Luiza
43. Maxim Yasmina Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a E 53,50 Popescu Luiza
44. Pătru Georgian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a E 52,00 Popescu Luiza
45. Cudearov Ghennadi Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a D 47,90 Tănase Elena
46. Ciolacu Bianca Andreea Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a A 44,00 Marin Veronica
47. Ciobanu Cosmin Ștefan Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a A ABSENT Marin Veronica
48. Dumitrașcu Marco Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a B ABSENT Gheorghiță Luminița
49. Echimescu Silviu Antonio Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a A ABSENT Marin Veronica
50. Parnică Cristi Constantin Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a A ABSENT Marin Veronica
51. Rădulescu Rareș Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a B ABSENT Gheorghiță Luminița
52. Spaiuc Riccardo Emanuel Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a A ABSENT Marin Veronica
53. Vlad Andrei Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a III-a B ABSENT Gheorghiță Luminița

 

Concursul Judeţean de Limba şi literatura română ,,Comorile condeiului”

Ediția a IV-a

Rezultate obţinute – Etapa I – 16 decembrie 2016

Clasele a IV-a

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Unitatea şcolară Clasa Punctaj obţinut Prof. îndrumător
1.        Dorobanțu Larisa Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A 99,50 Mita Mariana
2.        Burlacu   Rareş – Constantin Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a C 98,00 Grigore Florica
3.        Cozma Ioana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A 98,00 Mita Mariana
4.        Panainte Miruna Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A 98,00 Mita Mariana
5.        Butu Ana Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A 96,50 Mita Mariana
6.        Grigore Elena Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A 96,50 Mita Mariana
7.        Nita Izabela Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A 96,00 Mita Mariana
8.        Bălăucă Cosmin Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a B 94,00 Adam Diana
9.        Becheru Cristian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a B 93,00 Adam Diana
10.    Chirilov Iulian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A 93,00 Mita Mariana
11.    Lazăr Amalia Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A 93,00 Mita Mariana
12.    Albu Octavian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a B 91,00 Adam Diana
13.    Borisov Cristina Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a B 90,90 Adam Diana
14.    Bujor Laura Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A 90,90 Mita Mariana
15.    Băncescu Mario Ştefan Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a B 90,50 Adam Diana
16.    Bagia Ariana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a D 90,00 Șandru Elena
17.    Leonciuc Gabriela Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a B 90,00 Adam Diana
18.    Maneca Maia Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A 90,00 Mita Mariana
19.    Mihai Ana Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A 90,00 Mita Mariana
20.    Năsturaş Flavia Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a B 90,00 Adam Diana
21.    Mihălceanu Albert Ioan Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a D 88,00 Șandru Elena
22.    Durcă  Bianca – Iuliana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a C 87,50 Grigore Florica
23.    Mitroi Elena Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a B 87,30 Adam Diana
24.    Nichifor Alexandru Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a D 86,00 Șandru Elena
25.    Oașe Luiza Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a B 86,00 Adam Diana
26.    Aiftodoaie Amalia Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a D 85,50 Șandru Elena
27.    Perjoc  Luana – Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a C 85,00 Grigore Florica
28.    Viziteu Andrei Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A 85,00 Mita Mariana
29.    Vorotic  Denisa Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a C 85,00 Grigore Florica
30.    Nicolau Raul Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a B 82,50 Adam Diana
31.    Farcaș Anton Alexandru Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a D 82,40 Șandru Elena
32.    Rotariu Raul – Adrian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a C 79,00 Grigore Florica
33.    Dobre Georgiana Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a D 77,50 Șandru Elena
34.    Scârtocia  Mihnea – Dumitru Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a C 76,50 Grigore Florica
35.    Tudorici  Raffaella – Maria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a C 75,00 Grigore Florica
36.    Baltaru Andreea Anamaria Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a D 74,90 Șandru Elena
37.    Trifan Iulian Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a B 74,90 Adam Diana
38.    Drăghici Sorina Elena Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a D 73,00 Șandru Elena
39.    Dobre  Ştefania – Alexandra Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a C 65,50 Grigore Florica
40.    Zosin   Lucian – Gabriel Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a C 55,00 Grigore Florica
41.    Ciuca Albert Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A ABSENT Mita Mariana
42.    Cusmenco Cătălina Școala Gimnazială ,,Grigore Moisil” Năvodari a IV-a A ABSENT Mita Mariana

  Director,     

  Prof., Mangri Ligia Elena 

                                                                                                                                                                                                                                                                                           Coordonator,

                                                                                                   Prof. înv. primar, Muscoi Georgeta

 


CENTRALIZARE CONCURSURI SEMESTRUL AL II-LEA

Amicii isteti_etape 1,2,3

Comorile_etape 2-3

Comper comunicare etapa 2

Comper comunicare etapa nationala

Comper mate etapa 2

copilarie-cuvant si culoare

Descopera Romania

Euxin Math_etape 2,3

raport concursuri învatamant primar 2016 sem II

 

 

SEMESTRUL I

Amicii isteti etapa 1

Comorile condeiului etapa I

Comper conunicare etapa 1

Comper Mate etapa 1

Euxin Math etapa I

PREMII-CONSTANTA

Rezultate AMICII ISTETI Grigore Moisil

 

 

Anul şcolar 2014-2015 a debutat excelent pentru  elevii, invatatorii şi profesorii noştri care au obţinut rezultate deosebite la concursurile şi olimpiadele şcolare înscrise în calendarul competiţiilor Ministerului Educaţiei Naţionale. Felicitări tuturor!

Premii învățământ primar                   

Sâmbătă, 13 iunie 2015, începând cu ora 9:30 a început maratonul folclorului dobrogean. Aproximativ 400 elevi din județul Constanța au evoluat pe scena Palatului Copiilor din Constanța, arătându-ne că își iubesc portul, dansul si obiceiurile.

Grupul vocal al Școlii Gimnaziale Grigore Moisil, ”FETELE DIN NĂVODARI”, coordonat de prof.înv. primar Mitu Vasilica, a obținut  PREMIUL I și TROFEUL la secțiunea grupuri vocale în cadrul FESTIVALULUI JUDEȚEAN DE FOLCLOR ”MLĂDIȚE DOBROGENE”, ediția a VII-a, organizat de către ISJ CONSTANȚA. Ne-a acompaniat la orgă elevul CIOBOTARU BOGDAN, clasa a V-a, cu un deosebit talent.

La secțiunea soliști, eleva Roșca Ruxandra, elevă în clasa pregătitoare, a obținut MENȚIUNE în cadrul aceluiași festival.

  • La Concursul Județean DIVERSITAS- Ediția I- organizator Școala Gimnazială GEORGE ENESCU- secțiunea ”Culturi și civilizații”, am obținut Premiul I cu grupul vocal ”FETELE DIN NĂVODARI”- coordonat de prof.înv. primar Mitu Vasilica și
  • Premiul I cu ”Dans interetnic”, elevii clasei I C- coordonați de prof.înv. primar Mitu Vasilica

Rezultate-Nationala-Romana-2014-2015 COMPER                                               

PROIECTUL JUDEŢEAN  

”RECICLĂM CREATIV!”

 

Secţiunea III: ECO – ŞTIINŢĂ ŞI CULTURĂ – Concurs pe teme ecologice – Clasele a III-a(participare directă)

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Denumirea unităţii şcolare Clasa Punctajul obţinut Profesor coordonator Premiul
1. SPIRIDON BIANCA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 99 Heroiu Iulia I
2. DIACONU ALEXANDRU ROBERT Şcoala Gimnazială “Gheorghe Lazăr” – Structura Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri” Corbu III 97 Mogoş Georgiana I
3. DUMITRAŞCU SARA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 97 Popa Tudoriţa I
4. MAFTEI ALEXANDRU Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 97 Popa Tudoriţa I
5. POPA KEVIN Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 97 Stanciu Nicoleta I
6. ALIMAN EDUARD Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 96 Popa Tudoriţa I
7. ANTON COSMIN CRISTIAN Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 96 Heroiu Iulia I
8. CORÎIU LUCA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 96 Popa Tudoriţa I
9. MEROŞNEAC IULIA Şcoala Gimnazială Nr. 7 “Remus Opreanu” Constanţa III 96 Agighioleanu Aurelia I
10. PANAIT BIANCA MARIA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 96 Ţărnă Gabriela Carmen I
11. BRĂNIŞTEREANU BIANCA MARIA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 95 Heroiu Iulia I
12. CODREANU ALEXANDRA CĂTĂLINA Şcoala Gimnazială “Gheorghe Lazăr” – Structura Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri” Corbu III 95 Mogoş Georgiana I
13. FÂŞCOTĂ DARIUS IONUŢ Şcoala Gimnazială “Gheorghe Lazăr” – Structura Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri” Corbu III 95 Mogoş Georgiana I
14. MATEI GEORGE Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 95 Holovici Stela I
15. MÎCNEA IRINA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 95 Popa Tudoriţa I
16. NICOARĂ ANDREEA Şcoala Gimnazială Nr. 7 “Remus Opreanu” Constanţa III 95 Agighioleanu Aurelia I
17. FEDOSEI BIANCA Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari III 92 Suţă Maria II
18. ROMANESCU MIRUNA MARIA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 91 Ţărnă Gabriela Carmen II
19. MECU LUCIA MARIA Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari III 89 Duţă Elena III
20. ZENOVEI LORENA IULIANA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 89 Ţărnă Gabriela Carmen III
21. STAMATE ALISIA LARA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 88.5 Heroiu Iulia III
22. DĂNĂLACHE ANDRA ELENA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 88 Heroiu Iulia III
23. FRAIGMUT DARIUS Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari III 87 Stoica Mihaela III
24. MOCANU ALEXANDRA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 87 Holovici Stela III
25. DATCU LOREDANA Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari III 86 Suţă Maria III
26. SANDU ANA MARIA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 86 Stanciu Nicoleta III
27. RANCEA GEORGE Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari III 85 Stoica Mihaela III
28. CHIRILĂ CRISTINA Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari III 84 Duţă Elena MENŢIUNE
29. ROMANIUC ŞTEFAN Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 84 Stanciu Nicoleta MENŢIUNE
30. MUNTIANU RĂZVAN Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari III 83 Duţă Elena MENŢIUNE
31. URSU SEBASTIAN Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 83 Popa Tudoriţa MENŢIUNE
32. STEPANACHEVICI ADRIANA Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari III 81 Suţă Maria MENŢIUNE
33. ZAHARIA DIANA ELENA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 81 Holovici Stela MENŢIUNE
34. PRIGOREANU DENIS Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari III 80 Stoica Mihaela MENŢIUNE
35. STANCIU ANDREEA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 75 Holovici Stela PARTICIPARE
36. NICULESCU ANDREEA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 73 Stanciu Nicoleta PARTICIPARE
37. VULCAN DARIA ANDRADA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III 72 Ţărnă Gabriela Carmen PARTICIPARE
38. ACHIM DARIUS Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III ABSENT Ţărnă Gabriela Carmen
39. BOLD CRINA Şcoala Gimnazială Nr. 7 “Remus Opreanu” Constanţa III ABSENT Tudose Marinela
40. SCRIPCARIU DENIS Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III ABSENT Stanciu Nicoleta
41. VLAD ŞTEFAN Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari III ABSENT Holovici Stela

 

PROIECTUL JUDEŢEAN

Secţiunea III: ECO – ŞTIINŢĂ ŞI CULTURĂ – Concurs pe teme ecologiceClasele a IV-a(participare directă)

 

Nr. crt. Numele şi prenumele elevului Denumirea unităţii şcolare Clasa Punctajul obţinut Profesor coordonator Premiul
1.       HALCĂ ANNA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 100 Muscoi Georgeta I
2.       CÎRLIG CRISTINA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 99 Curban-Gazi Ummetan I
3.       MITROI MIHAI Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 99 Curban-Gazi Ummetan I
4.       OPRIŞ TEODORA Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV 97 Leucă Daniela I
5.       VOICU MELIA IONELA Şcoala Gimnazială “Gheorghe Lazăr” Corbu IV 97 Cojocaru Maria I
6.       GHEŢU NICOLETA Şcoala Gimnazială Nr. 7 “Remus Opreanu” Constanţa IV 96 Duncă Cezarina I
7.       PĂDURARIU ELENA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 96 Curban-Gazi Ummetan I
8.       ZAMFIR ALEXANDRA GABRIELA Şcoala Gimnazială “Gheorghe Lazăr” Corbu IV 95.5 Cojocaru Maria I
9.       BORODESCU BIANCA Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV 95 Slujitoru Gabriela I
10.    RACHIERU VLAD Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 95 Curban-Gazi Ummetan I
11.    SRATULAT ISABELA Şcoala Gimnazială “Gheorghe Lazăr” – Structura Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri” Corbu IV 95 Preşa Georgiana I
12.    EPURE RĂZVAN FLORIN Şcoala Gimnazială “Gheorghe Lazăr” Corbu IV 94.5 Cojocaru Maria II
13.    NICA DENISA TEODORA Şcoala Gimnazială “Gheorghe Lazăr” Corbu IV 94 Cojocaru Maria II
14.    MEILĂ IZABELA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 93 Grădinaru Elena II
15.    PĂTULEA DARIA Şcoala Gimnazială Nr. 7 “Remus Opreanu” Constanţa IV 92 Duncă Cezarina II
16.    NĂSTASE EDUARD Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 91 Grădinaru Elena II
17.    STĂNOIU DAVID Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV 91 Huminic Carmen II
18.    MUNTEANU ADINA Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV 88 Huminic Carmen III
19.    BARNĂ DELIA Şcoala Gimnazială “Gheorghe Lazăr” Corbu IV 88 Cojocaru Maria III
20.    COTAN FABIAN Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV 87 Slujitoru Gabriela III
21.    DURCĂ DALIA IOANA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 87 Muscoi Georgeta III
22.    FODOR ANDREEA Şcoala Gimnazială “Gheorghe Lazăr” – Structura Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri” Corbu IV 87 Preşa Georgiana III
23.    MARCHEL LUCIAN Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 87 Muscoi Georgeta III
24.    BOBEŞ GRAŢIELA Şcoala Gimnazială “Gheorghe Lazăr” Corbu IV 86 Cojocaru Maria III
25.    PĂTRAŞCU DIANA Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV 84 Slujitoru Gabriela III
26.    PERJAN DENISA Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV 84 Leucă Daniela MENŢIUNE
27.    POPESCU ALEXIA Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV 84 Huminic Carmen MENŢIUNE
28.    BEJENARIU IOANA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 83.5 Muscoi Georgeta MENŢIUNE
29.    BĂNCESCU RALUCA GABRIELA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 83 Muscoi Georgeta MENŢIUNE
30.    ALIMAN ALEXANDRA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 82 Muscoi Georgeta MENŢIUNE
31.    ZOSIN DENISA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 82 Grădinaru Elena MENŢIUNE
32.    ANDREI RĂZVAN CRISTIAN Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV 80 Huminic Carmen MENŢIUNE
33.    DEVLET DENISA Şcoala Gimnazială Nr. 7 “Remus Opreanu” Constanţa IV 80 Duncă Cezarina MENŢIUNE
34.    LĂBAN MIHAELA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 79 Curban-Gazi Ummetan PARTICIPARE
35.    POTOROACĂ RAUL Şcoala Gimnazială “Gheorghe Lazăr” – Structura Şcoala Gimnazială “Vasile Alecsandri” Corbu IV 79 Preşa Georgiana PARTICIPARE
36.    CIOBANU BOGDAN Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 70 Grădinaru Elena PARTICIPARE
37.    DĂSCĂLAŞU BEATRICE Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV 68 Leucă Daniela PARTICIPARE
38.    ALI JAGA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV 54 Grădinaru Elena PARTICIPARE
39.    AVRAM ANDREEA ALINA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV ABSENT Nicolescu Aurelia
40.    BOGHIAN SEBASTIAN Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV ABSENT Huminic Carmen
41.    MAFTEI MIHAI LORIN Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV ABSENT Nicolescu Aurelia
42.    NECHITA IULIAN Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV ABSENT Huminic Carmen
43.    POPA OCTAVIAN Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV ABSENT Nicolescu Aurelia
44.    SANDU CRISTINA GEORGIANA Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV ABSENT Nicolescu Aurelia
45.    TUDORAN BIANCA Şcoala Gimnazială “Tudor Arghezi” Năvodari IV ABSENT Huminic Carmen
46.    URSEI ANTONIO Şcoala Gimnazială “Grigore Moisil” Năvodari IV ABSENT Nicolescu Aurelia

rezultate comper mate etapa 2 (1)

Concursul comper comunicare etapa 2 (2)

rezultate cls. II copilaria faza finala

Rezultate etapa judeteana PREMII COMORILE CONDEIULUI

 

 

Concursul Judeţean de Cultură Generală

,,Amicii isteți”, Ediţia I, 2014

Etapa I

 

 Disciplina Nivelul(școală, locală, județeană, națională)  Data desfășurării  Nr. elevi înscriși/prezenți  Nr. elevi premiați  Coordonatori  Premii obținute  Număr de elevi calificați pentru etapa următoare  Obs.
Concurs de cultură generală,,Amicii isteți” Etapa I 13.02.2015 130/126 86 Mitu VasilicaMocanu Viorica Premiul de excelențăPremiul IPremiul al II-leaPremiul al III-leaMențiune Pregătitoare – 20 eleviClasa I – 25 elevi      

 

REZULTATELE CONCURSULUI ,,Amicii isteți”

Etapa I

 

CLASELE Număr de elevi participanţi Premiul de excelență PREMIUL I PREMIULal II-lea PREMIULal III-lea MENŢIUNE
Pregătitoare 47 6 5 6 3 6
I 79 26 8 12 11 3
Total 126 32 13 18 14 9

 

Lista elevilor premiați la etapa pe şcoală a Concursului ,,Amicii isteți” – CLASA PREGĂTITOARE

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Numele cadrului didactic Punctaj Premii
1.        Butacu Cristian – Andrei P D Butacu Mirela 100,00 Premiul de excelență
2.        Caloianu Andreea-Mihaela P D Butacu Mirela 100,00 Premiul de excelență
3.        Ciobotaru Daria-Valentina P B Mocanu Viorica 100,00 Premiul de excelență
4.        Cozma Bianca P C Pătrănoiu Xeniea – Gabriela 100,00 Premiul de excelență
5.        Marin Robert-Cristian P B Mocanu Viorica 100,00 Premiul de excelență
6.        Mitea Sara-Lorena P B Mocanu Viorica 100,00 Premiul de excelență
7.        Buda David – Bogdan P D Butacu Mirela 95,00 Premiul I
8.        Ciobanu Maria P C Pătrănoiu Xeniea – Gabriela 95,00 Premiul I
9.        Ciocan Anaith – Maria P B Mocanu Viorica 95,00 Premiul I
10.    Mitea Robert – Marian P B Mocanu Viorica 95,00 Premiul I
11.    Podolak Alexandra – Maria P B Mocanu Viorica 95,00 Premiul I
12.    Chiriac Corina – Diana P B Mocanu Viorica 90,00 Premiul al II-lea
13.    Cojocaru Ramona – Cristiana P B Mocanu Viorica 90,00 Premiul al II-lea
14.    Enache Razvan – Aron P D Butacu Mirela 90,00 Premiul al II-lea
15.    Neacșu Mihail – Bogdan P D Butacu Mirela 90,00 Premiul al II-lea
16.    Nichita Andrei P C Pătrănoiu Xeniea – Gabriela 90,00 Premiul al II-lea
17.    Pleșoianu Thalida – Antonia P B Mocanu Viorica 90,00 Premiul al II-lea
18.    Marinescu Lucia P C Pătrănoiu Xeniea – Gabriela 85,00 Premiul al III-lea
19.    Raicu Anamaria Lăcrămioara P D Butacu Mirela 85,00 Premiul al III-lea
20.    Roșca Maria – Ruxandra P B Mocanu Viorica 85,00 Premiul al III-lea
21. Badea David Ștefan P D Butacu Mirela 80,00 Mențiune
22. Ciochină Larisa – Mădălina P C Pătrănoiu Xeniea – Gabriela 80,00 Mențiune
23. Cucu Virgil – Adrian P B Mocanu Viorica 80,00 Mențiune
24. Dinu Andreea P A Modoran Tania 80,00 Mențiune
25. Djouahra Maria – Yasmina P B Mocanu Viorica 80,00 Mențiune
26. Slăteanu Rareș P B Mocanu Viorica 80,00 Mențiune

 

 

Lista elevilor premiați la etapa pe şcoală a Concursului ,,Amicii isteți” – CLASA I

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1.        Boteanu Razvan-George I B Gheorghiță Luminița 100,00 Premiul de excelență
2.        Macovei Maia-Alexandra I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
3.        Mandea Georgiana-Neli I E Popescu Luiza 100,00 Premiul de excelență
4.        Padurariu Maria I D Tănase Elena 100,00 Premiul de excelență
5.        Penscov Melissa-Roberta I E Popescu Luiza 100,00 Premiul de excelență
6.        Salagian Daria I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
7.        Sandu Jasmine-Marisa I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
8.        Surugiu Viviana I B Gheorghiță Luminița 100,00 Premiul de excelență
9.        Trandafir Roberta-Maria I B Gheorghiță Luminița 100,00 Premiul de excelență
10.    Velcea Alexandra I D Tănase Elena 100,00 Premiul de excelență
11.    Agache Delia-Violeta I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
12.    Baci Rubie I E Popescu Luiza 100,00 Premiul de excelență
13.    Constantin Bianca-Ioana I D Tănase Elena 100,00 Premiul de excelență
14.    Ivan Alesia-Elena I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
15.    Neculae Andra-Maria I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
16.    Ciohodaru Andrei-Cosmin I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
17.    Medeleanu Stefan-Daniel I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
18.    Popa Ianis-Costin I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
19.    Zamfir Irina-Florentina I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
20.    Dumitrascu Elisa-Cristina I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
21.    Dumitrascu Marco- Emanuel I B Gheorghiță Luminița 100,00 Premiul de excelență
22.    Ivanof Luca-Andrei I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
23.    Tanasov Luca-Gabriel I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
24.    Oteleanu Luca-Alexandru I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
25.    Rosca Beatrice I C Mitu Vasilica 100,00 Premiul de excelență
26.    Alban Ingryd I B Gheorghiță Luminița 100,00 Premiul de excelență
27. Pirvu Ionut-Cristian I D Tănase Elena 95,00 Premiul I
28. Timofei Alexandru I C Mitu Vasilica 95,00 Premiul I
29. Lungu Maria-Cristina I C Mitu Vasilica 95,00 Premiul I
30. Chirila Bianca Georgiana I B Gheorghiță Luminița 95,00 Premiul I
31. Ursache Corina-Mihaela I E Popescu Luiza 95,00 Premiul I
32. Ciobanu Cosmin I A Vaghin Stela 95,00 Premiul I
33. Preda Andrei Patrick I B Gheorghita Luminta 95,00 Premiul I
34. Amaximoaie-Soare Davide I D Tanase Elena 95,00 Premiul I
35. Felea Calin-Stefan I D Tănase Elena 90,00 Premiul al II-lea
36. Apostol Andreea-Simona I C Mitu Vasilica 90,00 Premiul al II-lea
37. Bondoc Blanca-Ioana I C Mitu Vasilica 90,00 Premiul al II-lea
38. Gilea Ana-Maria I E Popescu Luiza 90,00 Premiul al II-lea
39. Bordeianu Stefan-Daniel I C Mitu Vasilica 90,00 Premiul al II-lea
40. Dobrita Gabriel-Moise I E Popescu Luiza 90,00 Premiul al II-lea
41. Nichifor Lorena-Andreea I E Popescu Luiza 90,00 Premiul al II-lea
42. Radulescu Rares-Stefan I B Gheorghiță Luminița 90,00 Premiul al II-lea
43. Scurtu Sebastian-Alexandru I D Tănase Elena 90,00 Premiul al II-lea
44. Grigore Yannis-Adrian I C Mitu Vasilica 90,00 Premiul al II-lea
45. Mihai Andrei I B Gheorghiță Luminița 90,00 Premiul al II-lea
46. Cojocariu Diana I A Vaghin Stela 90,00 Premiul al II-lea
47. Harhata Laura-Cristiana I D Tănase Elena 85,00 Premiul al III-lea
48. Patru Ioan-Georgian I E Popescu Luiza 85,00 Premiul al III-lea
49. Taranescu Alice-Gabriela I D Tănase Elena 85,00 Premiul al III-lea
50. Dragu Cristian-Eduard I E Popescu Luiza 85,00 Premiul al III-lea
51. Prisecaru Iness-Elena I B Gheorghiță Luminița 85,00 Premiul al III-lea
52. Velicu Ioana-Daria I D Tănase Elena 85,00 Premiul al III-lea
53. Mosteanu Andreea-Gabriela I C Mitu Vasilica 85,00 Premiul al III-lea
54. Moruzi David-Andrei I C Mitu Vasilica 85,00 Premiul al III-lea
55. Popa Mihai Liviu I C Mitu Vaslica 85,00 Premiul al III-lea
56. Radulescu Darius I B Gheorghita Luminta 85,00 Premiul al III-lea
57. Vasilica Robert Mihai I E Popescu Luiza 85,00 Premiul al III-lea
58. Calustian David I B Gheorghiță Luminița 80,00 Mențiune
59. Macsinoiu Eduard-Nicholas I C Mitu Vasilica 80,00 Mențiune
60. Tache Laurentiu I B Gheorghita Luminta 80,00 Mențiune

 

 

 

 

index

                                                  Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil” – Năvodari

Str. Plopilor Nr. 14 – Jud. Constanţa

Tel. 0735565007 – Fax 0241/760600 E-mail: gmoisil@isjcta.ro

                                            Web address: www.gmoisilnavodari.ro

        

   „Lui  IERI fiindu-i alături AZI, va crește un MÂINE frumos!”

                                             

CONCURSUL JUDEȚEAN DE CULTURĂ GENERALĂ

”AVENTURA CUNOAȘTERII” – Ediția a II-a

Etapa I, 14.02.2015

 

 Disciplina Nivelul(școală, locală, județeană, națională)  Data desfășurării  Nr. elevi înscriși/prezenți  Nr. elevi premiați  Coordonatori  Premii obținute  Număr de elevi calificați pentru etapa următoare  Obs.
Concurs de cultură generală,,Aventura cunoașterii” Etapa I 14.02.2015 202/192 27 Muscoi GeorgetaMitu Vasilica Premiul de excelențăPremiul IPremiul al II-leaPremiul al III-leaMențiune 20 elevi   

 

REZULTATELE CONCURSULUI ,,AVENTURA CUNOAȘTERII”

Etapa I

 

CLASELE Număr de elevi participanţi Premiul de excelență PREMIUL I PREMIULal II-lea PREMIULal III-lea MENŢIUNE
I 50 2 2 2 4 3
a II-a 45 1 2
a III-a 62 1 1 1
a IV-a 35 1 2 2 3
TOTAL 192 2 4 5 7 9

 

 

 

 

Lista elevilor calificați pentru etapa a II-a a Concursului județean ”Aventura cunoașterii”

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1.        Boteanu Razvan-George I B Gheorghiță Luminița 100 Premiul de excelență
2.        Felea Calin-Stefan I D Tănase Elena 100 Premiul de excelență
3.        Harhata Laura-Cristiana I D Tănase Elena 96 Premiul I
4.        Baci Rubie I E Popescu Luiza 94 Premiul I
5. Penscov Melissa-Roberta I E Popescu Luiza 92 Premiul al II-lea
6. Prisecaru Iness-Elena I B Gheorghiță Luminița 92 Premiul al II-lea
7. Surugiu Viviana I B Gheorghiță Luminița 88 Premiul al III-lea
8. Alban Ingryd I B Gheorghiță Luminița 88 Premiul al III-lea
9. Mandea Georgiana-Neli I E Popescu Luiza 86 Premiul al III-lea
10. Dumitrascu Marco- Emanuel I B Gheorghiță Luminița 86 Premiul al III-lea
11. Timofei Alexandru I C Mitu Vasilica 84 Mențiune
12. David Teodora I B Gheorghiță Luminița 82 Mențiune
13. Ivan Alesia-Elena I C Mitu Vasilica 82 Mențiune

 

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1.        Băncescu Mario a II-a B Adam Diana 89,00 Premiul al III-lea
2.        Perjoc Luana Maria a II-a C Grigore Florica 84,00 Mențiune
3.        Bujor Laura Maria a II-a A Mita Mariana 83,00 Mențiune

 

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1.        Spiridon Bianca a III-a C Heroiu Iulia 95,50 Premiul I
2.        Mîcnea Irina Maria a III-a D Popa Tudorița 94,00 Premiul al II-lea
3.        Brăniștereanu Bianca Maria a III-a C Heroiu Iulia 81,50 Mențiune

 

 

 

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1.        Bejenariu Ioana a IV-a C Muscoi Georgeta 96,00 Premiul I
2.        Băncescu Raluca Gabriela a IV-a C Muscoi Georgeta 92,00 Premiul al II-lea
3.        Marchel Lucian a IV-a C Muscoi Georgeta 92,00 Premiul al II-lea
4.        Ignat Andrei a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 88,00 Premiul al III-lea
5.        Pădurariu Elena a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 85,00 Premiul al III-lea
6.        Ursei Antonio  Ioan a IV-a A Nicolescu Aurelia 84,00 Mențiune
7.        Matfei Lorin Mihai   a IV-a A Nicolescu Aurelia 84,00 Mențiune
8.        Mihai Andreea a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 83,00 Mențiune
9. Halcă Anna a IV-a C Muscoi Georgeta 78,00 Mențiune
10. Mitroi Mihai a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 77,00 Mențiune

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

index

                                                  Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil” – Năvodari

Str. Plopilor Nr. 14 – Jud. Constanţa

Tel. 0735565007 – Fax 0241/760600 E-mail: gmoisil@isjcta.ro

                                            Web address: www.gmoisilnavodari.ro

        

   „Lui  IERI fiindu-i alături AZI, va crește un MÂINE frumos!”

                                                

Concursul Judeţean de Cultură Generală

,,Descoperă România”, Ediţia I, 2014

Etapa I

 

 Disciplina Nivelul(școală, locală, județeană, națională)  Data desfășurării  Nr. elevi înscriși/prezenți  Nr. elevi premiați  Coordonatori  Premii obținute  Număr de elevi calificați pentru etapa următoare  Obs.
Concurs de cultură generală,,Descoperă România” Etapa I 13.02.2015 28/28 22 Muscoi Georgeta Premiul de excelențăPremiul IPremiul al II-leaPremiul al III-leaMențiune 9 elevi     

 

REZULTATELE CONCURSULUI ,,Amicii isteți”

Etapa I

 

CLASELE Număr de elevi participanţi Premiul de excelență PREMIUL I PREMIULal II-lea PREMIULal III-lea MENŢIUNE
IV 28 3 8 6 5

 

 

 

 

 

Lista elevilor premiați la etapa pe şcoală a Concursului de cultură generală ,,Descoperă România”

 

Nr. crt. Numele și prenumele elevului Clasa Profesor îndrumător Punctaj Premii
1.        Gheorghe Miruna a IV-a A Nicolescu Aurelia 94,00 Premiul I
2.        Huber Ștefania a IV-a A Nicolescu Aurelia 92,00 Premiul al II-lea
3.        Popa Octavian a IV-a A Nicolescu Aurelia 88,00 Premiul al III-lea
4. Lebbadi Ștefania a IV-a A Nicolescu Aurelia 87,00 Premiul al III-lea
5. Matfei Lorin Mihai a IV-a A Nicolescu Aurelia 84,00 Mențiune
6. Ursei Antonio a IV-a A Nicolescu Aurelia 82,00 Mențiune
7. Sandu Cristina a IV-a A Nicolescu Aurelia 80,00 Mențiune

 

1.        Mihai Andreea a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 96,00 Premiul I
2.        Cuconașu Daniel a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 96,00 Premiul I
3.        Pădurariu Elena a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 93,00 Premiul al II-lea
4. Ignat Andrei a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 92,00 Premiul al II-lea
5. Panait Alexandru a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 92,00 Premiul al II-lea
6. Cîrlig Cristina a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 92,00 Premiul al II-lea
7. Mitroi Mihai a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 89,00 Premiul al III-lea
8. Rachieru Cristian a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 88,00 Premiul al III-lea
9. Lăban Mihaela a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 88,00 Premiul al III-lea
10. Bretea Mihaela a IV-a B Curban-Gazi Ummetan 87,00 Premiul al III-lea

 

1.        Marchel Lucian a IV-a C Marchel Lucian 94,00 Premiul al II-lea
2.        Halcă Anna a IV-a C Halcă Anna 92,00 Premiul al II-lea
3.        Băncescu Raluca Gabriela a IV-a C Băncescu Raluca Gabriela 92,00 Premiul al II-lea
4. Cobzaru Victor Cătălin a IV-a C Cobzaru Victor Cătălin 80,00 Mențiune
5. Durcă Dalia-Ioana a IV-a C Durcă Dalia-Ioana 80,00 Mențiune


Rezultatele concursului “Comorile condeiului”, etapa locala

 

            Vineri, 30 ianuarie 2015, s-a desfăşurat etapa locală a concursului judeţean de caligrafie şi ortografie “Comorile condeiului”, destinat elevilor claselor II-IV, organizat de Inspectoratul Şcolar Judeţean Constanţa. Pentru etapa judeţeană se califică toţi elevii care au obţinut minimum 90 de puncte.
Rezultatele pot fi consultate la urmatoarele linkuri:

calificati clasele 4

calificati clasele 3

calificati clasele 2

 

 

Premii învățământ primar

premii copilaria cuvant si creatie

centralizare concurs caligrafie

CENTRALIZARE

calificati clasele a II-a condei

calificati clasele a IV-a

calificati clasele a III-a condei

 

Premii învățământ gimnazial

Copy of lingvistica-final-VIII-XII-2-1

Copy of Participanti la olimpiada de Lectura ca abilitate de viata 2014

 

 

2 comments

  1. Mulțumim doamnei director Mangri Ligia Elena, pentru aprecierea fiului nostru, Becheru Cristian Bogdan, privind rezultatele obținute la concursuri in acest an scolar, succes la care a contribuit implicit, doamna învățătoare Diana Adam, căreia ii suntem recunoscatori si-i mulțumim pentru dragostea si devotamentul de care a dat dovadă. Va iubim si ne bucuram ca faceți parte din viață noastră!

Lasă un răspuns la Diana Adam Anulează răspunsul

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Apreciați pagina de Facebook
Facebook Pagelike Widget
© Școala Gimnazială "Grigore Moisil" - Năvodari - 2019. Toate drepturile rezervate. Creat de CCA
Temă de CPOThemes